سبک زندگی

زیباترین دکوراسیون آشپزخانه

امروزه با ساخت و سازهای جدید و متصل بودن آشپزخانه به سایر اتاق ها دکوراسیون آشپزخانه نقش مهمی را در زیباسازی خانه ایفا می‌کند. به همین جهت چیدمان دکوراسیون آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار است. وسایلی مثل یخچال، اجاق گاز، قابلمه ها، ظروف مختلف و … باید در جای مناسب قرار گیرند. برای خانه‌های کوچک، طراحی درست و استفاده بهینه از فضاهای آشپزخانه موجب می‌شود تا آشپزخانه شلوغ و بهم ریخته به نظر نرسد. در این نوع خانه ها برای بزرگ جلوه دادن محیط معمولاً جلوی آشپزخانه را باز می‌گذارند.


فهرست مطالب


دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه بخش بزرگی از دکوراسیون داخلی هر خانه ای محسوب می شود، چرا که تمام افراد خانواده به دلایل مختلف روزانه چندین بار به آشپزخانه مراجعه می کنند پس نظم و ترتیب اهمیت ویژه ای دارد به همین جهت از کابینت ها برای زیبایی و نظم و ترتیبی که به محیط می بخشد استفاده می شود. از طرفی محیط آشپزخانه های امروزی از سالن پذیرایی به وضوح آشکار است پس اهمیت ویژه ای دارد که کابینت های زیبایی برای دکوراسیون آشپزخانه خود انتخاب کنیم. در این مقاله قصد دارم تا کلی عکس دکوراسیون آشپزخانه به اشتراک بگذاریم و انواع مدل های روز کابینت را به همراه مشخصات به شما معرفی کنیم تا با دید بهتری مدل دکوراسیون آشپزخانه خود را انتخاب کنید.

زیباترین دکوراسیون آشپزخانه

اگر کابینت ها به طور کاربردی طراحی شده باشند، می‌توان کلیه وسایل را در آن ها جای داد و آشپزخانه‌ای خلوت را به نمایش گذاشت. بنابراین با توجه به نیاز بازار و عموم مردم کابینت آشپزخانه قدم در عرصه نوین و با طراحی به روز نظر عموم را به خود جلب کرده.

دکور ورودی آشپزخانه

آشپزخانه نیمه اپن، ایده جنجالی برای بستن اپن:

روش های بستن موقت آشپزخانه اپن، ایده های مختلف برای بستن آشپزخانه اپن، طراحی های مدرن آشپزخانه نیمه اپن

زیباترین دکوراسیون آشپزخانه

دکور آشپزخانه ساده

در بین تمام بخش های خانه، دکوراسیون داخلی آشپزخانه چالش برانگیزترین بخش می باشد. بهتر است در دکوراسیون آشپزخانه ساده, رنگ های روشن و شادی مثل سفید، سبز روشن، زرد، قرمز و… به کار رود تا محیط آشپزخانه دوست داشتنی و شاد شود که این امر به افراد خانواده نیز احساس بهتری می دهد. همچنین نحوه جای دادن وسایل بزرگ (مثل لباسشویی، یخچال، گاز و…)و کوچک (مثل وسایل برقی و قابلمه ها) در آشپزخانه نیز اهمیت دارد. با طراحی صحیح کابینت ها، همچنین با ایجاد قفسه ها و کشوهای مختلف درون کابینت ها، می توان از تمام فضای آشپزخانه و حتی اپن هم استفاده کرد و وسایل را داخل کابینت ها جای داد تا فضای آشپزخانه شلوغ و درهم و برهم به نظر نرسد.

زیباترین دکوراسیون آشپزخانه

در این مطلب، برای شما عزیزان چند دکوراسیون آشپزخانه جدید با چیدمانی ساده و زیبا را به نمایش می گذاریم که برای بیشتر اقشار جامعه هم قابل اجرا می باشد. با الگو گرفتن از آن ها می توانید دکوراسیونی شیک و زیبا برای آشپزخانه خود طراحی کنید. امیدواریم از مشاهده طراحی های دکوراسیون آشپزخانه ساده نهایت لذت و استفاده را ببرید.

حتما بخوانید
مصالح پیش ساخته چیست؟

همان طور که در تصاویر مشاهده کردید برای زیبا و به روز شدن دکوراسیون داخلی آشپزخانه های معمولی و ساده، بهتر است که همیشه محیط آشپزخانه تمیز و مرتب باشد. سطح روی کابینت ها خالی از وسایل باشد. از نگهداری وسایل خراب و بلا استفاده در فضای آشپزخانه هم اجتناب کنید. نورپردازی مناسب هم یکی دیگر از نکاتی است که برای جذاب تر شدن ظاهر فضای آشپزخانه ساده باید به آن توجه کرد. همچنین طراحی دکوراسیون آشپزخانه های ساده باید به گونه ای باشد تا با هزینه های مقبولی برای خانواده ها قابل اجرا گردد.

زیباترین دکوراسیون آشپزخانه

همان طور که در تصاویر مشاهده کردید برای زیبا و به روز شدن دکوراسیون داخلی آشپزخانه های معمولی و ساده، بهتر است که همیشه محیط آشپزخانه تمیز و مرتب باشد. سطح روی کابینت ها خالی از وسایل باشد. از نگهداری وسایل خراب و بلا استفاده در فضای آشپزخانه هم اجتناب کنید. نورپردازی مناسب هم یکی دیگر از نکاتی است که برای جذاب تر شدن ظاهر فضای آشپزخانه ساده باید به آن توجه کرد. همچنین طراحی دکوراسیون آشپزخانه های ساده باید به گونه ای باشد تا با هزینه های مقبولی برای خانواده ها قابل اجرا گردد.

دکوراسیون آشپزخانه ترکیه

سبک دکوراسیون آشپزخانه‌ های ترکیه‌ ای یکی از سبک‌های مورد توجه دکوراسیون داخلی برای آشپزخانه‌ است، که اکثر آشپزخانه‌ها در ترکیه به این سبک طراحی شده‌اند. از آن‌جا که فرهنگ ایران به این کشور بسیارنزدیک است، سبک دکوراسیون آشپزخانه ترکیه در طراحی بسیاری از خانه‌های ایرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ و طرفداران خودش را دارد.

دکوراسیون آشپزخانه ترکیه ای چیست؟

حتما بخوانید
خشم و عصبانیت چیست؟ + بررسی انواع خشم + معرفی راهکار برای کنترل خشم و عصبانیت

دکوراسیون آشپزخانه ترکیه‌ ای یکی از سبک‌های دکوراسیون داخلی برای فضای آشپزخانه است. همان‌طور که از نامش پیداست برای اولین بار در کشور ترکیه طراحی شده‌است. سبک این دکوراسیون به گونه‌ای است که در آن از کابینت‌های دیواری بلند استفاده می‌شود؛ که بسیاری از افراد نام آن را با مدل کابینت ترکیه ای می‌شناسند.

استفاده از کابینت‌های بلند و عمودی در چنین دیزاینی به منظور ایجاد فضای عمودی و بخش‌های بیش‌تر است؛ تا فضای آشپزخانه را بزرگ‌تر و شکیل‌تر نشان دهد. از طرفی فضای مفید و نسبتا بزرگی نیز برای جای دادن دیگر وسایل ایجاد شود.

استفاده از انواع شیرآلات بهداشتی مدرن و کلاسیک :

یکی از مهم‌ترین عناصر در دیزاین یک آشپزخانه زیبا، شیر ظرفشویی آن است؛ که در سبک دکوراسیون آشپزخانه ترکیه‌ ای توجه زیادی به آن شده‌است. مدل شیر ظرفشویی بهتر است مطابق با سبک کلی دکوراسیون آشپزخانه، و رنگ آن هماهنگ با تم این فضا انتخاب شود. بنابراین نیاز به تنوع زیادی هنگام انتخاب و تصمیم‌گیری است. به همین جهت شیرآلات بهداشتی ظرفشویی زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

.شیرآلات نوبیلی (ساخت ایتالیا)
. شیرآلات ویسن‌تین (تحت لیسانس ایتالیا)

دکوراسیون آشپزخانه ترکیه ای یک دست سفید

اگر خانه کوچکی دارید یا علاقه دارید از سبک مینیمال در طراحی خانه خود استفاده کنید، یک آشپزخانه کاملا سفید گزینه مناسبی است. رنگ سفید باعث بزرگ‌تر دیده‌شدن فضای داخلی خانه خواهدشد. از طرفی این رنگ چربی‌ها و کثیفی‌ها را به خوبی نشان می‌دهد؛ همین موضوع می‌تواند بهانه‌ای باشد تا به موقع آشپزخانه‌تان را تمیز کنید؛ و از سلامت فضای آن به‌عنوان محل طبخ و سرو غذا اطمینان لازم را حاصل کنید. استفاده از ام دی اف‌های سفید ترک نه تنها آشپزخانه، بلکه هال و پذیرایی خانه را نیز بزرگ‌تر و شکیل‌تر نشان می‌دهد.

زیباترین دکوراسیون آشپزخانه

طراحی فضایی برای معاشرت:

حتما بخوانید
کاربرد انواع تیرآهن در ساختمان

اگر آشپزخانه‌ای با مساحت بالا دارید، یک فضای صمیمی جهت معاشرت در آن طراحی کنید که برای اعضای خانواده به مکانی برای هم‌صحبتی بدل شود. هم‌چنین می‌توانید در این فضا انواع خوراکی‌ها را قرار دهید تا برای خوردن صبحانه و عصرانه نیز قابل استفاده باشد. داشتن چنین مکانی برای گپ‌های خانوادگی و گفت‌و‌گو در طول زمان آشپزی بسیارسرگرم‌کننده و جذاب خواهد بود.

استفاده از رنگ خاکستری و آبی پاستیلی در دیزاین آشپزخانه ترکیه ای:

اگر به طراحی‌های مدرنی که در مجلات معماری داخلی ترکیه‌ای که ترند شده‌اند دقت کنید، متوجه خواهیدشد که در طراحی قسمت اعظمی از دکوراسیون آشپزخانه ترکیه از رنگ‌های زیر به وفور استفاده‌ می‌شود.

.خاکستری

. آبی پاستیلی

. سبز پاستلی

ترکیب سبک کلاسیک و مدرن در دکوراسیون آشپزخانه ترکیه ای:

شاید برایتان جالب باشد اما آشپزخانه‌های مدل ترکیه‌ای یکی از معدود مدل‌های آشپزخانه است که در بطن خود هم سبک کلاسیک و هم سبک مدرن را پوشش می‌دهد. استفاده از سبک دیزاین آشپزخانه ترکی موجب می‌شود یک محیط کوچک را به فضایی دنج و آرام برای قرار گرفتن کنار خانواده تبدیل کنید. این‌که از چه دکور‌هایی برای دیزاین آشپزخانه خود استفاده کنید بسیار مهم است. برای کلاسیک نشان دادن سبک دیزاین آشپزخانه می‌توان از لوازم فلزی زیر استفاده کرد:

. میوه‌خوری

. شکلات‌خوری

. گلدان برنجی و سیلور

اما برای مدرن‌تر کردن آشپزخانه می‌شود از انواع و اقسام دکور‌های کریستالی یا شیشه‌ای استفاده کرد.

پنجره بزرگ و دکوراسیون آشپزخانه ترک:

اگر دیوار خارجی آشپزخانه مشرف به فضای سبز یا پارک، دریا و جنگل است، بهتر است از پنجره‌های بزرگ استفاده شود؛ تا به واسطه آن فضای دلپذیر بیرون از خانه را به داخل آشپزخانه خود بیاورید.

استفاده از کابینت های مات:

امروزه کابینت‌های مات یکی از ترند‌های دکوراسیون فضای داخلی آشپزخانه به شمار می‌روند. دکوراسیون آشپزخانه ترکیه‌ ای هم از این قاعده مستثنی نیست. این کابینت‌ها به علت سادگی و جذابیت خود، شما را دل‌زده نمی‌کنند. هم‌چنین کابینت‌های مات نسبت به نوع براق، خط‌وخش‌ها را کم‌تر نشان می‌دهد. از طرفی نیاز به نظافت مرتب ندارند و با نظافت هفتگی، تمام روز‌های هفته تمیز باقی خواهندماند.

حتما بخوانید
آشنایی با امکانات و ویژگی های هتل قصر بین المللی مشهد

استفاده از مصالح صنعتی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ترکیه ‌ای:

اگر چه استفاده از مصالح طبیعی خیلی بهتر از مصالح صنعتی است. اما با استفاده از این مصالح نیز می‌توانید جلوه‌ی مدرنی به آشپزخانه‌تان بدهید. استفاده از انواع فلز و متریال‌هایی از این قبیل، چهره‌ای مدرن برای آشپزخانه شما می‌سازد. حتی می‌توانید از انواع هالوژن‌ها و لامپ‌های نئونی جهت نورپردازی بهتر فضای آشپزخانه استفاده نمایید. تزیین دیوار آشپزخانه را ببینید.

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده

آشپزخانه، قلب تپنده هر خانه ای است؛ یکی از جذاب‌ترین و خاص‌ترین فضاهای خانه‌های ایرانی که چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه ایرانی لذت خاصی به همراه دارد. از آنجایی که آشپزخانه در خودش وسایل زیادی جای داده است و تمامی اعضای خانواده در آن رفت و آمد دارند، برای ایرانی‌ها از فضاهای مهم خانه به حساب می‌آید به طوری که نمی‌توان هیچ خانه‌ای را بدون آشپزخانه تصور کرد از این رو طراحی آشپزخانه ایرانی اهمیت بالایی دارد.

برای طراحی داخلی آشپزخانه ایرانی باید در ابتدا به فکر دیزاین و طراحی کابینت برای آشپزخانه باشید. برای این کار بهتر است لیستی از نیازهای فضایی خود را بنویسید، سپس با دیدن عکس از مدل کابینت ایرانی و کمک گرفتن از یک معمار داخلی یا فردی باتجربه، کابینت آشپزخانه را طراحی کنید. انتخاب سبک، رنگ و جنس مصالح کابینت به عوامل متفاوتی بستگی دارد که با بررسی دقیق محیط آشپزخانه به دست می‌آید.

رنگ سفید در چیدمان آشپزخانه ایرانی:

رنگ سفید از رنگ‌هایی که تاثیر بسیاری روی دلباز شدن فضا می‌گذارد. انتخاب کابینت به رنگ سفید با طراحی ساده انتخاب بسیار مناسبی برای دکوراسیون آشپزخانه های کوچک آپارتمانی ایرانی است. یکی از مزیت‌های خوب رنگ سفید نشان دادن کثیفی‌ها است. از آنجایی که احتمال به وجود آمدن لکه در آشپزخانه زیاد است، کابینت سفید این امکان را به شما می‌دهد که همیشه آشپزخانه را تمیز نگه دارید.

زیباترین دکوراسیون آشپزخانه

وجود نور طبیعی در دیزاین اشپزخانه ایرانی:

وجود پنجره در آشپزخانه الزامی نیست اما وجود آن از امتیازهای آشپزخانه به حساب می‌آید. زیرا نور طبیعی خود باعث روشن‌ تر شدن نمای داخلی آشپزخانه ایرانی می‌شود و وجود یک منظره زیبا یا طراحی یک پرده برای آن، زیبایی آشپزخانه را دوچندان می‌کند. اگر در آشپزخانه پنجره دارید سعی کنید در هنگام دکوراسیون آشپزخانه آن گاز را از آن دور کنید درعوض سینک ظرفشویی را به خاطر وجود رطوبت در آن به آن نزدیک کنید.

حتما بخوانید
انواع دکوراسیون تلوزیون دیواری

سبک در دکوراسیون داخلی آشپزخانه ایرانی:

سبک، یکی دیگر از آیتم‌هایی است که در هنگام طراحی کابینت آشپزخانه باید به آن توجه کنید و مناسب ترین سبک را برای دکوراسیون َآشپزخانه ایرانی انتخاب کنید. دکوراسیون آشپزخانه مدرن یا دکوراسیون آشپزخانه سنتی ایرانی در رنگ، مدل و نوع کابینت تفاوت‌هایی دارند که در تصاویر زیر می‌توانید نمونه ای از آن را ببینید.

آشپزخانه لاکچری

آشپزخانه قلب تپنده یک منزل است که می تواند به سبک مدرن ، کلاسیک ، دیکانستراکشن ، فولدینگ و … طراحی و ساخته شود. نکته بسیار مهم برای مردم ، داشتن آشپزخانه لوکس و منحصر به فرد است.

زیباترین دکوراسیون آشپزخانه

یکی از راهکار های رسیدن به یک آشپزخانه لوکس و لاکچری بهره گیری از لوستر های بلوری عریض بر روی میز کانتر است.

رنگ آبی نفتی در کنار بافت چوب MDF از جذابیت خاصی برخوردار است

نمونه ای دیگر از آشپزخانه لوکس که از هارمونی روشن برای کابینت وکیوم و پارکت ها نیز با هارمونی تیره در کف سازی استفاده کرده است.

اگر کابینت های شما رنگ روشنی دارند پیشنهاد می کنیم ، فضای بین کابینت ها را با سرامیک طرح چوب زیباسازی نمایید.

استفاده از متریال براق در فضای بین کابینت ها و همچنین میز کانتر به لوکس سازی دکوراسیون آشپزخانه کمک کرده است.

میز غذاخوری در طراحی آشپزخانه لوکس نقش مهم و سرنوشت سازی بازی می کند.

در آشپرخانه های لوکس از گیاهان و گل ها نیز استفاده نمایید.

زیباترین دکوراسیون آشپزخانه

رنگ های تیره با طلایی ارتباط خوبی برقرار می کنند.

با استفاده از تعدادی از این نکات می توانید به لوکس سازی آشپزخانه کوچک دست پیدا کنید. این نکات شامل یک بک گراند مرمر سفید درجه یک ، فضای سبز زیبا ، کنتراست تک رنگ و هنر دیواری جذاب در درخشش LED در زیر نور کابینت است

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا