راهنما خرید

راهنمای خرید سرویس پخت و پز + بررسی مزایای سرویس قابلمه لایف اسمایل life smile

یکی از اصلی ترین ارکان آشپزخانه برای یک خانم خانه بدون شک سرویس پخت و پز است . بیشترین تایمی که یک خانم خانه دارد در یکی از قسمت های خانه میگذراند در آشپزخانه و برای طبخ غذا است پس طبیعی است که برای خرید سرویس پخت و پز خود حساسیت زیادی به خرج بدهند . به همین علت تصمیم گرفتیم تا مطلب امروز را به راهنمای خرید سرویس پخت و پز اختصاص دهیم . البته پیش از آن توصیه می شود مقالات انواع قابلمه و بی ضررترین قابلمه را مطالعه کنید . در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا انواع سرویس قابلمه را با یکدیگر مقایسه کنیم و بهترین مارک های هر سرویس را به شما معرفی کنیم . به طور قطع در انتهای این مقاله شما پاسخ بسیاری از پرسش های خود در رابطه با خرید سرویس پخت و پز را پیدا خواهید کرد و میتوانید با توجه به این راهنمای خرید سرویس پخت و پز بهترین خرید را داشته باشد.


فهرست مطالب


بررسی نکات مهم در خرید سرویس پخت و پز

 • یکی از اولین نکاتی که در راهنمای خرید سرویس پخت و پز باید به شما بگوییم ، سایز و اندازه سرویس پخت و پزی است که میخواهید خریداری کنید . سایز و اندازه سرویس را باید با توجه به تعداد افراد خانواده خود انتخاب کنید .
 • یکی دیگر از مهم ترین نکاتی که حتما باید در هنگام خرید سرویس پخت و پز به آن توجه داشته باشید جنس قابلمه ایست که خریداری میکنید .سعی کنید با توجه به مزایا و معایبی که هر کدام دارند بهترین را برگزینید . در ادامه این مقاله قرار است انواع سرویس قابلمه به شما معرفی شود تا بتوانید بهترین سرویس قابلمه را خریداری کنید .
 • یکی دیگر از نکات مهم سرویس پخت و پز که سبب میشود امنیت شما تامین باشد جنس دسته های سرویس پخت و پز است که بهتر است یا از جنس خود قابلمه باشد یا دسته های برنجی و آهنی داشته باشد . دسته های پلاستیکی هر چند که از جنس نسوز باشند باز هم بر اثر حرارت دیدن مقاومت خود را از دست میدهند .
 • قیمت سرویس قابلمه یکی دیگر از نکاتی است که در راهنمای خرید سرویس پخت و پز میخواهیم به شما گوشزد کنیم . حتما پیش از خرید ، بودجه خود را معین کنید و سپس با توجه به آن بهترین سرویس پخت و پز را انتخاب کنید .
 • نکته بعدی که باید حتما به آن دقیت کنید سالم بودن قابلمه است . این نکته به آن معناست که هیچگونه ترکیب شیمیایی وارد غذای در حال پخت نشود که بخواهد سلامت ما را تحت تاثیر خود قرار دهد .

راهنمای خرید انواع جنس قابلمه

قابلمه و تابه ها و به طور کلی سرویس های پخت و پز انواع بسیار مختلفی دارند . پیش از این در مقاله انواع قابلمه ، انواع و اقسام تابه و قابلمه ها و جنس های مختلف آن را بررسی کردیم. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنمای خرید تلویزیون هوشمند را بخوانید. اما با توجه به پرسش های متعدد بسیاری از افراد تصمیم گرفتیم تا قسمتی از مطلب راهنمای خرید سرویس پخت و پز را نیز به موضوع انواع سرویس قابلمه اختصاص دهیم . پس در ادامه این مقاله همراه ما باشید .

راهنمای خرید سرویس قابلمه گرانیتی

یکی از بهترین سرویس پخت و پز هایی که میتوانید برای استفاده روزمره در آشپزخانه انتخاب و خریداری کنید بدون شک سرویس قابلمه گرانیتی است . در بین سایر روکش هایی که بر روی ظروف پخت و پز میکشند ، سرویس قابلمه های گرانیتی از همه بهتر و مقاوم تر است . البته اگر از خود سنگ خارا یا به اصطلاح گرانیت برای ساخت آن استفاده شود . برخی از قابلمه ها به خاطر طرح گرانیتی داخلی ظروف به ظروف گرانیتی معروف شده اند و در واقعیت گرانیتی نیستند .

سرویس قابلمه لایف اسمایل life smile
 1. از پوشش قابلمه گرانیتی که دارید خریداری میکنید مطمعن شوید که گرانیت اصل است و یا فقط به نام گرانیتی فروخته میشود . هر چه دانه های سرامیک موجود در ماده گرانیت بیشتر باشد از مقاومت بالاتری برخوردار است .
 2. حتما به اصل بودن قابلمه خود مطمعن شوید زیرا که قابلمه های گرانیتی تقلبی روکش رویی آن با چند بار شست و شو و همچنین پخت و پز آسیب دیده و موجب میشود مواد شیمیایی این روکش با غذای شما ترکیب شود .

برند های بسیاری هستند که این جنس از قابلمه را تولید میکنند اما اگر بخواهیم از میان آن ها بهترین مارک قابلمه گرانیتی را معرفی کنیم میتوان به برند های کرکماز ، دسینی ، کاندید ، عروس ، ام جی اس و … اشاره کرد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله بررسی نکات مهم هنگام خرید تلویزیون ال جی را بخوانید.

راهنمای خرید قابلمه چدن

از قدیم الایام تا به امروز استفاده از قابلمه های چدنی بسیار مرسوم بوده است . در قدیم از چدن های بدون روکش برای پخت و پز استفاده میکردند اما امروزه چدن های روکش دار تولید شده اند که علاوه بر مقاومت بالاتر از ظاهر زیباتری هم برخوردارند .دمای چدن به کندی بالا میرود اما به همین نسبت هم دمای خود را کند تر از دست میدهد و موجب پخت یکدست مواد غذایی درون آن میشود .

سرویس قابلمه لایف اسمایل life smile

یک سری نکات عمومی خرید سرویس قابلمه را در قسمت راهنمای خرید سرویس پخت و پز برایتان گفتیم که در رابطه با انواع سرویس قابلمه کاربرد دارد . در رابطه با قابلمه های چدن همان ها که گفتیم صدق میکند علاوه بر آن نکات خوب است که در هنگام خرید قابلمه چدن نکات زیر را هم مد نظر خود قرار دهید .

 • اگر میخواهید از انواع قابلمه چدن روکش دار خریداری کنید حتما دقت داشته باشید که روکش آن مقاوم باشد و در هنگام پخت و پز و استفاده کنده نشود .
 • قابلمه های چدنی معمولا وزن سنگینی دارند . برخی از آن ها نیز هستند که در کف آن ها چندید لایه در هنگام ساخت به کار رفته است . دقت داشته باشد که این لایه ها به وزن اصلی قابلمه اضافه میکند و ممکن است موجب خستگی بیش از حد شما در هنگام استفاده شود .
 • بیشتر قابلمه های چدنی به رنگ های تیره هستند . اخیرا چندین کمپانی شروع به تولید سرویس قابلمه هایی با رنگ روشن کرده اند . باید توجه داشته باشید که اصل چدن تیره است و به همین علت لایه بیرونی و در واقع روکش آن را هم از رنگ تیره تهیه میکنند تا اگر بر اثر استفاده لایه آن کنده شد ظاهر نامناسبی نداشته باشد . قابلمه های رنگ روشن قابلیت مخفی سازی لایه زیری را ندارند .

راهنمای خرید سرویس پخت و پز سرامیکی

 • در رابطه با خرید سرویس پخت و پز سرامیکی باید بدانید که در هنگام خرید حتما به این نکته دقت داشته باشید که حتما بر روی سرویس قابلمه شما مارک استاندارد و گواهینامه های ایمنی را داشته باشد تا خطری سلامت شما عزیزان را تحدید نکند .
 • حتما در هنگام خرید دقت داشته باشید که از سرویس های پخت و پز سرامیکی با خلوص بالا خریداری کنید زیرا اگر خلوص سرامیک موجود در ساخت قابلمه پایین باشد با ضربه های حتی کوچک هم آسیب دیده و میشکنند .
 • پیشنهاد ما این است که در هنگام خرید از مارک های معمولی و رده پایین ترجیحا از رنگ های روشن خریداری نکنید که در اثر برخورد مستقیم با شعله و حرارت تغیر رنگ ندهد .

درباره آشنایی با انواع ماشین های ظرفشویی  بیشتر بخوانید.

یکی از جدید ترین سرویس قابلمه موجود در بازار که چند مدتی است با ورود آن به بازار حسابی سر و صدا به پا کرده است سرویس قابلمه سرامیکی است . علت محبوبیت این سرویس های پخت و پز مقاومت بالای آن نسبت به خوردگی و ضربه است اما باید مراقب باشید که روکش بیرونی آن کنده نشده و وارد غذا نشود . سرویس قابلمه سرامیکی خاصیت شکنندگی دارند و بر اثر ضربه شدید ممکن است بشکنند .

راهنمای خرید قابلمه استیل

در گذشته کمتر از ظروف پخت و پز استیل استفاده میشد به این دلیل که قابلمه های استیل را نازک میساختند و غذای درون آن به سرعت میسوخت به همین دلیل کمتر کسی طرفدار این نوع از قابلمه های برای پخت و پز بود . اما با گذشت زمان سازنده های ظروف پخت و پز در ساخت این ظروف تغیراتی ایجاد کردند و در کفی آن ها چندین لایه فولاد به کار بردند و بدنه آن را هم مقاوم تر ساختند .

سرویس قابلمه لایف اسمایل life smile

با ایجاد این تغیرات قابلمه های استیل در سال های اخیر به یکی از پر استفاده ترین و محبوب ترین انواع ظروف پخت و پز تبدیل شد . غذا درون آن ها به صورت کامل پخته میشود اما باید این نکته را در نظر داشت که به دلیل داشتن کفی فولادی حتی تا 5 دقیقه پس از خاموش کردن شعله گاز حرارت درون قابلمه کم نشده و پخت غذا ادامه دارد .

بیشتر بخوانید، بیشتر بدانید: بررسی نکاتی کلی در مورد خرید ماشین ظرفشویی بوش

هر آن چه در رابطه با سایر انواع قابلمه و همچنین در بخش راهنمای خرید سرویس پخت و پز گفتیم در رابطه با قابلمه استیل هم صدق میکند اما با این وجود چند نکته تخصصی در رابطه با راهنمای خرید قابلمه استیل را در ادامه خدمتتان عرضه خواهیم کرد .

 • حتما در هنگام خرید قابلمه استیل دقت داشته باشد که از انواعی خریداری کنید که دارای کفی فولادی باشند .
 • حتما به ضخامت بدنه قابلمه استیلی که قصد خریداری کردن آن را دارید دقت کنید زیرا برخی از آن ها که ضخامت کمی دارند بر اثر ضربه آسیب میبینند .
 • بهتر است از انواع قابلمه های استیلی خریداری کنید که درب های آن واشر دار هستند تا حرارت درون قابلمه حفظ شود و غذا به طور یکنواخت پخته شود .

قیمت سرویس قابلمه ها در بازار

یکی از سوالاتی که همه خریداران سرویس قابلمه از ما میپرسند ، قیمت انواع سرویس قابلمه است . قیمت سرویس قابلمه با توجه به تعداد پارچه سرویس ، جنس سرویس پخت و پز ، ایرانی یا خارجی بودن آن ، برند سرویس قابلمه و عوامل متعدد دیگر بستگی دارد . اما همانطور که در راهنمای خرید سرویس پخت و پز گفتیم قیمت سرویس پخت و پز یکی از عوامل مهم در امر خرید است .

بهترین جنس سرویس قابلمه

همانطور که پیش از این نیز گفتیم قابلمه ها و به طور کلی سرویس های پخت و پز انواع مختلفی دارند که هر کدام مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند . که بهترین جنس قابلمه با توجه به آن انتخاب میشود . اما با توجه به نکاتی که در راهنمای خرید سرویس پخت و پز گفتیم از بهترین جنس سرویس قابلمه ها میتوان سرویس قابلمه سرامیکی ، سرویس قابلمه چدن و سرویس قابلمه گرانیتی را نام برد .

بررسی سرویس قابلمه چدنی لایف اسمایل life smile

ظروف چدنی life smile یکی از پرفروش ترین ظروف پخت و پز در کشورهای اروپایی می باشد. این نوع ظروف آشپزخانه با هدف تولید ظروف سلامت از بهترین نوع چدن استفاده میکند که از نظر دوام و کیفیت چدنی بی نظیر بوده و مادام العمر کیفیت خود را حفظ می نماید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنمای خرید ماشین ظرفشویی Samsung را بخوانید.

کفه چدنی قابلمه (کفه بیرونی) با معماری خاص و طراحی منحصر بفرد خود موجب انتقال بهتر و بکنواخت تر حرارت شده و در مصرف انرژی نیز موجب صرفه جویی میگردند. و همچنین این طراحی و تکنولوژی استفاده شده در این سرویس قابلمه باعث شده است محصولات لایف اسمایل ۳۰% زودتر از بقیه قابلمه ها داغ شده و همچنین قابلیت نگهداری گرما مدت یک ساعت را دارد.

دستگیره های ماهیتابه دوطرفه لایف اسمایل بگونه ای طراحی شده که حرارت را در حد بسیار بسیار کمی از طریق بدنه ظرف جذب می کنند و تا حد بسیار کمی داغ میشود و میتوان دستگیره ها را حتی هنگامی که قابلمه روی اجاق است مستقیما لمس کرده و در دست گرفت و ظرف را جابجا کرد.

در مجموع ظروف آشپزخانه لایف استایل یکی از برترین برند های ظرف پخت و پز در سطح دنیا میباشد و رتبه اول فروش در کشور چین را در اختیار دارد. به جرات می توان گفت ظروف چدنی life smile برای استفاده مادام العمر طراحی شده و مصرف کنندگان با خرید این ظروف نه تنها سلامتی پخت غذا را به خود هدیه می کنند بلکه از هزینه کردن برای جایگزین کردن ظروف خود نیز بی نیاز خواهند شد. شاید بهتر است بگوییم خرید ظروف و سرویس های قابلمه life smile یک سرمایه گذاری است و نه هزینه.

مزایای سرویس قابلمه لایف اسمایل life smile چیست؟

 •  کیفیت ساخت بسیار بالا
 • دسته هایی از جنس بدنه (چدنی)
 • جذب بسیار سریع گرما (طراحی منحصر بفرد این قابلمه باعث شده است که ۳۰% سریعتر از بقیه قابلمه ها داغ شود)
 • نگهداری حرارت به مدت بالا (این قابلیت باعث شده است که بعد از خاموش کردن شعله قابلمه شما مدت یک ساعت تمام داغ بماند)
 • جنس لایه داخلی از جنس سرامیک نشکن و ضد خش
 • رنگ بسیار مقاوم و ثابت

معرفی سرویس قابلمه های لایف اسمایل

1- سرویس قابلمه ١٢ پارچه گرانیتی لایف اسمایل مدل Life P5-12

سرویس قابلمه لایف اسمایل life smile
 • پوشش داخلی: گرانیت
 • تعداد پارچه: 12 عدد
 • بدنه چدنی درجه یک
 • طراحی مدرن
 • شامل: 4 عدد قابلمه در سایز مختلف
 • یک عدد ماهیتابه سایز 28
 • یک عدد ماهیتابه رزیمی سایز 32

2- سرویس قابلمه ۱۲ پارچه گرانیت لایف اسمایل مدل LifeP5-12

سرویس قابلمه لایف اسمایل life smile
 • کشور مبدا برند : آلمان
 • تعداد پارچه : 12 پارچه
 • ساختار بدنه : آلومینیوم
 • نوع : سرویس قابلمه و تابه رژیمی و تابه عادی
 • جنس درب : شیشه
 • جنس دستگیره ها : باکالیت
 • سایز قابلمه (ها) : 20، 24، 28، 32 سانتی متر
 • سایز تابه (ها) : 28، 32 سانتی متر

3- سرویس قابلمه ١٢ پارچه سرامیکی لایف اسمایل مدل BB-12Set

 • تعداد پارچه : 12 پارچه
 • ساختار بدنه : گرانیتی
 • نوع : سرویس قابلمه و تابه عادی
 • جنس بدنه : آلومینیوم
 • سایز قابلمه (ها) : 20، 24، 28، 32 سانتی متر
 • سایز تابه (ها) : 28 سانتی متر
 • سطح نچسب : دارد

4- سرویس قابلمه ۱۲ پارچه مربعی گرانیت لایف اسمایل مدل SPF-12

 • تعداد پارچه : 12 پارچه
 • ساختار بدنه : گرانیتی
 • نوع : سرویس قابلمه و تابه عادی
 • جنس بدنه : آلومینیوم
 • سایز قابلمه (ها) : 20، 24، 28، 32 سانتی متر
 • سایز تابه (ها) : 28 سانتی متر
 • سطح نچسب : دارد

5- سرویس قابلمه ٦ پارچه گرانیتی لایف اسمایل مدل Life P5-6 (سایز بزرگ)

سرویس قابلمه لایف اسمایل life smile
 • پوشش داخلی: گرانیت
 • تعداد پارچه: 6 عدد
 • بدنه چدنی درجه یک
 • طراحی مدرن
 • شامل: 3 عدد قابلامه در سایز مختلف
 • در سه رنگ: مشکی – زرشکی – آبی

6- سرویس قابلمه ١٠ پارچه گرانیتی لایف اسمایل مدل Life P5-10

 • پوشش داخلی: گرانیت
 • تعداد پارچه: 10عدد
 • بدنه چدنی درجه یک
 • طراحی مدرن
 • شامل: 4عدد قابلامه در سایز مختلف
 • یک عدد ماهیتابه سایز 28
 • در سه رنگ: مشکی – زرشکی – آبی

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنما سرویس قابلمه آشنا شدید. همچنین از قابلمه های life smile آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

بهترین جنس قابلمه برای پخت و پز کدام است؟

قابلمه های چدنی به دلیل مقاومت بالا ، قابلمه های پیرکس و شیشه ای به دلیل سالم بودن و قابلمه های سرامیکی به دلیل کاملا نچسب بودن آن ها بهترین جنس قابلمه برای پخت و پز هستند.

قابلمه استیل یا تفلون؟ کدام یک بهتر است؟

چند سالی است که استفاده از قابلمه های تفلون به دلیل روکش داخلی که دارد و ممکن است هنگام پخت و پز با غذا مخلوط شود کاهش یافته است و بیشتر قابلمه های استیل هستند که روی کار آمده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا