راهنما خرید

بررسی تفاوت های ماشین ظرفشویی ال جی و سامسونگ

ظرفشویی، همانند لباسشویی و یخچال که از ضرورت های لوازم هر خانه ای به حساب می آیند توانست با گذشت زمان، قسمت و مکانی از آشپزخانه ها را به خود اختصاص دهد. ماشین ظرفشویی ها به منظور یاری رسانی در شستشوی ظروف ها و همچنین صرفه جویی در زمان، تولید شدند. برندهای مختلفی در زمینه تولید ظرفشویی فعالیت می کنند که از مهم ترین آنها می توانیم به ال جی، سامسونگ، بوش و Miele و همچنین GE اشاره کنیم که در ساخت ظرفشویی فعالیت پر رنگی را دارند و با ساخت ظرفشویی های با کیفیت توانسته اند دست مخاطبان را برای انتخاب و خرید ظرفشویی باز بگذارند.

اما از طرفی تنوع بالای ظرفشویی ها سبب شده تا مشتری در انتخاب های خود دچار تردید شود. به همین سبب ما در این مقاله قصد داریم دو برند ال جی و سامسونگ را که از مدل های بیشتری نیز در بازار برخوردار هستند را مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم چه تفاوت هایی در رابطه با یک دیگر دارند.


فهرست مطالب


بررسی تفاوت های ظرفشویی ال جی و سامسونگ

1- طراحی ماشین ظرفشویی

ترکیب کردن وسایل از نظر طراحی و رنگ قطعا یکی از مهم ترین بخش های هر آشپزخانه به حساب می آید، چرا که دکوراسیون زیبا می تواند لذت کار در آشپزحانه را با سهولت بیشتری همراه سازد و قطعا فضایی که در آن مشغول به کار هستید بر روحیه شما بسیار اثر گذار خواهد بود.

ظرفشویی ها یکی از لوازم خانگی هایی هستند که می توانند زیبایی دکوراسیون آشپزخانه شما را تحت تاثیر قرار دهند. ظرفشویی ال جی و سامسونگ از نظر طراحی بسیار شیک و مدرن هستند و هر دو گزینه و انتخابی بسیار مناسب برای دیزاین آشپزخانه ها هستند.

طراحی ظرفشویی سامسونگ

سامسونگ همواره به بخش طراحی محصولات خود توجه ویژه ای را داشته و توانسته با طراحی های زیبا به کیفیت و جذابیت محصولات خود بیافزاید. ظرفشویی نیز یکی از زمینه هایی است که سامسونگ در آن طراحی های بسیار مدرن و شیکی را به تناوب برندها در آن به کار می گیرد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ را بخوانید.

ظرفشویی های سامسونگ از جنس فولاد ضد زنگ هستند و با توجه به این موضوع که سامسونگ با بریدگی و برشی که برای باز و بسته کردن درب در اکثریت مدل های ظرفشویی خود ایجاد کرده است توانسته سبک خاصی را به ظرفشویی های سامسونگ ببخشد.همچنین سامسونگ در ظرفشویی های رده بالای خود با قرار دادن LED آبی بر روی بریدگی ایجاد شده برای باز و بسته کردن درب، مدرنیته بودن و جذابیت را به ظرفشویی های خود بخشیده است که می تواند هر نگاه و توجه ای را معطوف خود سازد و دیزاین و دکوراسیون آشپزخانه ها را نیز مدرن تر و زیباتر جلوه دهد.

حتما بخوانید
راهنمای خرید جارو شارژی + نکاتی که جهت راهنمای خرید جارو شارژی باید بدانید

طراحی ظرفشویی ال جی

ال جی نیز از بخش طراحی محصولات غافل نبوده و همانند سامسونگ در بخش طراحی موفق عمل کرده است. ظرفشویی های ال جی جنس بدنه آنها از فولاد ضد زنگ است و در رنگ های متفاوتی تولید می شوند و به سبب طراحی زیبا و چشم نوازی که دارند می توانند گزینه و انتخابی مناسب برای دیزاین آشپزخانه ها باشند.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی ال جی را بخوانید.

ماشین ظرفشویی ال جی و سامسونگ

2- عملکرد شستشو

از مهم ترین و اصلی ترین بخش های ظرفشویی، نحوه ی عملکرد آنها در شستشو می باشد. عملکرد شستشوی ظرفشویی می تواند مهم ترین مولفه برای مقایسه و تفکیک مدل ها و برندها از یک دیگر باشد. ال جی و سامسونگ قطعا از با کیفیت ترین برندهایی می باشند که بالاترین میزان از کیفیت را ارائه می کنند و عملکرد آنها نیز در شستشو با توجه به بررسی های صورت گرفته، بسیار رضایت بخش بوده است به طوریکه هر یک از این برندها می تواند شما را از بابت شستشوی بهداشتی ظروف ها آسوده خاطر سازد.

عملکرد شستشو در ظرفشویی، شامل بخش های زیادی است که ما در این قسمت می خواهیم به فناوری های به کار گرفته شده در ظرفشویی های ال جی و سامسونگ اشاره داشته باشیم و ببینیم کدامیک از نظر عملکرد شستشو بهتر عمل می کنند.

3- میزان نویز ماشین ظرفشویی

در گذشته لوازم خانگی هایی که تولید می شدند از سر و صدای بالایی برخوردار بودند که این موضوع یکی از نکات منفی در محصولات خانگی به حساب می آمد تا اینکه رفته رفته با گذشت زمان توجه بیشتری را به این بخش از لوازم های خانگی کردند و برخی از برندها توانستند به میزان قابل توجهی آن را کاهش دهند به طوریکه ما امروزه به وفور شاهد ظرفشویی، لباسشویی و سایر محصولات دیگر هستیم که در هنگام فعالیت، صدای اضافی را از خود تولید نمی کنند.

میزان نویز در ظرفشویی ها به هنگام انجام شستشو می تواند مهم باشد چرا که خانوم ها به سبب اینکه بیشتر در آشپزخانه ها فعالیت می کنند قطعا خواهان و خواستار آرامش بیشتری هستند و انتخاب مناسب در خرید لوازم های خانگی همچون ظرفشویی و لباسشویی می تواند سر و صداهای اضافی (نویز) را از آشپزخانه های شما به دور سازد. لازم است که بدانید ظرفشویی هایی که از 38 تا 45 دسی بل صدا را از خود تولید می کنند، از بهترین انتخاب ها برای تضمین آرامش آشپزخانه ها به حساب می آیند.

حتما بخوانید
راهنمای جامع خرید جارو رباتیک های شیائومی + جاروبرقی رباتیک برای چه افرادی مناسب است؟

میزان نویز در ماشین ظرفشویی ال جی و سامسونگ

ظرفشویی ال جی در این بخش عملکرد بهتری را به نسبت ظرفشویی های سامسونگ دارد. ظرفشویی های ال جی در تمامی مدل های خود کمتر از 48 دسی بل را از خود تولید می کنند که این امر به سبب بهره وری از موتور های دایرکت درایو است که قطعات متحرک کمتری در آن به کار رفته است و در نتیجه با تولید میزان نویز کمتری فرایند شستشو را پی خواهد گرفت.

ماشین ظرفشویی ال جی و سامسونگ

اما ظرفشویی های سامسونگ در مدل های مختلف خود میزان صدای بین 38 تا 50 دسی بل و در مدل های قدیمی تر خود نیز میزان 55 دسی بل را نیز از خود تولید می کنند. البته که برتری دادن به ال جی به این معنی است که شما می توانید مدل های بیشتری را در ال جی با میزان نویز پایین تری پیدا و خریداری کنید.

4- نحوه شستشو ماشین ظرفشویی

نحوه و عملکرد شستشو در ظرفشویی از اهمیت بالایی برخوردار است و مهم ترین نکته ای که در عملکرد شستشوی ظرفشویی موثر است، فناوری هایی می باشد که برای آن در نظر گرفته شده است. به این معنی که فناوری هایی که در یک ظرفشویی به کار گرفته می شوند مشخصه نوع و کیفیت شستشو خواهند بود. بهره وری از فناوری ها در این دو برند از یک دیگر متفاوت هستند که در ادامه به نحوه عملکرد آنها در طی فرایند شستشو نیز اشاره خواهیم کرد.

فناوری، قابلیت و فرایند شستشو درماشین ظرفشویی سامسونگ

(چنانچه زمان کافی ندارید یا مایل به خواندن مطالب نیستید، می توانید ویدیوی قرار گرفته در مورد ظرفشویی سامسونگ را در پایان موارد ذکر شده، مشاهده کنید).

ظرفشویی های مدل بالای سامسونگ از فناوری های قدرتمندتری برای شستشو بهره می گیرند. سامسونگ برای شستشوی بهتر ظروف و اقلام از فناوری جدید و قدرتمند WaterWall بهره می برد. اما خب فناوری WaterWall چیست و چگونه عمل می کند؟ سامسونگ برای شستشوی ظروف ها و اقلام بسیار کثیف این فناوری را فراهم آورده و در ظرفشویی های خود به کار گرفته است.

حتما بخوانید
راهنمای خرید چرخ گوشت + معرفی مزایای بهترین مارک چرخ گوشت در بازار ایران

فناوری WaterWall که به صورت خطی و متحرک بر روی دیواره و کف ظرفشویی در حال حرکت است، با قدرت 4 برابری به نسبت ظرفشویی های معمولی آب را به ظروف ها و اقلام داخل ظرفشویی می رساند و آنها را به طور کامل شستشو می دهد. سامسونگ در ظرفشویی های معمولی خود به جای فناوری WaterWall از فناوری StromWash بهره می برد که باید گفت بیشتر مدل های سامسونگ به این فناوری مجهز هستند.

ماشین ظرفشویی ال جی و سامسونگ

فناوری StormWash در پایین و کف ظرفشویی قرار گرفته و برخلاف WaterWall به صورت عمودی آب را به ظروف داخل ظرفشویی می رساند و قاعدتا از قدرت کمتری به نسبت ماشین ظرفشویی های سامسونگ WaterWall برخوردار است.

Zone Booster؛ از دیگر فناوری هایی که در طی فرایند شستشوی ظرفشویی های سامسونگ به کار گرفته شده است، فناوری Zone Booster است. این فناوری در ظرفشویی هایی که به WaterWall مجهز هستند به کار می رود. این فناوری در پایین و کف ظرفشویی قرار گرفته و همانند StormWash آب را به صورت عمودی به ظروف ها می رساند و این فناوری در کنار WaterWall یک شستشوی بینظیر و بهداشتی را برای شما به ارمغان می آورد.

Speed Booster؛ تقویت کننده سرعت در طی فرایند شستشو است و علاوه براین بسیار کارآمد است. Speed Booster کمک می کند تا مدت زمان شستشو به میزان قابل توجه ای کاهش یابد و ظروف ها را سریع تر از موعود تعیین شده برای شما آماده سازد.

ماشین ظرفشویی ال جی و سامسونگ

شستشوی نیمه بار؛ شما در صورتی که فضای داخل ماشین ظرفشویی را پر نکرده اید و ظروف های کثیف و لکه دار برای شستشو ندارید، نگران نباشید چرا که ظرفشویی های سامسونگ به قابلیت شستشوی نیمه بار مجهز هستند و ظرفشویی بسته به میزان بار، آب و برق را برای شستشوی آنها در نظر می گیرد و در مصرف آنها نیز صرفه جویی می کند.

نکته: ظرفشویی هایی سامسونگ پس از پایان چرخه شستشو به طور خودکار درب ظرفشویی را برای خشک کردن سریع ظروف باز می کند.

FlexTray؛ ماشین های ظرفشویی رده بالای سامسونگ به این قابلیت جذاب مجهز هستند. FlexTray برای قفسه بالایی که کارد و چنگال معمولا در آنها قرار داده می شود به کار رفته است که FlexTray شما را در بارگیری و همچنین تخلیه اقلام های خود یاری می کند و تا با سهولت بیشتر این کار را انجام دهید.

حتما بخوانید
BTU چیست و در کولر گازی چگونه محاسبه می شود؟ + بهترین راهنمای خرید کولر گازی

 فناوری، قابلیت و فرایند شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی

(چنانچه زمان کافی ندارید یا مایل به خواندن تفاوت ظرفشویی ال جی و سامسونگ نیستید، می توانید ویدیوی قرار گرفته در مورد ظرفشویی ال جی را در پایان موارد ذکر شده، مشاهده کنید)

ماشین ظرفشویی های ال جی نیز دست کمی از سامسونگ ندارند و باید گفت در برخی موارد ال جی ضغیف تر و یا بهتر از ظرفشویی های سامسونگ است و همانطور که اشاره کردیم نوع فناوری ها، کیفیت و نحوه شستشو بستگی به فناوری هایی دارد که در ظرفشویی به کار گرفته شده است.

ظرفشویی های ال جی از امتیاز بزرگ پیش شستشو برخوردار هستند که این فرایند به وسیله TrueSteam انجام می گیرد. ال جی با TrueSteam از بخار برای پیش شستشو و خیساندن ظروف بهره می گیرد که بسیار موثر است و مدت زمان آن نیز کمتر از چرخه اصلی شستشو است.

ظرفشویی ال جی با فناوری TrueSteam و به وسیله بخار، کمک می کند تا لکه های سر سخت از روی ظروف و اقلام خیس شده دور کند و فرایند اصلی شستشو را با سهولت بیشتری همراه سازد و در مدت زمان فرایند شستشو نیز صرفه جویی شود. فناوری TrueSteam بزرگترین تفاوت بین ظرفشویی ال جی و سامسونگ به حساب می آید.

QuadWash؛ ظرفشویی های ال جی که به فناوری QuadWash مجهز هستند به وسیله چهار بازوی جت اسپری که بر روی کف ظرفشویی نصب شده است، با چرخش دَورانی و پرتاب آب به صورت عمودی، عملیات شستشو را پی می گیرند.

تنظیم قفسه ها؛ یکی دیگر از قابلیت های جذاب ظرفشویی های ال جی تنظیم قفسه هاست. قفسه های ظرفشویی ال جی انعطاف پذیرند و به سادگی می توان برای ذخیره سازی بیشتر ظروف و اقلام بزرگ، ارتفاع آن را تنظیم نمود. همچنین اهرم های داخل قفسه ها را همانند ظرفشویی های سامسونگ می توانید برای فضای ذخیره سازی بیشتر ظروف تغییر دهید.

DualZone؛ این فناوری سلامت ظروف های شیشه ای شما را تضمین خواهد کرد. در ظرفشویی های ال جی شدت جت اسپری برای هریک از قفسه ها متفاوت است و از شدت آب یکسانی برای تمامی ظروف استفاده نمی کند چرا که یکسان بودن شدت آب برای تمامی قفسه ها سبب شکستن و خرد شدن ظروف های نازک شیشه ای می شوند.

حتما بخوانید
راهنمای خرید سرویس پخت و پز + بررسی مزایای سرویس قابلمه لایف اسمایل life smile

ال جی با فناوری DualZone برای قفسه های پایین که اقلام هایی همچون قابلمه و گلدان و ظروف های سر سخت در آن قرار می گیرند از فشار آب بالایی برای شستشوی آنها استفاده می کند و در قفسه های دوم نیز به سبب اینکه ظروف های نازک و شیشه ای و همچنین فنجان ها و لیوان ها در آن قرار می گیرند، شدت آب پایین است و در قفسه بالا نیز که اقلام هایی همچون قاشق، کارد و چنگال در آن جای می گیرند از فشار آب متوسطی برای شستشوی آنها استفاده می کند. در ظرفشویی های ال جی با فعال کردن قابلیت DualZone می توانید از سلامت ظروف های خود اطمینان بیشتری حاصل کنید

5- اتصالات هوشمند ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی های سامسونگ و ال جی قابلیت اتصال به وای فای را دارند و شما می توانید از راه دور عملکرد ظرفشویی خود را از طریق برنامه و نصب آن بر روی گوشی، کنترل کنید.

SmartThinQ

6- نوع موتور و مصرف انرژی

مورتور، یکی دیگر از بخش های مهم ماشین ظرفشویی می باشد که تاثیر مستقیم بر مصرف انرژی دارد. از آنجا که تمامی ظرفشویی های سامسونگ و ال جی برچسب EnergyStar را دارا هستند و از موتورهای اینورتر بهره می برند، در مصرف انرژی نیز بسیار کم مصرف هستند.

7- قیمت ماشین ظرفشویی

ظرفشویی های سامسونگ و ال جی از لحاظ قیمت تفاوت چندانی با یک دیگر ندارند و البته قیمت ظرفشویی ها به تناوب برندها با یک دیگر متفاوت می باشند.

سخن پایانی

شما در این مقاله با تفاوت های ظرفشویی ال جی و سامسونگ آشنا شدید. همچنین از ویژگی های آنها آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

علت صدای زیاد ظرفشویی ال جی چیست؟

معیوب بودن پمپ، تراز نبودن دستگاه و یا چیدن ناصحیح ظروف سبب تولید سرو صدای زیادی می شود.

چرا قرص در ماشین ظرفشویی سامسونگ حل نمی شود؟

قرص یا مواد شوینده در ماشین ظرفشویی، توسط قطعه ای به نام دیسپنسر رقیق می شود. اگر دیسپنسر صابون درست کار نکند، قرص در دستگاه باز یا حل نمی شود. چون درب بازکن مواد شوینده در این شرایط از کار می افتد و قرص بسته می ماند.عوامل دیگری همچون غرق شدن قفسه، قطع شدن چرخه، کیفیت پایین مواد شستشو و خرابی کلید سوئیچ هم مانع از حل شدن قرص در ماشین ظرفشویی می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا