سبک زندگی

وسایل تزیینی اتاق دخترانه


فهرست مطالب


وسایل تزیینی اتاق دخترانه نوجوان

معمولا دختران در سنین نوجوانی بیشتر علاقه دارند تا وقت خود را در اتاق شخصی خود سپری نمایند.بنابراین بکارگیری صندلی های راک یا تاب دار از ملزومات اصلی اتاق آنها به شمار می رود.

در تزیین اتاق دختران سنین نوجوان معمولا از تم رنگی بنفش و صورتی استفاده می شود. البته در انتخاب رنگ برای دکوراسیون اتاق دختران نوجوان باید ابتدا سبک دکوراسیون مشخص شود و سپس رنگ مناسب انتخاب شود. برای مثال درصورتی که

دکوراسیون اتاق سبک مینیمال باشد معمولا از رنگهای روشن مثل سفید و طوسی روشن استفاده می شود.

همچنین برای تزیین اتاق خواب دختران نوجوان از وسایل دکوری خاصی استفاده می شود که در ادامه آمده اند:

۱. لوستر دخترانه

می توان از لوسترهای با تم بنفش و صورتی با کاراکترهای مختص گروه نوجوان استفاده کرد.

۲. آباژور

می توانید یا یک آباژور جدید متناسب با تم رنگی اتاق نوجوان بخرید و یا آباژور قدیمی اتاق اش را با چسباندن عکس های خانوادگی و یا ربان و کاغذ رنگی تزیین نمایید.یک آباژور زیبا در زیباتر کردن اتاق نوجوان تاثیر بسزایی دارد و فضای خوبی در اتاق ایجاد می کند.

۳. استفاده از گل و گلدان در اتاق

بکارگیری گل و گلدان های زیبا در اتاق حس تازگی به فضا می بخشد و علاوه بر آن اکسیژن موجود در فضای اتاق را بالا برده و به زیبا تر شدن دکوراسیون اتاق کمک زیادی خواهد کرد.

۴. کمد لباس بخش مهمی از دیزاین اتاق خواب دخترانه!

دختران عاشق لباس هستند بنابراین در لیست وسایل اتاق خواب دخترانه، انتخاب کمد لباس موضوع بسیار مهمی است.برخی از کمد ها به صورت متحرک طراحی شده اند و برخی نیز دیواری هستند.کمد لباس نه تنها در اتاق خواب بزرگسالان استفاده می شود بلکه برای اتاق خواب دختران نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

کمد لباس می بایست از طبقه های مختلفی تشکیل شده باشد و موقعیت هماهنگی و همسانی داشته باشد تا محیط یکپارچه ای فراهم شود و به طور کلی محیط از شلختگی خارج شود.

وسایل تزیینی اتاق دخترانه

تزیین دیوار اتاق دخترانه با وسایل ساده

۱. تبدیل بطری و قوطی به گلدان

حتما بخوانید
چگونه می‌توانید از پیاده‌گردی برای سلامتی و تناسب اندام کمک بگیرید؟

در خانه اکثر ما یک سری بطری و قوطی بلا‌استفاده وجود دارد که به‌راحتی با تزیین آن‌ها می‌توانید گلدان‌های شیک و جذابی درست کنید و در گوشه و کنار اتاق دخترانه خود استفاده کنید. کافی است کمی رنگ اسپری یا رنگ مولتی سرفیس در اختیار داشته باشید تا همه شیشه های بدون استفاده را برای قرار دادن قلمه گیاه استفاده کنید. بطری های نوشابه و قوطی کنسروی بهترین گلدان بازیافتی محسوب می‌شوند. با کمک همین گلدان‌ها فضایی زیبا ایجاد کنید. استفاده از گلدان های بازیافتی در فضای پشت پنجره و پاسیو بسیار رایج است.

۲. تبدیل قوطی شیشه به لوستر تزیینی برای اتاق دخترانه

اگر در خانه قوطی شیشه‌ای (مانند: قوطی‌های جای مربا) وجود دارد. به راحتی می‌توانید آن را به لوستری برای اتاق تبدیل کنید. تزیین اتاق خواب دخترانه با ریسه به راحتی امکان پذیر است. کافی است ریسه ها را داخل ظرف شیشه ای قرار دهید و درب آن را ببندید. یادتان باشد که استفاده از ریسه نورانی برای جذاب‌تر شدن فضا بهترین ایده است. اگر قصد استفاده از تزیین اتاق خواب دخترانه با ریسه را ندارید، می‌توانید درب این شیشه‌ها را سوراخ کنید تا هوا داخل آن جریان داشته باشد. سپس شمع وارمر را ته شیشه بچسبانید و در مواقع لزوم آن را روشن کنید و از زیبایی ظاهری آن لذت ببرید.

۳. دکور کنج دیوار با نوار کاست‌های قدیمی

کنج و گوشه دیوارهای اتاق خواب، از فضاهای خالی هستند که کمتر کسی به آن توجه می‌کند. شما به کمک ابزارهای مختلف از جمله کاست‌های قدیمی، به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را از سادگی خارج کنید. برای این کار می‌توانید به تعداد موردنیاز نوار کاست و کاست فیلم را آماده کنید و روی دیوار قراردهید. برای این کار اگر مایل به چسباندن نوار به صورت تک به تک نباشید، می‌توانید نوارها را بر روی مقوا بچسبانید و سپس مقوا را به شکل نهایی روی دیوار فیکس کنید. تزیین اتاق خواب دخترانه نوجوان با این تکنیک ایده فوق العاده ای خواهد بود.

۴. ساخت تابلو با چوب برای اتاق دخترانه

به تصاویر نگاه کنید. به کمک چوب‌، حتی چوب‌هایی که سطح صاف و صیقلی ندارد، تابلو درست کنید و به کمک اسپری یا دیگر وسایل تزیینی آن‌ها تمیز و شیک جلوه بدهید. برای این کار باید یک روز پاییزی در پارک جنگلی قدم بزنید تا شاخه‌های قابل استفاده را کشف کنید. با انتخاب چند شاخه درخت خشک شده، می‌توانید در چارچوب‌های دکوراتیو چوبی، دیزاین شیک و جذابی انجام دهید. تزیین اتاق خواب دخترانه نوجوان و جوان با چنین ایده‌هایی بسیار جذاب است.

حتما بخوانید
انواع دکوراسیون تلوزیون دیواری

۵. ساخت قفسه و شلف با چوب

می‌توانید خودتان دست به کار شوید و به کمک چوب، قفسه و شلف با اشکال مختلف طراحی کنید! اگر می‌خواهید قفسه طراحی شده، چند طبقه باشد براحتی به کمک طناب می‌توانید آن‌ها را به هم وصل کنید. برای یک تزیین اتاق خواب دخترانه فانتزی، می‌توانید یک تکه چوب را رنگ کنید و طرح دلخواهی روی آن بکشید. بعد از این اقدام می‌توانید سوراخ‌هایی روی چوب ایجاد کنید و به وسیله طناب کنفی شلف ساخته شده را به دیوار وصل کنید. راه دیگری که برای ساخت شلف می‌توانید استفاده کنید، استفاده از زاویه های نود درجه آهنی است که به شما اجازه می‌دهد تا چوب را بر روی آن قرار دهید و به شکلی هوشمندانه از فضا استفاده کنید.

۶. تبدیل نردبان به کتابخانه

اگر در خانه نردبانی دارید که از آن استفاده‌ای نمی‌شود؛ بدون آن که خرابش کنید، می‌توانید به قفسه‌ای برای قرار دادن کتاب تبدیلش کنید. تزیین اتاق خواب دخترانه نوجوان و جوان به کمک این ایده‌ها بسیار آسان و کم هزینه است. تبدیل نردبان به کتابخانه بهترین ایده برای اجرای یک شلف به هم پیوسته است. برای زیباتر شدن هارمونی محیط می‌توانید رنگ زیبایی روی نردبان بزنید و از نتیجه آن لذت ببرید.

وسایل تزیینی اتاق دخترانه

شما به راحتی می‌توانید وسایلی که به آن‌ها نیازی نداریم و قرار است که به سطل زباله انداخته شود را بررسی کنید و وسیله جدیدی بسازید. با این کار ،علاوه‌بر اینکه باعث تغییر کوچکی در دکوراسیون اتاق شده‌ایم.

تزیین اتاق خواب دخترانه فانتزی

وقتی دخترها یا به طور کلی بچه ها سن زیر شش سال دارند به بازی های داخل فضای بسته علاقه زیادی دارند و دوست دارند برای بازی خود محدوده تعیین کنند که چادر بازی در اتاق خواب دخترانه با طرح هایی مانند خانه یا کاخ به رنگ های تند می توانند گزینه های خوبی باشند. با کمی نور پردازی می توانید فضا را دلچسب تر کنید تا محوطه بازی آنها به همان چادر محدود شود.

حتما بخوانید
بهترین دکوراسیون منزل مناسب زنان باردار

یک دراور کوچک در اتاق داشته باشید. از این دراور برای گذاشتن لباس‌های خود استفاده کنید. رنگ آن را مطابق با رنگ اتاق انتخاب کنید یا خودتان با سلیقه خودتان آن را رنگ‌آمیزی کنید. در صورتی که اتاق خوابتان بزرگ است، حتما یک کمد برای قرار دادن لباس‌ها، کیف و کفش خود مهیا کنید.

نور در اتاق خواب دخترانه نقش به سزایی دارد. نور اتاق خواب دخترانه برای دخترهایی که کمتر از 12 سال دارند معمولا زیاد است و روشنایی زیادی را به فضا می بخشد ولی با بالا رفتن سن، ترس از شرایط کم نوری، کمتر می شود و اشتیاق به تاریکی بیشتر می شود و استفاده از آباژور و چراغ مطالعه بیشتر مطلوب است.

یا یک فرش بزرگ انتخاب کنید یا دو فرش کوچک که یکی زیر تختخواب و دیگری زیر میز و صندلی شما قرار بگیرد. از دیگر وسایل لازم در یک اتاق دخترانه، عکس‌ها و یادگاری‌هاست که بهتر است آن‌ها را روی یک قاب نصب کنید و به دیوار آویزان کنید. پوستر هم برای دیوار اتاق دخترانه مناسب است. فقط سعی کنید خیلی دیوار را شلوغ نکنید.

وسایل تزیینی اتاق دخترانه

تزیین اتاق خواب با وسایل دست ساز

پر کردن دیوار با یک وسیله تزیینی شیک لزوما کار سختی نیست. برای ساخت وسایل دست ساز تزیینی، می توانید روی بوم هایی که دارید نوارها یا نقاطی را طراحی کنید و بعد آنها را قاب کنید تا یک گالری دیواری شیک ایجاد کنید.
۱. تزیین اتاق خواب یا اتاق بازی کودکان با نوار واشی
می توانید دیوارهای اتاق خود را با استفاده از نوار واشی تزیین کنید. با ایجاد نوارهای خطی روی دیوار می توانید یک ظاهر بافت مانند را ایجاد کنید، این تزیین برای اتاق خواب یا اتاق بازی ایده آل است.
۲. ساخت شمع فنجانی برای تزیین اتاق نشمین، دفتر خانگی یا اتاق خواب
یکی از وسایل تزیینی پرطرفدار شمع می باشد. برای ساختن شمع های منحصر به فرد برای اتاق نشمین، دفتر خانگی یا اتاق خوابی که دارید، می توانید پارافین را به روش بنماری ذوب کنید بعد بسته به طرحی که می خواهید فنجان های چای یا قهوه مناسب را انتخاب کنید و پارافین را در آنها بریزید و شمع دکوری خانگی خود را برای تزیین اتاق خود بسازید.
۳. استفاده از مجسمه سفالی دست ساز(مجسمه سفالی حیوانات)
شما می توانید با استفاده از گل رس، حیوانات مورد علاقه خود را بسازید و از آنها برای تزیین اتاق خود استفاده کنید و فرقی ندارد که این حیوانات فیل باشند یا گوزن یا گورخر.
۴. تزیین اتاق خواب با گلدان های شیشه ای
آیا به دنبال ایده های ساده و دست ساز برای تزیین اتاق خود هستید؟ گلدان های شیشه ای زیبایی را از بطری های بازیافتی بسازید. گلدان های خود را با گل های تازه مانند گل های داوودی پر کنید.
۵. استفاده از از آویز دیواری کاموایی دست ساز، برای تزیین اتاق خواب
با استفاده از چوب و نخ می توانید آویزهای دیواری دست ساز را برای تزیین اتاق خود بسازید. براین این کار باید نخ هایی که دارای رنگ های متفاوتی هستند را به صورت متقارن به چوب ببندید. این آویز دیواری دست ساز را می توانید در اتاق نشیمن، اتاق خواب یا دفتر خانگی خود آویزان کنید.

حتما بخوانید
آجر های تصفیه کننده هوا

خلاقیت در تزیین اتاق خواب

۱. از گالری های دیواری برای تزیین دیوار اتاق استفاده کنید
اتاق خواب بهترین فرصت را برای بیان شخصیت خود در قالب دکوراسیون برای ما فراهم می کند پس این فرصت را با کپی کردن سبک دیزاین دیگران از دست ندهید. گالری دیواری یکی از پرطرفدار ترین ایده هایی است که می توانید در این راستا از آن استفاده کنید. دلیل محبوبیت این دکور دیواری به حق انتخاب بالایی برمی گردد که در انتخاب نوع عکس، نوع قاب و نوع چیدمان آنها روی دیوار وجود دارد. اینکه کدام گروه از عکس های خود یا اعضای خانواده یا با هر موضوع دیگری را، در چه قالبی و به چه نحوی روی دیوار بچینید، نیازمند اندکی خلاقیت خواهد بود تا جلوه ای بی نظیر به دیوار اتاق شما بخشد. اما ایده اجرا شده در تصویر پایین یک نمونه خلاقانه از استفاده گالری دیواری در تزیین اتاق خواب است.
۲. استفاده از گیاهان تزیینی، راه حلی که همیشه جواب میدهد
اتاق خوابی که در دیزاین آن خبری از گل ها یا گیاهان نباشد، همیشه یک چیز کم دارد. گیاهان با تصفیه ی هوای محیط، تازگی و شادابی را برای شما به ارمغان آورده و نقش زیادی بر کاهش اضطراب و استرس های روزانه ی شما خواهند داشت. اما جدای بر این موارد گل ها دکوراسیون اتاق خواب را تبدیل به فضایی رمانتیک و فوق العاده تبدیل می کند. بی دلیل نیست که در خانه های قدیمی هم علاوه بر استفاده از گیاهان طبیعی، از نقش و طرح آنها نیز بر روی دیوارها، سقف ها و دیگر بخش های منزل استفاده شده است. پیشنهاد می کنیم حتی اگر شرایط نگهداری از گل و گیاه را در اتاق خود ندارید، بهتر است به سمت کاغذ دیواری هایی با نقش و طرح گل و گیاه بروید.
۳. استفاده از نقشه ها ایده ای جسورانه برای تزیین اتاق خواب
همه ی ما برنامه های زیادی برای سفرهایی داریم که در آینده قرار است تجربه کنیم پس چرا از این اهداف در تزیین اتاق خواب استفاده نکنیم؟ یک نقشه دیواری زیبا می تواند بستری مناسب برای نشان دار کردن مقاصد مسافرتی گذشته و آینده ی ما ایجاد کند. اندازه این نقشه بستگی به این دارد که چه مقدار اهل جسارت به خرج دادن باشید. برخی کل دیوار را با نقشه می پوشانند و برخی دیگر کمی محتاطانه رفتار کرده و به نقشه ای در حد یک تابلوی نقاشی رضایت می دهند؛ که البته در هر دو صورت به جلوه ی منحصربه فرد مد نظر خود خواهید رسید.
۴. یک دیوار اتاق خواب را با کمک رنگ آمیزی برجسته تر کنید
اگر از رنگ برای دیوارهای اتاق استفاده می کنید، برای یکی از دیوارهای اتاق که توصیه می شود بزرگ ترین نباشد، یک رنگ متفاوت و برجسته انتخاب کنید یا حتی می توانید برای آن از دیگر روش ها همچون کاغذدیواری یا دیوارپوش طرح چوب استفاده کنید و به این ترتیب از آن دیوار یک عنصر برجسته در دکوراسیون اتاق خود بسازید.
۵. قانون سه تایی ها را برای تزیین اتاق فراموش نکنید
استفاده از تابلوهای نقاشی زیبا همیشه ایده ای خوب برای اتاق خواب بوده و هست. اما گاهی نمی خواهیم زیاد هزینه کنیم و خب این به معنی محروم شدن دیوارهای اتاق شما از این عنصر زیبا نیست. طبق قانون سه تایی ها، می توان از سه قاب عکس نسبتا کوچک که تصاویر و قابی کاملا یکسان دارند در بالای تخت خواب کمک گرفت. این کار با هزینه ای کم به نحو غیرقابل باوری جلوه ای مدرن به دیزاین فضا می بخشد.

وسایل تزیینی اتاق دخترانه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا