راهنما خرید

بررسی نکاتی کلی در مورد خرید ماشین ظرفشویی بوش + ماشین ظرفشویی بوش چه مزایایی دارد؟

ماشین ظرفشویی، یکی از لوازم ضروری دنیای مدرن و آشپزخانه های امروزی به شمار می رود. ماشین ظرفشویی بوش یک دستگاه خودکار است که ظرف های کثیف را می شوید و تمیز می کند و تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که ماشین را پر از ظرف کنید، پودر شوینده را اضافه کنید، چرخه شست و شو را تنظیم و دکمه روشن را فشار دهید.

خرید ماشین ظرفشویی یکی از دغدغه های امروزی خانواده هاست، با توجه به اینکه این نوع خریدها از لوازم خانگی حجم بالایی از نقدینگی سبد خانواده ها را به خود اختصاص می دهند، داشتن اطلاعات کافی قبل از خرید و انتخاب درست باعث استفاده کامل از تمام ظرفیت دستگاه خواهد شد. همچنین این آگاهی باعث کارکرد صحیح دستگاه و افزایش طول عمر دستگاه را به همراه خواهد داشت. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که قصد دارید به زودی یکی از این ماشین ها را مهمان آشپزخانه خود کنید، مطالب ما را بخوانید.


فهرست مطالب


نکاتی کلی در مورد خرید ماشین ظرفشویی بوش

1- انواع ماشین ظرفشویی بوش

به طور کلی سه نوع ماشین ظرفشویی بوش وجود دارد :

  • ماشین ظرفشویی توکار
  • ماشین ظرفشویی رومیزی
  • ماشین ظرفشویی ایستاده

ماشین ظرفشویی توکار

ماشین ظرفشویی  توکار را می توان زیر سینک ظرفشویی، بین کابینت ها، زیر صفحه کابینتها بطور دائمی نصب کرد.این مدل توسط افرادی انتخاب می شود که ترجیح می دهند شکل و ظاهر بیرونی وسایل برقی خود را با ظاهر کابینت های آشپزخانه هماهنگ کنند.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی را بخوانید.

ماشین ظرفشویی توکار

ظرفشویی رومیزی

ظرفشویی رومیزی کوچک تر بوده و برای آشپزخانه هایی که در کف آن ها فضای کافی وجود ندارد، مناسب تر است.  این مدل ظرفشویی را  معمولا روی کابینت ها و… یا نزدیک سینک ظرفشویی در آشپزخانه قرار داده می شوند و به راحتی می توان آنها را جابه جا کرد. حتی ظرف شویی رومیزی را می توان در انباری نگهداری کرد و هنگام لزوم برای شستشوی ظروف در آشپزخانه نصب کرد. ماشین ظرفشویی احتیاج به شیر آبی برای ورود آب به دستگاه دارد همچنین لوله تخلیه آن نیز بایستی درون فاضلاب قرار گیرد. البته یکی از نقاط ضعف آن ها عدم امکان شستشوی قابلمه ها و ظروف بزرگ به علت محدود بودن فضای داخلی ظرفشویی است.

ماشین ظرفشویی ایستاده

نوع ایستاده ماشین ظرفشویی برای آشپزخانه هایی مناسب است که فضای کافی برای جا دادن آن را داشته باشند. ظرفشویی های ایستاده با ظرفیت های بالا نیز موجود بوده و برای خانواده های پر جمعیت تر یا خانواده هایی که عادت به برگزاری مراسم های زیاد دارند، پرکاربردتر است. به علاوه این دستگاه ها به دلیل قابلیت ها و آپشن های متنوع و بسیار کاربردی خود طرفداران زیادی را به سوی خود جذب نموده اند.

2- ظرفیت های ماشین های ظرفشویی

ماشین‌های ظرفشویی در 4 سایز 6، 8، 12، 13 و 14 نفره تولید می‌شوند. البته بعضی از برندهای متفرقه ماشین در مدل 4 نفره هم تولید می‌کنند که حالت استانداردی ندارند. منظور از 6 نفر این است که یک‌دست سرویس غذاخوری 12تایی در آن جای می‌گیرد. البته اندازه‌های 6 و 8 نفره در حالت رومیزی تولید می‌شوند و حجم کمی از آشپزخانه را اشغال می‌کنند. پرفروش‌ترین و پرهوادارترین سایز 12 نفره است. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی سامسونگ را بخوانید.

ظرفیت های ماشین های ظرفشویی

حجم آنها به اندازه یک ماشین لباسشویی است و استانداردترین حالت را دارند. البته مدل‌های 13 و 14 نفره‌ هم هستند که البته خرید آنها به خانم‌هایی که اهل مهمانی و رفت‌و آمدهای زیادند توصیه می‌شود.

3- بازوهای آبپاش ظرفشویی بوش

هنگام خرید به دنبال ماشین ظرفشویی هایی که دارای بیشترین بازوی آبپاش هستند بگردید. مدل های ارزان تر یک بازوی آبپاش دارند در حالیکه مدل های گران تر بیش از سه بازوی آبپاش دارند.

حتما بخوانید
راهنمای خرید انواع جنس قابلمه + نکات مهم هنگام خرید و انتخاب سرویس پخت‌وپز چیست؟

4- آبگرمکن ظرفشویی بوش

نکته مهم دیگر این است که آبی که ظروف با آن شسته می‌شود واقعا داغ باشد. در حقیقت، برای تاثیر بیشتر مواد شوینده توصیه می‌شود دمای آب بیش از 55 درجه سانتی‌گراد باشد البته برخی منابع هم دمای آب بیش از 70 درجه سانتی‌گراد را توصیه می‌کنند. از طرفی داغ بودن آب نیاز به خیس کردن و آب کشی مکرر را از بین برده و در مصرف آب صرفه جویی خواهد نمود. مدلهای جدیدتر، ظروف را با آب داغ شسته و با آب سرد آب کشی میکند تا در مصرف برق نیز صرفه جویی شود.

5- مصرف انرژی ظرفشویی بوش

 اگر به‌دنبال کاهش مصرف انرژی هستید مدلی را انتخاب کنید که سیستم شست‌وشوی با‌تاخیر داشته باشد و به‌طور خودکار در ساعاتی که پیک مصرف انرژی نیست روشن شود . البته ساکنین خانه در این ساعات در منزل حضور دارند، بنابراین برای اینکه آرامش آنها بهم نخورد ، مدل های عایق دار و کم صدا را انتخاب کنید. برچسب انرژی ماشین های ظرفشویی کمک می کند تا مخارج کارکرد وسیله را حذف کنید.

6- مصرف آب ظرفشویی بوش

ماشینهای ظرفشویی میزان آب متفاوتی مصرف میکنند که البته هرچه ماشین ظرفشویی پیشرفته باشد، مقدار آب مصرفی آن کمتر خواهد بود ولی در کل مقدار آب مصرفی دستگاه یک سوم مقدار آبی است که با شستن دستی ظرف مصرف میشود. لطفا برای اطمینان یافتن از مقدار مصرف آب، مدلهای مختلف و مقدار مصرف آنها را  بررسی کرده و یا از فروشنده بپرسید.

7- قفسه های ظرفشویی بوش

شما باید این قسمت را به دقت بررسی کنید تا از مناسب بودن اندازه قفسه ها با بشقابها، عمق قابلمه ها، کاسه ها و خلاصه بیشتر ظروف خود اطمینان حاصل کنید. شاید ظروفی داشته باشید که در هیچ ماشین ظرفشویی جا نشوند، در چنین مواردی باید قبول کنید که یکی دو قطعه از ظروف را دستی بشویید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی ال جی را بخوانید.

 قفسه های ظرفشویی بوش

 بعضی از ماشینهای ظرفشویی دارای سه قفسه هستند که ممکن است اندازه بشقابها یا عمق ظروف گودی که در آن قرار میدهید را محدود کنند. اکثر ماشینها دو طبقه قفسه دارند و گاهی دارای قابلیت شیب دار قرار گرفتن نیز هستند همچنین بعضی از مدل های جدید قفسه هایی با قابلیت تغییر ارتفاع هستند.   

8- فیلترهوا ظرفشویی بوش

بعضی مدلهای ماشین ظرفشویی دارای آسیابی مخصوص هستند که خرده های غذا را آسیاب کرده و همراه با آب بیرون میفرستد. اما مدلهای دیگر این دستگاه چنین آسیابی ندارند و ظروف باید قبل از قرار داده شدن در آن با دستمالی مرطوب پاک شوند.

9- شستشوی هوشمند ظرفشویی بوش

بعضی مدلهای ماشین ظرفشویی دارای حسگرهایی هستند که با عبور دادن شعاع نور از میان آب و اندازه گیری شفافیت آن، میزان کثیفی آب را تشخیص داده و زمان خالی شدن و تعویض آب را مشخص میکند.

10- برنامه های شستشو ظرفشویی بوش

تمام ماشینهای ظرفشویی دارای سه برنامه شستشو هستند : سبک، معمولی و سنگین. برنامه های دیگر شامل شستشوی ظروف چینی/کریستال، قابلمه، خیس کردن، صرفه جویی در انرژی و شستشوی کوتاه هستند. مدلی را انتخاب کنید که بدون داشتن خواص اضافه که تنها موجب گرانتر شدن آن میشود، نیازهای شما را هم برطرف کند.

 برنامه های شستشو ظرفشویی بوش

11- مخزن ظرفشویی بوش

ماشینهای ظرفشویی ارزان، دارای مخزنی از جنس پلاستیک و مدلهای گران قیمت تر، مخزنی از جنس فولاد ضدزنگ (اصطلاحا استیل) دارند. جنس استیل از زنگ زدگی، رسوب و لک شدگی جلوگیری میکند. در استفاده از مدلهایی با مخزن استیل، از مواد شوینده دارای سفید کننده استفاده نکنید. 

12- خشک کن ظرفشویی بوش

ماشین های ظرفشویی با این قابلیت ، برق زیادی مصرف میکنند. اما مدلهایی که مخزن استیل دارند، به دلیل اینکه مخزن حرارت را نگه میدارد، خشک شدن عادی ظروف را تسریع میکنند.

خشک کن

13- مقدار صدا ظرفشویی بوش

ماشینهای ظرفشویی کمی سرو صدا ایجاد می کنند که از گردش موتور، فشار آب و…ایجاد میشود. اگر دستگاهی که انتخاب میکنید دارای دیواره های عایق کاری شده باشد، صدای مزاحم آن تا حد زیادی برطرف خواهد شد.

حتما بخوانید
BTU چیست و در کولر گازی چگونه محاسبه می شود؟ + بهترین راهنمای خرید کولر گازی

14- نگهداری ظرفشویی بوش

مهمترین نکات، اول تمیز کردن فیلتر دستگاه است که باید ماهی یک مرتبه انجام شود و نکته دوم پاک کردن ظروف از غذاهای باقیمانده است.

معرفی فناوری های ماشین ظرفشویی بوش

Zeolith :

نوعی ماده معدنی می باشد که رطوبت را جذب کرده و در عوض حرارت تولید می کند. این ماده معدنی درون محفطه ای در برخی از ظرفشویی های بوش تعبیه شده است.

  •  باعث خشک شدن کامل ظرف شده و هیچ گونه لکه از رطوبت بر روی ظروف باقی نمی گذارد.
  •  در طول فرآیند شست و شو ظروف تا ۱۰ درصد از مصرف برق صرفه جویی می نماید.
  •  باعث کاهش زمان شست وشو می شود.
Zeolith 

(طول عمر این ماده معدنی بیش از 50 سال می باشد که این امر سبب عدم نیاز به شارژ مجدد این ماده در ظرفشویی می شود)

Performance AAA :

شرکت بوش آنقدر به اهمیت مصرف انرژی و حفاظت از محیط‌زیست و منابع طبیعی آگاه است که به مصرف پایین و کیفیت بالای محصولات خود تأکید دارد که تمام ظرفشویی‌های بوش دارای رتبه AAA می‌باشد و همین امر ظرفشویی‌های بوش را به کم مصرف‌ترین ظرفشویی‌های جهان تبدیل کرده است.

Heat Exchanger :

این عملکرد منحصر بفرد انرژی حرارتی ایجاد شده در دوره اصلی شستشو را ذخیره کرده تا از آن برای گرم کردن آب آبکشی استفاده شود و به این ترتیب میزان قابل ملاحظه‌ای انرژی نیز ذخیره خواهد شد. درضمن با گرم شدن آب ورودی به دستگاه، ظروف گرم و تازه شسته شده در معرض آبی با درجه حرارت پایین قرار نمی‌گیرند و در نتیجه احتمال ترک خوردن یا شکسته شدن ظروف به علت تغییر دمای ناگهانی ازبین خواهد رفت.

 Aqua Sensor :

این سیستم میزان کثیفی آب مرحله اول آبکشی را سنجیده و مشخص می‌کند که آیا برای استفاده در دوره اصلی شستشو قابل استفاده می‌باشد یا نه. اگر آب فقط دارای میزان کمی از املاح و کثیفی باشد دوباره مورد استفاده قرار خواهد گرفت. نکته کلیدی این است که در هر بار شستشو تا سقف ۲۰ % آب معادل ۴ لیتر توسط این سیستم صرفه‌جویی خواهد شد.

  Aqua Sensor

 Intensive Zone:

سبد پایین می‌تواند کاملا تبدیل به محلی برای شستشو ظروف بزرگ و قابلمه‌های بسیار کثیف شود. عملکرد با فشار زیاد و دمای بالای آب انجام می‌شود در حالی که لیوان‌ها و یا قاشق چنگال‌ها به صورت ملایم‌تر در سبد بالایی شسته می‌شوند.

 Hygien :

با انتخاب این ویژگی، دمای آب در مرحله آخر آبکشی افزایش یافته و مناسب ضدعفونی بطری کودک و ظروف مختلفی است که تمیز بودن و ضدعفونی کردن آنها ضروری است.

Vario Speed :

با انتخاب این عملکرد زمان برنامه شستشو تا سقف ۵۰ % و بدون تأثیر در عملکرد آن کاهش خواهد یافت.

Place Setting 14 :

با کمک سیستم پیشرفته و متغیر سبدها می‌توانید ظروف ۱۴ نفره شامل: ۱۴ بشقاب سوپ‌خوری و دسرخوری، ۱۴ لیوان، ۱۴ عدد قاشق چنگال و چاقو، ۱۴ قاشق چای و دسرخوری، ۲ کاسه بزرگ، ۲ ملاقه، ۱ کفگیر، ۱ قاشق سس بعلاوه ست تخم مرغ عسلی را بشویید.

 The VAario Drower:

چیدمان متغیر ظروف، خصوصیتی منحصر بفرد است که در مدل‌های جدید ارائه شده، با خارج کردن سبد مخصوص قاشق و چنگال فضای بیشتری در سبد پایینی برای قرار دادن ظروف دیگر در اختیارتان قرار خواهد گذاشت.

Half Load :

برای شستشوی آسان و به صرفه شما می‌توانید با استفاده از این برنامه از هرکدام از سبدها استفاده نمایید. با این کار زمان برنامه کاهش پیدا کرده و تا ۳۰ % آب کمتر مصرف می‌شود.

Aqua Stop :

در صورت نشت آب از هرجایی در ظرفشویی، این سیستم امنیتی ۲۴ ساعته آب را قطع کرده و مانع نشت آن می‌شود.

Child Lock :

با استفاده ازاین ویژگی صفحه نمایشگر و درب قفل شده و مانع تأثیر کودکان برروی دستگاه در هنگام شستشو می‌شود.

Detergent Automation :

مهم نیست از چه نوع قرص (, 3in1, 4in1, 5in1  2in1  (  یا شوینده‌ای استفاده می‌کنید، تمام ظرفشویی‌های بوش ایده‌ال‌ترین ترکیب شستشو را برای هر بار شستشو فراهم خواهند کرد. در ضمن دقت نمایید برای بدست آوردن نتیجه‌ای مناسب در هر دوره شستشو حتماً باید از نمک پودری نیز استفاده نمایید.

حتما بخوانید
بررسی فناوری توربو واش TurboWash لباس شویی های ال جی

Dosage Assist :

در هنگام آغاز دوره شستشو، قرص به صورت اتوماتیک وارد محفظه‌ای خواهد شد که در آن به صورت کاملا کنترل شده و هوشمندانه مورد مصرف قرار می‌گیرد تا بهترین نتیجه شستشو نیز حاصل شود. به این ترتیب از افتادن قرص در بین ظروف نیز جلوگیری خواهد شد.

Advanced Filter System  :

فیلتری با قابلیت پاکیزگی بالا و تعویض آسان که نسبت به مدل‌های قبلی ۵۰ % تصفیه آب بیشتری داشته و میزان گردش آب ۱۵ % افزایش می‌یابد. بدین ترتیب از قطره قطره آب حداکثر استفاده خواهد شد.

Large Item Spray Heads :

با استفاده از این ویژگی شستشوی سینی‌ها و ظروف بزرگ بسیار آسان خواهد بود. دیگر نیازی نیست تا ظروف از قبل خیس بخورند. تنها کافیست سبد بالایی را خارج کرده و قطه آب‌پاش بزرگ را در جای مخصوص آن نصب نمایید.

Vorioflexpluse Baskets with Rackmatic :

سیستم جدید سبدها فضای بیشتری را (۱۴ نفره) در اختیارتان قرار خواهد گذاشت. بعضی مدل‌ها با داشتن ۶ حالت مختلف برای تنظیم ارتفاع سبدها هر نوع چیدمانی را امکان‌پذیر می کنند و تمام ظروف به صورت کاملاً مطمئن در سبدها جای می‌گیرند. سیستم کشویی و قابل تنظیم سبدها این اجازه را می‌دهند تا ارتفاع سبد بالایی را حتی زمانی که پر است تنظیم نمایید.

 Turbo Speed 20min:

درمدل‌هایی بامصرف 6/5 لیتر آب به جای برنامه نیمه‌شور (half load) از این عملکرد استفاده می‌شود. این برنامه امکان شستشوی ظروف زیاد (طی یک میهمانی) را بطور پیاپی (حداکثر ۳ شستشو) در زمان کوتاه ۲۰ دقیقه‌ای برای شما فراهم می‌سازد.

 loadingsensor :

وزن ظروف داخل ماشین با استفاده از این سنسور سرعت چرخشی محاسبه شده تا بتواند میزان درستی از آب مورد نیاز برای شستن ظروف را مصرف کند. قاعدتا برای تعداد ظروف کمتر آب کمتری مصرف خواهد شد. این سنسور میزان مصرف بهینه آب را برای حتی نصف ظرفیت یا حداکثر ظرفیت محاسبه کرده و در مصرف آب و برق صرفه می‌کند.

Class Protection Technology :

 از آنجایی که آب لوله‌کشی باعث خوردگی و صدمات ریز به شیشه می‌شود، ماشین‌های ظرفشویی بوش با این تکنولوژی به صورت مداوم میزان سختی آب را تنظیم می‌کنند تا صدمه‌ای به محصولات شیشه‌ای وارد نشود.

 Timelight :

به کمک چراغ زمان که بر روی کف زمین منعکس می‌شود، متوجه شروع به کار ماشین ظرفشویی و مدت زمان باقی‌مانده از عملیات شستشو خواهید شد. همچنین میزان پیشرفت هریک از مراحل را هم نشان می‌دهد.

تایمر تاخیر ظرفشویی بوش  :

با تایمر تاخیر قادر خواهید بود برنامه‌ای را از پیش تنظیم کنید و راس ساعتی خاص ماشین ظرفشویی شروع به کار کند. این ویژگی به راحتی به شما اجازه می‌دهد تا در هر زمانی از طول روز (شب یا روز) برنامه شستشو شروع به کار کند.

Open Assist :

با کمک این ایکون می‌توانید به طور کامل در ماشین ظرفشویی را تنها با فشار دادن جلوی در، باز کنید. این باز شدن در چیدن و برداشتن ظروف را راحت‌تر می‌کند. با این ویژگی نه تنها آشپزخانه شما مدرن‌تر به نظر می‌رسد بلکه کار با دستگاه را نیز راحت‌تر می‌کند.

Vario Drawer Plus:

بهترین ماشین‌‌های ظرفشویی فضای داخلی بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهند، این کشو فضای بیشتری را برای ظروف بزرگی مثل قابلمه در اختیارتان می‌گذارد. در دو طرف کشو فضایی برای وسایل کوچک یا حتی فنجان‌ها دارید.

برنامه شبانه با 39 دسی بل صدا :

 برنامه شبانه شستن ظروف کاملا اقتصادی بوده و بسیار کم صداست. این ویژگی باعث ذخیره در مصرف برق و کاهش هزینه آن در ساعات کم‌مصرف شب می‌شود.

ظرفشویی بوش

  Super Silence 40-45 db:

موتور الکتریکی این نوع ماشین‌های ظرفشویی عایق صدای خوبی دارد که به شما شستشوی بسیار آرام و کم صدایی را تضمین می‌دهد. (صدای کم ۴۰ تا ۴۵ دسی‌بل(

حتما بخوانید
راهنمای خرید برچسب شیشه مات کن

  Super Silence 39-40 db:

به لطف عایق‌های صدا در موتورهای این مدل‌ از ماشین‌های ظرفشویی صدای تولید شده بسیار کم است (۳۸ تا ۳۹ دسی‌بل(

 DuoPower Spray Arms:

علاوه بر بازوی چرخان در پایین دستگاه،  دو بازوی دیگر در سبد بالایی در اختیارتان می‌گذارد تا ظروف به صورت کامل شسته شوند. با طراحی خاص این دو بازو آب به طور موثر تمام ظروف را می‌شوید.

Active Water :

این تکنولوژی نوآورانه حداکثر بهره‌وری را در شستشو به ارمغان می‌آورد و کاملا با محیط‌ زیست سازگار است. این تکنولوژی با استفاده از فیلترهای بهینه شده، گرم شدن سریع‌تر آب و پمپ جدیدتر در مصرف آب و انرژی صرفه‌جویی می‌شود.

ماشین ظرفشویی بوش چه مزایایی دارد؟

پیش از آنکه بخواهید ماشین ظرفشویی ایده آلتان را پیدا کنید، بهتر است با خودتان روراست باشید و بدانید بهترین محصول برای شما چگونه تعریف می‌شود؟ در واقع زمانی می‌توانید برچسب ایده آل را بر روی یک محصول را بگذارید که در کنار طول عمر و کیفیت، پاسخ نیازهای شما را هم در بر بگیرد. 

واضح است که مهمترین نیازی که توسط ماشین ظرفشویی به دنبال حل آن هستیم، شستن ظروف است. کاری که ماشین ظرفشویی بوش برایتان انجام می‌دهد، بسیار بیشتر از یک شستشوی ساده است. در ادامه با برخی از مزایای ماشین ظرفشویی بوش آشنا می‌شوید. این موارد به شما دید تازه ای می‌دهند؛ به طوری که اگر در نمایندگی بوش در تهران و سراسر کشور با محصول مواجه شدید، آن را به همان شیوه قبل مشاهده نخواهید کرد! 

ماشین ظرفشویی بوش، صد سال است که در حال تولید است

یکی از جالب‌ترین مزایای ماشین ظرفشویی بوش، قدمت آن است. رابرت بوش، اولین بار در سال 1886 کارگاهی برای مهندسی تاسیس کرد. این شروع لوازم خانگی بوش بود. پس از گذشت سال‌ها در 1964، مردم شاهد اولین ماشین ظرفشویی بوش بودند. این محصول کمک زیادی به مردم برای انجام کارهای خانه کرد. 

قدمت این شرکت یکی از بهترین دلایل برای خرید محصولات آن است. بیش از صد سال تجربه در تولید ماشین‌های ظرفشویی کم نیست! این تاریخچه بسیاری از مشتریان را برای خرید یک محصول با کیفیت و ماندگار مطمئن می‌کند. 

خرابی کم و تعمیر راحت ماشین ظرفشویی بوش

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه کرد، این است که ماشین‌های ظرفشویی بوش میزان خرابی کمی دارند و تعمیر آن به راحتی انجام می‌گردد. البته درنظر بگیرید که قطعات آن کم یاب است و برای تعمیر باید حتماً به نمایندگی بوش رجوع کنید. برای تعمیر ظرفشویی بوش کافی است که با مراجعه به سایت تعمیر آنلاین که از نمایندگی های بوش در تهران است اقدام به پر کردن فرم اعزام تعمیرکار  کنید. 
همانطور که در سایت bosch-home.in اشاره شده است، یکی از نکاتی که تعمیر ظرفشویی  را ساده می‌کند تعویض راحت فیلتر آن بدون نیاز به تعمیرکار است. 

شاهد کاهش شدید مصرف آب خواهید بود! 

از دیگر مزایای ماشین ظرفشویی بوش، صرفه جویی در مصرف انرژی آن است. معمولا در اطرافمان افراد زیادی را مشاهده می‌کنیم که از ماشین ظرفشویی شان فقط در مواقع مهمانی و به تعداد بار کمی استفاده می‌کنند. این افراد بر این باورند که ماشین ظرفشویی مصرف آب بسیار بالاتری نسبت به شستشوی دستی دارد! 

بوش این باور غلط را به چالش می‌کشد و بررسی‌های انجام شده روی آن به شکل دیگری است. ماشین ظرفشویی بوش به طور معمول در هر شستشو دارای مصرف آب بین 9 تا 15 لیتر است. این در حالی است که در زمان شستشوی دستی، گاهی مصرف آب به 60 لیتر هم می‌رسد. با این اوصاف، استفاده از ماشین ظرفشویی بوش در مقایسه با شستشوی دستی، 18000 لیتر آب در سال برای شما صرفه جویی دربردارد. 

مصرف برقتان، لزوما بالا نخواهد رفت! 

باور غلط دیگری در رابطه با استفاده از ماشین‌های ظرفشویی، بالا بودن مصرف برق است. باز هم از مزایای ماشین ظرفشویی بوش می‌توان به همین مورد اشاره کرد! ماشین‌های جدید بوش به گونه ای طراحی شده‌اند که مصرف برق آنها با توجه به برنامه شستشو، چیزی در حدود 0.8 کیلووات ساعت است. این عدد شامل گرم کردن آب، پمپاژ آن و بازیافت آب در دستگاه نیز می‌باشد. همین شستشوی را اگر بخواهید به صورت دستی انجام دهید، برای گرم کردن آب و استفاده از آن تا نظافت کامل ظرف‌ها، چیزی در حدود 2.6 کیلووات ساعت، برق مصرف کرده‌اید! 

حتما بخوانید
راهنمای خرید ماشین ظرفشویی Samsung + معرفی ویژگی‌های بهترین ماشین ظرفشویی سامسونگ

طراحی ظرفشویی بوش، منحصر به فرد است

از دیگر دلایلی که هر فردی را ترغیب به خرید ماشین ظرفشویی از نمایندگی بوش در تهران و سراسر کشور می‌کند، کیفیت بالای طراحی آن است. اگر تجربه کار با ماشین ظرفشویی را داشته باشید، می‌دانید که برای هر نوع از ظروف، جایگاه خاصی در نظر گرفته شده‌است. در برخی از برندها برای تمامی انواع ظروف، مکان خاص وجود ندارد و گاها نمی‌توان آنها را مورد شستشو قرار داد. اما در ماشین ظرفشویی‌های بوش، داستان طور دیگری است! کیفیت بالای طراحی و منحصر به فرد بودن آن، همه مشکلات را برطرف کرده‌است و برای انواع ظروف جایگاه خاص وجود دارد. 

طراحی ظرفشویی بوش

از دیگر ویژگی‌های کیفیت بالای طراحی ماشین ظرفشویی بوش، می‌توان به برنامه‌های شستشوی متعدد آن اشاره داشت. برنامه‌های زیاد و متعدد از مهمترین مزایای ماشین ظرفشویی بوش است که هر خانم خانه داری را خوشحال می‌کند. متناسب با کاربرد مدنظرتان می‌توانید از این برنامه‌ها استفاده کنید. به عنوان مثال از جذاب‌ترین آنها می‌توان به شستشوی میوه و گردگیری ظروف اشاره کرد! 

اقدامات “پیش از شستشو” را فراموش کنید 

معمولا افراد پیش از آنکه بخواهند ظروف را در ماشین ظرفشویی قرار دهند، آن‌ها را تمیز می‌کنند و ذرات مواد غذایی را از آن جدا می‌کنند. برند بوش این اقدامات پیش از شستشو را اتلاف آب، وقت و انرژی معرفی می‌کند و در بین مزایای ماشین ظرفشویی بوش آن را عنوان می‌کند. 
تنها کاری که لازم است در استفاده از ماشین ظرفشویی بوش انجام دهید، تمیز کردن فیلتر تخلیه است. برای این کار حتی نیاز به مراجعه نمایندگی تعمیرات بوش نمی‌باشد و به راحتی در خانه خودتان می‌توانید انجام دهید. به ساز و کار ماشین ظرفشویی تان اعتماد کنید!

ظرف‌ها را تمیزتر از روز اول تحویل بگیرید

قدرت بالای موتور ماشین ظرفشویی‌های بوش، آن را با هر برند دیگری متمایز می‌کند. بی شک از دیدن نظافت ظرف‌هایتان پس از انجام شستشو متعجب خواهید شد و روی قدرت موتور این دستگاه حساب خواهید کرد. 

مدل‌های بالا ظرفشویی بوش، تنوع خرید را برایتان فراهم می‌کنند 

خوشبختانه بیش از صد سال سابقه بوش، در تولید ماشین‌های ظرفشویی، تنوع زیادی در مدل‌هایش ایجاد کرده‌است. به عنوان دو نوع کلی از این محصول بوش، می‌توان به انواع رومیزی و ایستاده آن اشاره کرد. هر دسته دارای انواع مدل‌های مختلف می‌باشد که دست شما را برای خرید متناسب با نیازهایتان بسیار بازمی‌گذارد. 

سخن پایانی

شما در این مقاله با نکات مهم در خرید لباسشویی بوش آشنا شدید. همچنین از مزایای لباسشویی بوش آگاه شدید. اگر سوال یا ننظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

ظرفشویی های بوش اصل ساخت کجاست؟

ظرفشویی های بوش ساخت المان و ساخت ترکیه می باشد.معمولا مدل های موجود ساخت آلمان ، اسپانیا و ترکیه و مدل های قدیمی تر مونتاژ ترکیه هستند .

زمان شستشوی ظروف بسیار طولانی است. مشکل چیست؟

شاید مدلی باشد که حالت پیش گرمایش آب دارد. اگر چنین باشد، و اگر آب ورودی به دستگاه سرد باشد، حتی ممکن است تا نیم ساعت طول بکشد تا آب گرم شود. برای اجتناب از این انتظار، دمای آب ورودی را قبل از روشن نمودن دستگاه افزایش دهید. این یعنی از قبل شیر سینک ظرف‌شویی را باز کنید تا آب گرم از شیر آب سرازیر شود. یا دمای آب گرم کل خانه را از آب گرم‌کن افزایش دهید. هشدار! برای کاهش ریسک سوختگی، دمای آب را بالاتر از ۱۲۰ درجه فارنهایت (۴۸ درجه سلسیوس) تنظیم نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا