خانواده

مشاوره قبل از ازدواج چگونه است؟

بسیاری از زوج ها از مشاوره قبل از ازدواج صرف نظر می کنند. آن‌ها احساس می‌کنند که عشقشان به اندازه‌ای قوی است که از هرگونه مسائل احتمالی که در رابطه پنهان است چشم پوشی کنند. مشاوره قبل از ازدواج یک هدیه عروسی دائمی است که شما به خودتان می دهید. مشاوره ازدواج یک راه عاقلانه و پیشگیرانه برای تضمین عشق شماست!

مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

مشاوره قبل از ازدواج شکلی از زوج درمانی است که به دو طرف کمک می کند تا نقاط قوت رابطه خود را ارزیابی کنند. در جلسات مشاوره، درمانگر به کمک تست های مشاوره قبل از ازدواج و سوالاتی که از طرفین می پرسد به شناخت بیشتر آن ها کمک می کند.

به کمک مشاوره پیش از ازدواج، می‌توانید تشخیص دهید که چه بخش‌هایی ازرابطه شما قوی بوده و این فرصتی برای تقویت رابطه و جلوگیری از احتمال خراب شدن مسائل در آینده است. هر چه اعداد و ارقام آمار طلاق و جدایی بالاتر می رود، مشاوره ازدواج قبل از تصمیم نهایی منطقی به نظر می رسد.

اهداف مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

  • ارائه آموزش و اطلاع رسانی در مورد زندگی زناشویی
  • بحث در مورد نقش های پیش بینی شده هر یک از طرفین در ازدواج
  • ایجاد برنامه ای برای مدیریت تعارضات با استفاده از مهارت های روابط سالم
  • مکالمه در مورد مسائل مهم رابطه مانند صمیمیت جنسی، امور مالی و تقسیم کار، فرزند پروری و همچنین معنای آن موضوعات برای هر فرد در رابطه

چه مسائلی در جلسات مشاوره ازدواج بررسی می شود؟

1. معنای تعهد ازدواج

چرا می خواهید با هم ازدواج کنید؟ عقیده خود را در مورد ازدواج بیان کنید و فکر می کنید که چگونه به زندگی شما کمک می کند. به اشتراک بگذارید که فکر می کنید کدام رفتارها در ازدواج شما ممنوع است و چه رفتارهایی که امیدوارید آنها را بکار ببرید. در مورد اینکه چگونه مایل به محافظت و احترام به تعهد خود هستید بحث می کنید.

حتما بخوانید
مهم ترین نکات برای انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی

2. اهداف و آرزوهای فردی و زوجی شما

در مورد اهداف زندگی که برای شما مهم است بحث کنید. استراتژی های خود را برای کوتاه مدت و بلند مدت به وضوح ترسیم کنید. اهداف شغلی، اجتماعی و خانوادگی تان چیست؟ آنچه را که هر دوی شما فکر می کنید در راه برنامه ریزی و فداکاری برای رسیدن به اهدافتان ضروری است را در نظر بگیرید.

3. انتظارات از رابطه و زندگی مشترک

اغلب زوجین متوجه نمی شوند که تصورات و انتظارات آنها در مورد رضایت کلی زناشویی چقدر با یکدیگرمتفاوت است. در مورد اینکه چگونه امیدوارید حمایت کنید و مورد حمایت قرار بگیرید صحبت کنید. با هم بودن و تنهایی چقدر برایتان مهم است؟ آیا مایلید به توافقاتی مربوط به زمان اختصاص داده شده برای کار، تفریح احترام بگذارید؟ سرگرمی‌های شخصی، دوستی‌ها و زمان خانوادگی چقدر در زندگی روزمره شما مهم خواهد بود؟

4. ایده های شما در مورد تنظیم خانواده

اینکه چگونه و چه زمانی تشکیل خانواده می دهید، بحث مهمی قبل از ازدواج است. اطمینان حاصل کنید که در مورد تمایل خود به داشتن و تربیت فرزندان همسو هستید. دوست دارید چند فرزند داشته باشید؟ چگونه با چالش های احتمالی در تحقق آن مقابله خواهید کرد؟ درباره فلسفه ها، ارزش ها و اقدامات انضباطی تربیت کودک که برای شما مهم هستند، به طور آشکارا بحث کنید.

5. تصورات و انتظارات شما در مورد مسائل مالی

مسائل مالی یکی از پارامترهای مهم در هر ازدواجی است. همچنین با رشد خانواده به انتظارات خود در مورد مسائل مالی و سبک زندگی نگاه کنید. به طور جدی نحوه مدیریت صورت حساب ها، بدهی های شخصی و خانوادگی، اعتبارات، پس انداز و… را در نظر بگیرید.

حتما بخوانید
از افسردگی پس از زایمان نترسید!

6. برنامه شما برای حل ثمربخش تعارضات و مشکلات

ادغام زندگی شما بدون شک در ابتدا و در طول زندگی مشترک شما منجر به تعارضاتی خواهد شد. بسیار مهم است که قبل از اینکه اتفاق بد یا تحقیر و توهین به وجود بیاید متعهد به رسیدگی به اختلافات در روابط خود باشید. بحث کنید که چگونه با تحمل بیشتر و رنجش کمتر، مشکلات خود را حل کنید.

کلام آخر

برای دریافت مشاوره قبل از ازدواج آنلاین با بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج می توانید به سایت پرتو زندگی مراجعه کرده و برای رزرو وقت مشاوره اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا