سبک زندگی

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه لاکچری


فهرست مطالب


دیزاین دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

برای اینکه بهترین دیزاین اتاق خواب دخترانه را شاهد باشید فقط کافی است که المان های شیک و کاربردی تهیه کنید تا به واسطه این المان ها زیبایی و جذابیت اتاق خواب افزایش یابد و یک دیزاین شیک و جدید را در اختیار داشته باشید؛ خرید این المان ها با توجه به سبک دکوراسیون اتاق خواب دخترانه و سلیقه آنها انجام می شود.

یک میز تحریر با یک چراغ مطالعه یا چراغ خواب برای هر دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک و کاربردی ضرورت دارد به همین خاطر بهتر است که برای زیبایی و جذابیت هر چه بیشتر اتاق خواب و ایجاد بهترین دیزاین به سمت خرید این المان ها بروید تا جلوه و نمای اتاق خواب دخترانه افزایش یابد.

یک نورپردازی خاص و شیک برای دکوراسیون اتاق خواب مدرن دخترانه در نظر بگیرید زیرا اگر بهترین المان ها و بهترین سبک را برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه در نظر بگیرید اما اهمیت به نورپردازی آن ندهید این طراحی و اجرا خیلی به چشم نمی آید به همین خاطر ضروری است که یک نورپردازی جذاب برای آن در نظر بگیرید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه لاکچری

بهره مندی از گل و گیاهان آپارتمانی و شیک موجب می شود تا حس و حال بهتری در اتاق خواب نمایان شود و خیلی از دخترها هم علاقه دارند که گل و گیاهان زینتی و زیبایی در اتاق خواب خود داشته باشند که با این کار جلوه ای خاص و بی نظیر به دکوراسیون اتاق خواب دخترانه انتقال داده می شود.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال ایرانی

امروزه چیدمان و دکوراسیون داخلی برای هر فردی جایگاه ویژه ای دارد اما برای دختر خانم‌ها در هر سنینی به خصوص سنین بزرگسال اهمیت ویژه ای دیگری دارد. و با دقت و ظرافت خاصی به چیدمان و دکوراسیون داخلی می‌پردازند. در کنار این موضوع با ورود به سال جدید ایده‌ها و تفکرات جدیدی وارد دکوراسیون داخلی هر فضایی می‌شود که چیدمان را تحت تاثیر قرار می‌دهند. و از آنجایی که اتاق خواب از فضاهای مهم و اصلی در هر خانه ای است این ایده‌های جدید ویژه 2022 چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان 2022 را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند و باعث می‌شوند تا فضا هماهنگ با تفکرات سال جدید طراحی شود.

ما در این مقاله نمونه تصاویری از دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال ایرانی را بررسی کرده ایم تا با توجه به نکات، بهترین و مناسب ترین چیدمان و دکوراسیون را برای اتاق خواب دخترانه لاکچری منزلتان اجرایی کنید.

استفاده از کاغذ دیواری را برای اتاق خواب جوان لاکچری را فراموش نکنید. کاغذ دیواری می‌تواند فضای اتاق خواب را شیک و خاص کند. اگر اتاق خواب کوچکی دارید دیوار پشت تخت خواب را به عنوان نقطه کانونی کاغذ دیواری کنید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه لاکچری

آینه را فراموش نکنید. آینه می‌تواند فضای شما را بزرگتر از حد معمول نشان دهد و در کنار آن زیبایی منحصر به فردی در فضا ایجاد کند. در نمونه زیر برای ایجاد تعادل در فضا دو طرف تخت خواب از آینه استفاده کرده است.

حتما بخوانید
۱۰نکته کلیدی برای چیدمان بهتر منزل

معمولا زمانی که گفته می‌شود دکوراسیون اتاق خواب دخترانه، ناخودآگاه به فکر رنگ صورتی می‌افتیم در حالی که اتاق خواب دخترانه با توجه به فضای اتاق می‌تواند هر رنگی داشته باشد. رنگ اتاق خواب دخترانه شیک بهتر است رنگی روشن باشد اما این موضوع خیلی بستگی به سلیقه شخصی فرد دارد.

کمد دیواری اتاق خواب را فراموش نکنید. سعی کنید با توجه به طراحی داخلی فضا، نیازمندی‌های شما از اتاق و بودجه مدنظر کمد دیواری کاربردی و زیبا برای دکوراسیون اتاق خواب خود طراحی کنید. کمد دیواری از بخش‌های جدا نشدنی از هر اتاق خوابی است اگر فضای کوچک و محدودی دارید از کمد دیواری‌های کم جا و چند منظوره استفاده کنید.

اگر ارتفاع زمین تا لبه پنجره (OKB) به گونه ای است که می‌توانید نشیمنی برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه طراحی کنید، این کار را انجام دهید. فراموش نکنید که هماهنگی در دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب بسیار مهم است پس مانند نمونه زیر از رنگ‌هایی استفاده کنید که هماهنگی در کل فضا دیده شود.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده و شیک

چگونه دکوراسیون اتاق خواب دخترانه را ساده و شیک طراحی کنیم؟

بسیاری تصور می‌کنند برای دیزاین اتاق یک دختر فقط کافی است از رنگ‌های شاد استفاده کرد. اما برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده و شیک، اصول خاصی وجود دارد. دیزاین اتاق دخترانه باید برای او آرامش‌بخش و منبع الهام باشد. چیدمان این بخش از خانه باید انجام شود که با رشد یک دختر در طول زمان، هنوز هم برای او زیبا به نظر برسد. در این مقاله، 15 ایده برای زیباسازی اتاق‌خواب دخترانه را مرور می‌کنیم که با اجرای آن‌ها می‌توان یک فضا دنج و خاطره‌انگیز ایجاد کرد.

۱-استفاده خلاقانه از کاغذ دیواری؛ بهترین ایده برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده و شیک

کاغذهای دیواری فقط یک وسیله برای تزیین دیوار یا اضافه‌کردن طرح و رنگ به آن نیستند. ست‌کردن کاغذ دیواری با سایر وسایل اتاق خواب دخترانه مثل تخت یا پرده می‌تواند یک ترکیب چشم‌نواز ایجاد کند. در بخش‌هایی از دیوار که قفسه به آنجا نصب شده است، می‌توان از یک کاغذ دیواریِ مجزا اما متناسب با رنگ و طراحی قفسه استفاده کرد. کاغذ دیواری با رنگ‌های پاستلی، گزینه مناسبی برای دکوراسیون اتاق خواب محسوب می‌شود.

۲- تزیین دکوراسیون اتاق دخترها با استفاده از قفسه و شلف دیواری

حتما بخوانید
فوم بتن بهتر است یا پوکه؟

کوچک‌بودن فضا نمی‌تواند مانع از اجرای یک دکوراسیون شیک و ساده در اتاق خواب دخترانه شود. در محیط کوچک می‌توان از قفسه و شلف دیواری برای خلوت‌کردن کف اتاق کمک گرفت. استفاده از مبل‌هایی که به تخت‌خواب تبدیل می‌شوند نیز یک راه خلاقانه برای طراحی دکوراسیون اتاق کوچک است. همچنین، رنگ‌های روشن فضا را بزرگ‌تر جلوه می‌دهند. به یاد داشته باشید که در اتاق خواب کوچک نباید از لوسترهای بزرگ استفاده کرد.

۳- دیزاین چشم‌نواز اتاق دخترانه با استفاده از کاناپه و میز جلومبلی

دختربچه‌ها عاشق بازی با دوستان خیالی خود هستند. این عادت در سنین بالاتر تبدیل به یک همنشینی ساده با دوستان صمیمی می‌شود. اگر از نظر ابعاد اتاق محدودیت چندانی وجود ندارد، اختصاص یک بخش به گردهمایی‌های دوستانه خاطرات خوبی برای آینده رقم می‌زند. میز و صندلی کودک، کاناپه و میز جلومبلی کوچک یا حتی تخت تاشو برای اتاق‌های کوچک می‌تواند راه‌حل خوبی برای ایجاد چنین فضایی باشد.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه لاکچری

۴- تخت کشودار، گزینه ایده‌آل برای فضای ذخیره‌سازی در دکوراسیون اتاق دخترها

فضای ذخیره‌سازی جادار در اتاق خواب یک دختر جوان نقش مهمی دارد. اختصاص یک بخش از اتاق برای قراردادن وسایل مختلف در آن، یکی از اولین اقدامات برای دیزاین اتاق است. هرچقدر که سن یک دختر بالاتر می‌رود، حجم بیشتری از لباس‌ها، کتاب‌ها و حتی اسباب‌بازی در اتاق انبار خواهد شد. تخت کشودار که در برخی از سرویس‌های خواب چوبی وجود دارد، نیز فضای ذخیره‌سازی بیشتری مهیا می‌کند. استفاده از قفسه‌های دیواری و باکس لباس ایده مناسبی برای این کار است.

۵- نورپردازی با نئون یا ریسه؛ ایده‌‌ای برای دکوراسیون اتاق خواب دختران جوان

هرچقدر که سن کودکان، مخصوصاً دخترها بالاتر می‌رود، سخت‌گیری آن‌ها برای دیزاین اتاق نیز بیشتر می‌شود. اگر دکوراسیون اتاق خواب دخترها بیش از اندازه بچه‌گانه باشد، ممکن است با فرارسیدن دوران بلوغ تغییراتی ایجاد شود. استفاده از نورپردازی نئون و لامپ‌های ریسه‌ای در اتاق دختر نوجوان یک ایده مدرن است که روزبه‌روز محبوبیت بیشتری کسب می‌کند. با لامپ‌های نئون رشته‌ای به رنگ صورتی، بنفش یا سبز، این ایده به شکل زیبایی اجرا می‌شود.

۶- رنگ‌‌آمیزی سقف، ترفندی جذاب برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

یک ترفند طراحی دکوراسیون اتاق دخترانه که کمتر از آن استفاده می‌شود، رنگ‌آمیزی سقف اتاق است. یک سقف رنگی از نمای بیرون از اتاق هم چشم‌نواز به‌نظر می‌رسد. در بسیاری از خانه‌های ایرانی، رنگ سفید گچ تا ابد روی سقف اتاق‌ها باقی می‌ماند. اتاق یک دختر نقطه آغاز مناسبی برای ترک این عادت است. برای مثال، ترکیب دیوار سفید با یک سقف آبی روشن احتمالاً برای بسیاری از دخترها جذاب است. از ترفند رنگ‌آمیزی سقف برای بزرگ‌نمایی فضا هم استفاده می‌شود.

۷- اهمیت میز و صندلی مطالعه در طراحی یک اتاق دوست‌داشتنی برای دخترها

حتما بخوانید
لیست خرید عروس برای عقد

اگر در هر اتاق فضای دلنشینی برای مطالعه وجود داشته باشد، خواندن کتاب‌های درسی و غیردرسی به یک عادت لذت‌بخش تبدیل می‌شود. یکی از نکات طراحی دکوراسیون که در روحیه دخترها هم تأثیر می‌گذارد، ایجاد یک محیط برای مطالعه است. محل مخصوص مطالعه را می‌توان با یک میز و صندلی چوبی و ساده در اتاق ایجاد کرد. میز تحریر اگر کشودار باشد، فضای مناسبی برای قراردادن وسایل مختلف نیز خواهد بود.

۸- تزیین سقف و دیوار اتاق خواب دخترها با اکسسوری‌های زیبا

زیباسازی اتاق فقط روی کف زمین، کمد، میز یا تخت اتفاق نمی‌افتد. برای تزیین اتاق و زیباکردن فضا می‌توان از سقف، دیوارها و حتی چهارچوب در نیز کمک گرفت. به‌کارگیری آویزها مثل دریم‌کچر یا رنگ‌آمیزی سقف با طرح‌های مختلف می‌تواند فضای دلنشینی ایجاد کند. انواع تابلو، قاب عکس، استیکر یا حتی شلف‌هایی که مجسمه‌ها و شمع‌های کوچک درون آن‌ها قرار دارند نیز جزو تزیینات دیواری به شمار می‌آیند.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه لاکچری

دکوراسیون اتاق خواب اسپورت

به طور کلی، دو نوع اصلی سرویس خواب سلطنتی و اسپرت وجود دارد. بسیاری از افراد به اشتباه فکر می کنند سبک اسپرت به معنای استفاده از اشیاء ورزشی برای تزیین اتاق خواب اسپرت است. درحالی که منظور از کلمه اسپرت راحتی، سادگی و آرامش اتاق خواب است. همچنین، ویژگی‌های خاص اتاق خواب اسپرت باعث شده به خوبی در دسته سبک مدرن و سبک مینیمال قرار گیرد. در این مقاله، کلیه نکاتی که باید در مورد این سبک بدانید را به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

ویژگی های اتاق خواب اسپرت:

سادگی و استفاده نکردن از تزئینات اضافی اصلی ترین ویژگی سبک اسپرت است. در واقع، حین طراحی سرویس خواب اسپرت راحتی در درجه اول قرار دارد. ظاهر ساده اما شیک این سرویس خواب باعث می‌شود به راحتی آن را با لوازم دیگر ترکیب کنید.

استفاده از رنگ های خنثی یکی از ویژگی های اصلی این مدل است. رنگ هایی مانند طوسی، کرم و سفید گزینه‌های مناسبی برای استفاده هستند. شما می‌توانید ترکیبی از این رنگ‌ها را در پرده‌ها، روبالشتی و ملحفه استفاده کنید. همچنین، استفاده از متریال چوب در پایه ها و تاج تخت گرمی و انرژی خاصی را به فضا اضافه می‌کند.

چیدمان اجزا باید به شکلی باشد که فضای کافی در اطراف وجود داشته باشد. ارتفاع استاندارد تخت خواب اسپرت حدود ۴۰ الی ۵۰ سانتیمتر است. سایر ویژگی‌های مهم این سبک به شرح زیر هستند:

. استفاده از متریال ام دی اف
. مقاومت بالا
. وزن کم در مقایسه با سبک سلطنتی

اجزای سرویس خواب اسپرت:

شناخت اجزای سرویس خواب به شما کمک می‌کند تا با دقت بیشتری لوازم مورد نیاز خود را انتخاب کنید. اجزای سرویس خواب اسپرت اکثرا از ام دی اف باکیفیت تهیه شده است و در مقایسه با اجزای سبک کلاسیک و سلطنتی جزئیات کمتری دارد. در واقع، اجزای به کار رفته در عین سادگی زیبایی خاصی دارند. دراور، کمد، میز آرایش و پاتختی جزء مهمترین اجزای سرویس خواب اسپرت هستند.

حتما بخوانید
درباره مفهوم چاکرا بیشتر بدانید

در صورتی که اتاق خواب اسپرت فضای محدودی دارد می‌توان با یک طراحی هوشمندانه همه اجزای مهم را در اتاق خواب قرار داد. به عنوان مثال، قرار دادن آینه دکوراتیو روی در یا داخل کمد باعث می‌شود فضای اضافی برای قرار دادن آینه نیاز نباشد. از آنجایی‌که تخت خواب مهمترین قسمت هر سرویس خوابی است در ادامه به صورت کامل در مورد ویژگی‌های این کالا صحبت خواهیم کرد.

سایز و وزن استاندارد:

برخلاف تخت‌های سلطنتی که فضای زیادی را اشغال می‌کنند و وزن سنگینی دارند، تخت اسپرت از این لحاظ بسیار مناسب است. به دلیل استفاده کم از چوب‌های منبت‌کاری‌شده و تاج‌های سنگین، تخت اسپرت وزن کمتری دارد و می‌توان به راحتی آن را جابه‌جا کرد. سایز استاندارد تخت اسپرت نیز حدود ۱۶۰ در ۲۰۰ سانتیمتر است.

نکات کلیدی در طراحی اتاق خواب اسپرت:

در دکوراسیون اتاق خواب اسپرت نکاتی وجود دارد که به کار بردن آنها باعث می‌شود فضایی مناسب ایجاد شود. همچنین، با استفاده از ایده‌های خلاقانه می‌توانید ظاهر اتاق خواب را تغییر دهید. استفاده از خطوط و اشکال هندسی ساده یکی از موارد پرکاربرد در اتاق خواب های اسپرت و مدرن است. برای تغییر دادن فضای یکنواخت اتاق می‌توان از لامپ هایی با اشکال نامنظم استفاده کرد. چراغ اتمی یکی از گزینه‌های مناسب برای این منظور است. برای نورپردازی اتاق خواب علاوه بر چراغ‌های آویز می‌توان از آباژور ایستاده بهره گرفت. همچنین، یکی از ایده‌های جالب که جلوه خاصی به اتاق شما می‌دهد، دیوار غالب است.

در این طرح دیوار پشت تخت با کاغذ دیواری یا رنگ متفاوت مشخص می‌شود و می‌توان از تابلوهای هنری برای تزیین آن استفاده کرد. رنگ‌های سبز، آبی و بنفش گزینه مناسبی برای رنگ آمیزی دیوار هستند. در ادامه سایر نکات و ایده های پرکاربرد طراحی اتاق خواب را بررسی میکنیم.

شلوغ نکردن فضا:

همانطور که گفتیم سادگی مشخصه اصلی این سبک است. بنابراین، به هیچ وجه از تابلوهای شلوغ، کاغذ دیواری‌های طرحدار و وسایل غیرضروری در دکوراسیون اتاق خواب استفاده نکنید.

استفاده از المانهای طبیعی:

به کارگیری گیاه و متریال‌های طبیعی دیگر مانند چوب یکی از روش‌های تزیین اتاق خواب با وسایل ساده به سبک مدرن و اسپرت است. برای این منظور می‌توانید از گلدان‌های کوچک و بزرگ یا آویزهای گیاهی استفاده کنید.

در دکوراسیون مدرن امروز سبک اسپرت یکی از پرطرفدارترین سبک‌های اتاق خواب است. به دلیل اهمیت بالای این بخش از منزل لازم است به طراحی و دکوراسیون آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. اتاق خواب اسپرت به طور کلی فضایی ساده، راحت و مدرن دارد. به طوریکه تعادل مناسبی بین اجزا اتاق برقرار است. برای طراحی استاندارد اتاق اسپرت ایده‌های جالبی وجود دارد که می‌توانید از آنها بهره ببرید. در این مطلب، تعدادی از ایده‌های دکوراسیون اتاق خواب و ویژگی‌های سبک اسپرت را بررسی کرده ایم. بنابراین، اگر قصد دارید دکوراسیون اتاق خواب خود را تغییر دهید پیشنهاد ما به شما استفاده از سبک اسپرت است.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه لاکچری

اتاق دخترانه فانتزی

” تزیین اتاق خواب دخترانه فانتزی ” تزیین اتاق خواب دخترانه فانتزی 1402 | تزیین اتاق خواب دخترانه فانتزی با وسایل ساده | تزیین اتاق خواب دخترانه فانتزی با وسایل دور ریختنی | تزیین اتاق خواب دخترانه فانتزی ایرانی | تزیین اتاق خواب دخترانه فانتزی کیوت | تزیین اتاق خواب دخترانه فانتزی ساده | دکوراسیون اتاق خواب دخترانه فانتزی | ترفند تزیین اتاق خواب دخترانه فانتزی

حتما بخوانید
دکوراسیون مطب زیبایی

وقتی دخترها یا به طور کلی بچه ها سن زیر شش سال دارند به بازی های داخل فضای بسته علاقه زیادی دارند و دوست دارند برای بازی خود محدوده تعیین کنند که چادر بازی در اتاق خواب دخترانه با طرح هایی مانند خانه یا کاخ به رنگ های تند می توانند گزینه های خوبی باشند. با کمی نور پردازی می توانید فضا را دلچسب تر کنید تا محوطه بازی آنها به همان چادر محدود شود.

تزیین اتاق خواب دخترانه فانتزی 1402:

نور در اتاق خواب دخترانه نقش به سزایی دارد. نور اتاق خواب دخترانه برای دخترهایی که کمتر از 12 سال دارند معمولا زیاد است و روشنایی زیادی را به فضا می بخشد ولی با بالا رفتن سن، ترس از شرایط کم نوری، کمتر می شود و اشتیاق به تاریکی بیشتر می شود و استفاده از آباژور و چراغ مطالعه بیشتر مطلوب است.

یا یک فرش بزرگ انتخاب کنید یا دو فرش کوچک که یکی زیر تختخواب و دیگری زیر میز و صندلی شما قرار بگیرد. از دیگر وسایل لازم در یک اتاق دخترانه، عکس‌ها و یادگاری‌هاست که بهتر است آن‌ها را روی یک قاب نصب کنید و به دیوار آویزان کنید. پوستر هم برای دیوار اتاق دخترانه مناسب است. فقط سعی کنید خیلی دیوار را شلوغ نکنید.

اتاق دخترانه ساده

اغلب افراد و خانواده ها ممکن است تا چندین سال دکوراسیون اتاق خواب خود را تغییر ندهند. به همین دلیلی بهتر است برای دیزاین اتاق خواب خود دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده را انتخاب نمایید تا بتوانید از سادگی آن لذت ببرید. انتخاب سرویس خواب دخترانه ساده می تواند به شما کمک کند تا با تغییر اکسسوری ها و لوازم دکوری بتوانید تغییراتی کوچک اما زیبا را در اتاق خود به وجود آورید. برای زیبایی دیزاین اتاق خواب دخترانه خود بهتر است از سرویس خواب با سایز مناسب استفاده کنید و برای کامل نمودن اتاق خواب از پرده، آباژور، قاب عکس، جاشمعی و لوازم ساده دیگر انتخاب کرده و هر یک را در جای درست خود قرار دهید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه لاکچری

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا