سبک زندگی

اصول طراحی دکوراسیون مغازه

دکوراسیون مغازه از جمله ضرورت هایی است که سبب جلب توجه در هنگام ورود مشتری می شود و بالطبع به کسب و کار رونق خوبی می بخشد. بنابراین طراحی دکوراسیون مغازه، تاثیر فوق العاده ای بر میزان فروش دارد. از این رو بهتر است صاحبان مشاغل برای طراحی دکوراسیون مغازه خود وقت بیشتری بگذرانند تا به نتیجه مطلوب تری برسند.


فهرسب مطالب


اجرای دکور مغازه از دو بعد اهمیت دارد؟

طراحی ویترین مغازه

با توجه به اینکه ویترین مغازه اولین قسمتی است که مشتری می بیند بنابراین دکور مغازه برای جلب فروش بسیار تعیین کننده خواهد بود. طراحی ویترین مغازه در وافه باید به نحوی باشد که دعوت به ورود تلقی شود. در صورتی که دکور ویترین حرفه ای و متناسب با نیاز مشتری طراحی شود، شناسایی محصول به نحو بهتری انجام می گیرد.

در واقع استفاده بهینه و اصولی از فضای ویترین یک امر تخصصی است که مستقیما بر روی فروش تاثیر می گذارد. نحوه چیدمان ویترین مغازه باید به نحوی باشد که مشتریان بتوانند به راحتی از محصولات دیدن کنند.

دکوراسیون داخلی مغازه

دکوراسیون داخلی مغازه، فضایی است که به محض ورود مشتری به چشم می آید و بسیار واضح است که اگر چیدمان و طراحی داخلی مناسب نباشد، مشتری رغبتی به خرید نداشته و خیلی زود از مغازه خارج می شود. در دکور مغازه توجه به جلوه های بصری و زیبایی، طیف رنگی، دکوراسیون ویترین و نور مناسب از مهم ترین موارد است.

طراحی دکور مغازه عموما شامل استانداردهای اولیه است که در اکثر طراحی ها باید لحاظ شود اما در برخی موارد طراحی می تواند علاوه بر رعایت اصول استانداردها کمی فراتر رفته و نیازهای آتی مشتریان را نیز در نظر بگیرد. علاوه بر این، یک دکوراسیون ایده آل آن دکوری است که علاوه بر زیبایی از فضا نیز بصورت بهینه استفاده کرده باشد.

حتما بخوانید
بهترین دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون مغازه شما نسبت به حرفه شما طراحی می شود!

یادتان باشد دکوراسیون مغازه اصلی ترین بخش برای جلب مشتری است. اجرای دکور مغازه به بهترین نحو در جلب مشتری شما تاثیر گذار است. شما با یک طراحی منحصر بفرد که متناسب با شغل و نوع فروش شما باشد، می توانید مشتری ها را برای ورود به مغازه ترغیب کنید. برای دانستن نکاتی در مورد طراحی دکوراسیون مغازه به مخاطبان شغل خود فکر کنید همچین در اجرای دکور مغازه مشتریان خود را فراموش نکنید.

اصول طراحی دکوراسیون مغازه

در دکوراسیون مغازه و اجرای دکور مغازه عوامل زیادی وجود دارند که تاثیر گذار هستند. چوبا فرم تمام این عوامل را بررسی می کند و در نهایت با بررسی متریال های موجود برای ساخت دکوراسیون مغازه ایده های جالبی را نیز به شما ارائه می دهد.

. چیدمان مناسب وسایل مغازه
. استفاده از قفسه بندی درست
. طراحی سقف کاذب
. نورپردازی داخلی به صورت نور مخفی
. نقطه ای و یا نور عریض
. کف سازی درست
. استفاده از کاغذ دیواری های زیبا
. چیدمان ویترین

اهمیت نورپردازی مغازه:

طراحی دکوراسیون مغازه با توجه به نوع محصولات و کالاهایی که قصد فروشش را دارید انجام می شود. در واقع زمینه شغلی شما تاثیر بسیار زیادی بر نوع طراحی و استفاده از المان ها دارد. فارغ از این مبحث، به طور کلی نورپردازی در هر مغازه ای دارای اولویت است؛ چرا که نورپردازی با هر درجه و شدتی از جمله جلوه های بصری موثر تلقی می شود.

تا حد امکان بهتر است از رنگ های سبز و زرد در ویترین و دکور مغازه استفاده نشود در مقابل استفاده از رنگ های متعادل همچون سفید حس دلپذیر بودن را به فضای مغازه می بخشد. هم چنین اگر گیاهانی در داخل مغازه نگهداری می کنید در زیر گیاه نوری برای روشن کردن آن تعبیه کنید تا فضا را گرم تر جلوه دهید.

حتما بخوانید
درباره مفهوم چاکرا بیشتر بدانید

اصول طراحی دکوراسیون مغازه چیست؟

به کار بردن رنگ های مناسب برای طراحی دکور

طراحی دکوراسیون جذاب برای قسمت ورودی مغازه

توجه به چیدمان قفسه ها و محصولات در فضای داخلی مغازه

استفاده از تابلوهای حراج و.. در ویترین مغازه

منظم نگه داشتن فضای مغازه

دکور مغازه ساده

مسیر ورود به مغازه را آماده کنید.

این لحظات برای کسب‌وکار شما بسیار مهم است؛ و باید بتوانید تا حد ممکن نرخ خروج را در این قدم‌های اولیه کاهش دهید. برای بهبود این فضا، نکات زیادی را می‌توان مدنظر داشت. در درجه اول استفاده از رنگ و نورپردازی مناسب و همچنین قرار دادن محصولات جذاب در نزدیکی ورودی را پیشنهاد می‌کنیم.

اصول طراحی دکوراسیون مغازه

دکور مغازه شیک

اولین نکته برای طراحی دکوراسیون مغازه توجه به نوع محصولات و همچنین متراژ فروشگاه مورد نظر است که اهمیت فوق العاده ایی در نوع دیزاین مغازه دارد. دومین نکته این است که باید توجه نمایید که دکوراسیون فروشگاه و مغازه شامل دو بخش مجزا دکوراسیون داخلی مغازه و ویترین مغازه است که باید هر یک را با برنامه ریزی و همچنین به کارگیری نکات مهم دکوراسیون طراحی نمود. در ادامه مدل های متنوع انواع دکوراسیون برای مغازه های مختلف را ملاحظه می فرمایید که دکوراسیون داخلی آنها با به کارگیری اصول و قوانین مهم طراحی شده است.

فروشگاه پوشاک یکی از مغازه هایی است که نیازمند طراحی دکوراسیون ایده آل و جذاب می باشد و دکوراسیون مغازه نقش مهمی در انتخاب صحیح و رضایت مشتریان دارد که انواع مختلف این نوع دکوراسیون را در ادامه تفکیک می نماییم.

دکوراسیون ویترین مغازه

طراحی ویترین مغازه شیک و مناسب اولین اقدام برای جلب توجه مشتری است و از این طریق میتوان افراد با سلیقه ها و نیازها مختلف را جذب نمود. ویترین مغازه را نیز با توجه به نوع محصولات طراحی نمایید و از آنها نهایت استفاده را ببرید. در ادامه طراحی های مختلف ویترین چندین مغازه را ملاحظه می فرمایید که هر کدام می توانند ایده مناسب و قابل توجهی برای طراحی و دیزاین ویترین شما باشند.

اصول طراحی دکوراسیون مغازه

اجرای دکور مغازه

از آنجایی که فاز اجرای دکوراسیون مغازه بر اساس طراحی انجام شده صورت می گیرد، لذا هزینه و قیمت اجرا پس از انجام طراحی مشخص می شود و قبل از قیمت ها بر اساس تجربه طراح قابل ارائه می باشند که این قیمت خیلی دقیق نمی باشد. پس از مرحله طراحی می توان لیست متریال ها، ابعاد دقیق و نوع دکوراسیون مشخص می شوند.

اصول طراحی دکوراسیون مغازه

طراحی دکوراسیون فروشگاه می بایست به گونه ای باشد که علاوه بر چیدمان صحیح و مناسب محصولات, بتواند حس خوبی را به مشتریان القا کند که این مقدمه ای برای شروع برند سازی است. برند سازی در دکوراسیون مغازه شامل رنگ سازمانی, نوع چیدمان, دکور مغازه, ویترین مغازه, نحوه نورپردازی, کف، سقف و هر چیزی که برای مشتریان مهم است می باشد. به عنوان مثال در طراحی مغازه پوشاک زنانه باید تم, رنگ, چیدمان, نوع سرامیک کف، نور پردازی و تمامی المان ها به گونه ای طراحی شوند که برای خانم ها جذابتر از آقایان باشد.

حتما بخوانید
دوره های زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته

طراحی مغازه با توجه به موقعیت مغازه انجام می شود، این بدین معناست که طراحی دکوراسیون داخلی مغازه در مناطق مختلف کاملا متفاوت است، چرا که دکور مغازه می بایست متناسب با نیازهای مشتریان همان منطقه صورت پذیرد، در غیر اینصورت ممکن است خیلی از مشتریان با این که جذب طراحی دکور مغازه می شوند اما جسارت ورود به فروشگاه را نداشته باشند.

در طراحی مغازه، پلان، زمینه فعالیت، ویژگیها و محدودیت های فروشگاه مورد نظر در اختیار گروه طراحی دکودات گذاشته می شود. گروه طراحی دکودات با در نظر گرفتن تمامی شرایط (هزینه کم, متراژ مغازه, منطقه مغازه و …) طرح اولیه را با استفاده از نرم افزارهای سه بعدی طراحی می کند، سپس طرح اولیه در اختیار کارفرما قرار داده می شود و پس از بررسی و تایید, طرح نهایی دکوراسیون داخلی مغازه در اختیار تیم اجرای دکودات قرار می گیرد و مرحله ساخت و اجرای دکور مغازه آغاز می شود.

اصول طراحی دکوراسیون مغازه

دکوراسیون مغازه کوچک

اگر شما صاحب مغازه ای با متراژ کوچک می باشید می توانید با کمی خلاقیت و تبحر دکوراسیون مغازه کوچک را به گونه ای طراحی کنید که مشتری در نگاه اول جذب مغازه شما شود و طراحی داخلی مغازه او را تحت تاثیر قرار دهد و از خرید از فروشگاه کوچک شما لذت ببرد.

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه کار نسبتا دشواری است و بهتر است شما دکوراسیون مغازه خود را به صورت کاربردی و در عین حال جذاب طراحی کنید تا مشتریان بیشتری داشته باشید. در مطالب قبلی دکوراسیون مغازه موبایل و دکوراسیون داخلی نمایشگاه اتومبیل را مشاهده کردید در ادامه ایده هایی برای طراحی دکوراسیون مغازه کوچک را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار داده ایم که امیدواریم از مشاهده آن ها نهایت لذت را ببرید.

حتما بخوانید
سبک زندگی سالم و فعال چیست ؟

دیزاین داخلی مغازه کوچک:

ویترین مغازه اولین جایی است که مورد توجه مشتریان قرار می گیرد از این رو بهتر است شما اجناس شیک و بی نظیر خود را در ویترین بچینید و علاوه بر این ویترین مغازه باید تفاوت چشمگیری با مغازه های اطراف داشته باشد.

بهتر است برای طراحی داخلی مغازه کوچک از رنگ های روشن نظیر سفید و کرم و قهوه ای روشن و … استفاده نمایید تا فضای مغازه تان بزرگ و وسیع تر به نظر برسد و جذابیت داخلی مغازه افزایش یابد.

محصولات و وسایل تزیینی و کالاهای درون مغازه را می توانید به گونه ای بچینید که از بیرون از مغازه قابل رویت باشند و افرادی که از جلوی مغازه عبور می کنند را تحت تاثیر خود قرار دهند.

قفسه بندی مغازه نیز اصلی مهم در طراحی داخلی مغازه کوچک است و شما می توانید بخشی از دیوار مغازه را قفسه بندی نمایید و اجناس و کالاها را درون قفسه ها با نظم و ترتیب بچینید.

اصول طراحی دکوراسیون مغازه

اگر مغازه شما دارای متراژی کوچک است بهتر است کالاها و محصولات را در هر گوشه از مغازه نچینید زیرا چیدمان مغازه به این روش خوشایند نیست و مشتری در هنگام حضور در مغازه احساس سردرگمی و خفگی می کند.

طراحی نورپردازی مغازه نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و اگر نورپردازی مغازه بدرستی انجام شود کالاهای موجود در مغازه بهتر به نظر می رسند. برای نورپردازی داخلی مغازه می توانید از لامپ های LED استفاده نمایید همچنین بهتر است در فضای داخلی مغازه از آینه استفاده نمایید تا فضای مغازه بزرگ و دلبازتر به نظر برسد.

اصول طراحی دکوراسیون مغازه

ساخت دکور مغازه با کمترین هزینه

اجرای دکوراسیون مغازه به شکل درست و مطلوب و توجه به کسب و کار مرتبط و مشتریان آن مغازه میتواند به شدت در بازار کار آن مغازه تاثیر گذار باشد به شکلی که در دکور مغازه ساده با دکور مغازه غیر ساده ( مدرن ) تفاوت های بسیاری میباشد چرا که در دکوراسیون مغازه ادویه فروشی میتوان طراحی ساده در نظر گرفت زیرا که مشتری آنچنان خواهان مغازه ای با طراحی مدرن نمیباشد ولی در طراحی دکور مغازه پوشاک بی شک مشتریان خواهان دکور مدرن میباشند چرا که این طیف از کسب و کارها وابسته به مد و به روز بودن میباشند.

حتما بخوانید
مهاجرت مهندس برق به استرالیا

امروزه با افزایش جمعیت و تعداد فروشگاه ها برای پاسخگویی به نیازهای مردم، نیاز به اجرای دکوراسیون مغازه (برای جذب مشتری بیشتر) افزایش یافته است. افرادی هستند که در زمینه اجرای دکوراسیون مغازه و فروشگاه مهارت دارند و مغازه داران می توانند برای تزئین فروشگاه مورد نظر خود از این افراد کمک بگیرند و با پرداخت مبلغی مناسب با نوع دکوراسیون فروشگاه، دکوراسیون فروشگاه خود را پس از آماده شدن از تیم طراحی و اجرا تحویل بگیرند.

اصول طراحی دکوراسیون مغازه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا