سبک زندگی

دکوراسیون مطب زیبایی

مشخصا دکوراسیون ومعماری داخلی فضاهای درمانی و بهداشتی، مخصوصا کلینیک های زیبایی و یا کلینک های پوست و مو از درجه ی اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که باید ضمن در نظر گرفتن کلیه ی اصول تخصصی و بهداشتی ، فضا به گونه ای طراحی شود که از نظر زیبایی شناسی بسیار چشمگیر بوده و برای کلیه ی مراجعین کاملا دلپذیر بوده و احساس آرامش به انها دهد.


فهرست مطالب


ازطراحی سقف کلینیک زیبایی خود غافل نشوید!!

یکی از اجزای فضاهای داخلی که قابلیت زیادی برای ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی مطب و کلینیک را دارند، سقف ها هستند.

اگر از فضای داخلی مطب یا کلینیک خود خسته شده اید و به دنبال یک تغییر اساسی،
مقرون به صرفه و سریع هستید، به سراغ سقف ها بروید. سقف ها همیشه
از مهم ترین المان های معماری داخلی، مخصوصا برای فضاهای درمانی بوده اند.
در کلینیک های زیبایی و یا پوست و مو اکثر خدمات و یا درمان ها در حالی انجام می شود که بیمار یا مراجع در حالت دراز کشیده قرار دارد.

برای جلوگیری از کسل شدن بیمار، همچنین سرگرم و آرام شدن فرد، سقف ها پتانسیل بالایی دارند.

اگر نمی دانید چه تغییراتی را می توانید در سقف هایتان اعمال کنید با ما همراه باشید تا با شما ایده هایی را برای این کار در میان بگذاریم.

دکوراسیون مطب زیبایی

مبل کلینیک زیبایی

چرا خرید مبلمان کلینیک زیبایی اهمیت دارد؟

خرید مبل کلینیک زیبایی بسیار مهم است. هنگام خرید مبل، باید به موارد مختلفی مثل ایمنی، دوام و بهداشت توجه شود. وسایل فضای داخلی کلینیک زیبایی، برای اطمینان از رفاه و آسایش مراجعه کنندگان خریداری می‌شوند.

حتما بخوانید
آنچه درباره ی برنامه ریزی باید بدانید

هدف از طراحی مبل کلینیک زیبایی یا سایر کلینیک‌های درمانی، این است که مراجعه کنندگان طی اقامت خود در کلینیک یا بعد از انجام درمان آزرده خاطر نشوند. تولید کنندگان مبل کلینیک زیبایی یا بیمارستان‌ها، معمولا مبل‌هایی با جنبۀ توان بخشی و کمک به افراد بیمار طراحی می‌کنند. همه مراکز درمانی باید مبلمان اتاق انتظار یا سایر بخش‌ها را متناسب با نوع فعالیت خود انتخاب کنند.

عدم جذب آلودگی:

کلینیک‌های زیبایی و سایر مراکز درمانی، بیشتر از بقیه مجموعه‌ها در معرض آلودگی و میکروب‌ها قرار دارند. به عنوان مثال، برای خرید مبلمان ساختمان‌های تجاری، توجه به ویژگی‌هایی مثل بهداشت و عدم جذب آلودگی الزامی نیست. ولی برای خرید مبلمان کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها، باید به این ویژگی توجه داشت. سطح مبلمان در کلینیک‌های زیبایی ممکن است محل مناسبی برای رشد باکتری‌ها، کپک‌ها و ویروس‌ها باشند.

روزانه تعداد زیادی از افراد روی این مبل‌ها می‌نشینند. بسیاری از مراجعه کنندگان ممکن است به بیماری‌های خطرناک مبتلا باشند و این عوامل بیماری‌زا را به مبلمان منتقل کنند. به همین دلیل بهتر است برای خرید مبلمان کلینیک زیبایی به سراغ مبل‌هایی بروید که دارای سطوح غیر متخلخل هستند. همچنین مبل‌هایی که شکاف و درز زیادی ندارند، برای کلینیک زیبایی مناسب هستند. زیرا بسیاری از میکروب‌ها می‌توانند از طریق این شکاف‌های ریز وارد بافت مبلمان شده و بیماری را به سایر مراجعه کنندگان منتقل کنند. کلینیک‌ها و سایر مراکز درمانی باید تلاش کنند تا با انتخاب مبلمان درست، خطر ابتلا به بیماری در مراجعه کنندگان را به حداقل برسانند.

دکوراسیون مطب زیبایی

دوام بالا:

یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های مبل کلینیک زیبایی، دوام و ماندگاری بالاست. مبلمان کلینیک باید استحکام و دوام زیادی داشته باشند تا در برابر نظافت، بخور و شستشو از بین نروند. میزان استحکام و پایداری مبل کلینیک زیبایی نباید با مبلمان خانگی مقایسه شود. مبلمان خانگی معمولاً برای تعداد محدودی از افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما مبل کلینیک زیبایی روزانه برای ده‌ها نفر استفاده می‌شود.

حتما بخوانید
آشنایی با امکانات و ویژگی های هتل قصر بین المللی مشهد

به همین دلیل احتمال آسیب دیدگی آن بیشتر است. مقاومت بالای مبل کلینیک زیبایی شما را از پرداخت هزینه مجدد برای خرید مبل بی‌نیاز می‌کند. علاوه بر این، مسئول نظافت کلینیک باید به صورت روزانه سطح مبل و اطراف آن را با مواد شوینده مناسب شستشو دهد. یک مبل باکیفیت نباید سریع نسبت به مواد شوینده واکنش نشان داده و آسیب ببیند. برای اطمینان از دوام مبل کلینیک زیبایی، بهتر است از تولیدکنندگان و مراکزی که در زمینه مبلمان پزشکی تخصص دارند خرید کنید.

رنگ مبل کلینیک زیبایی:

علاوه بر ویژگی‌های تخصصی، باید به ویژگی‌های ظاهری مبل نیز توجه کرد. به عنوان مثال، رنگ مبل کلینیک زیبایی یکی از مهم‌ترین خصوصیاتی است که باید قبل از خرید آن را بررسی کرد. بهتر است رنگ مبلمان متناسب با تم فضای داخلی کلینیک زیبایی انتخاب شود. معمولاً کلینیک‌های زیبایی با رنگ‌های شاد و آرامش بخش مثل سفید و رنگ‌های روشن طراحی می‌شوند. شما می‌توانید از مبل‌هایی با رنگ‌های شیری، کرمی، سبز، بنفش و مواردی مانند این برای طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک استفاده کنید.

البته استفاده از رنگ‌های متضاد با تم اصلی کلینیک نیز جذابیت زیادی دارد. به عنوان مثال، اگر فضای داخلی کلینیک با رنگ‌های کرم و سفید طراحی شده است، شما می‌توانید مبل با رنگ‌های تیره مثل مشکی یا قهوه‌ای خریداری کنید. در این حالت، مبلمان بیشتر از سایر بخش‌های کلینیک مورد توجه قرار خواهد گرفت. سعی کنید برای کلینیک زیبایی از مبل‌هایی با رنگ سفید استفاده نکنید.‌ مبل‌های سفید خیلی زود کثیف می‌شوند.

آسایش مراجعه کنندگان:

همه روزه تعداد زیادی از افراد به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند. به همین دلیل کلینیک‌ها باید اسباب راحتی را برای همه افراد و در هر گروه سنی فراهم کنند. به عنوان مثال، هنگام خرید مبل کلینیک زیبایی باید به ویژگی‌های مراجعه کنندگان مختلف توجه کرد. ممکن است برخی از مراجعه کنندگان ناتوانی جسمی و ضعف بدنی داشته باشند. به همین دلیل مبلمان کلینیک زیبایی باید راحت باشند تا مراجعه‌کنندگان و اعضای خانواده آنها بتوانند ساعت‌های طولانی روی آن بنشینند و استراحت کنند.

حتما بخوانید
کاربرد انواع تیرآهن در ساختمان

ایمنی مبلمان :

از دیگر ویژگی‌های مهم مبل کلینیک زیبایی، ایمنی مبلمان است. بعد از این که از راحت بودن مبلمان موجود در فضای کلینیک اطمینان پیدا کردید، باید از ایمنی آن مطمئن شوید. مبل بیمارستان یا کلینیک‌های زیبایی نباید دارای قطعات تیز یا متحرک باشند. این قطعات داخلی ممکن است به مراجعه‌کنندگان کم سن و سال که تحرک بیشتری دارند، آسیب بزنند. هنگام ساخت مبلمان کلینیک زیبایی یا سایر مراکز درمانی، معمولاً از قطعات چوبی یا فلزی استفاده نمی‌شود.

ریز فضاهای کلینیک زیبایی

همانطور که توضیح داده شد بسیاری از افراد سعی می‌کنند برای انجام کار خود محیطی جذاب را انتخاب کنند.

این حرف به این معنی است که طراحی دکوراسیون داخلی در کسب و کار و رونق آن به شدت کاربردی است.

حال اگر آن محیط یک کلینیک زیبایی باشد اهمیت این موضوع نیز دو چندان می‌شود و باید به این مبحث دقت کرد.

ریز فضاها کلینیک زیبایی می‌توانند محیط خوبی برای بیشتر جذاب نشان دادن دکوراسیون داخلی باشند.

داشتن ایده‌های نو و جذاب سبب چشمگیرتر شدن دکوراسیون کلی یک کلینیک زیبایی می‌شود.

ریز فضاها کلینیک زیبایی به دلیل موضوع کلی شغل باید از جذابیت خاصی برخوردار باشند تا مشتری را به خود جذب کند.

با این وجود بهتر است که بدانیم داشتن یک محیط کار جذاب چه ویژگی‌هایی را برای کار ما به همراه دارد.

و همینطور به شکل کلی سود این کار برای ما چیست.
جلب نظر مشتری و رضایت آن از حضور خود در آن مکان
چند برابر کردن زیبایی دکوراسیون داخلی
استفاده بهینه از این فضاها برای طراحی بهتر
و…

دکوراسیون مطب زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا