راهنما خرید

راهنمای واردات از چین در 3 مرحله

برای واردات از چین چکار باید کرد؟ آیا فرآیند مشخصی دارد که بتوان از آن یک چک لیست تهیه کرد و گام به گام انجام داد؟ در این مقاله قصد داریم راهنمای واردات از چین را در 3 مرحله بررسی کنیم. طوری‌که بتوانید با انجام این 3 مرحله کالاهایی که مورد نیاز تان است را از کشور چین وارد ایران کنید.

برای اطلاع از دانشنامه و راهنمای واردات از چین وانیکس کلیک کنید.

خرید از چین در مرحله اول 

اولین مرحله راهنمای واردات از چین مرحله خرید کالاهایی است که قصد دارید وارد ایران کنید. بالاخره قرار است در واردات یک سری کال از چین خریداری شده و به ایران وارد شود. برای خرید لازم است که در ابتدا شرکتی که فروشنده کالاهای مورد نظر شماست پیدا کرده و درخواست خرید کالا برای آن شرکت ارسال کنید.

این درخواست عبارت است از یک پیش‌فاکتور رسمی که در آن تعداد و مشخصات کالاها درج شده است. شرکت چینی بعد از دریافت درخواست رسمی شما آن را بررسی کرده و در صورت نبود مشکل کالاهای مورد نیازتان را بسته‌بندی کرده و به قیمت تایید کیفی ارسال می‌کند. متخصصان تایید کیفی بعد از تایید کالاها آنها را به گمرک چین ارسال می‌کنند تا برای ارسال به ایران آماده شوند.

انتقال به ایران در مرحله دوم

مرحله دوم راهنمای واردات از چین عبارتست از انتقال اجناس به ایران. بعداز اینکه اجناس توسط گمرک کشور چین تایید شدند و اجازه ترخیص آنها صادر شد، نوبت به انتقال آنها به ایران می‌رسد. برای انتقال اجناس نیز سه راه پیش روی شماست. از راه دریا کالاها را ارسال کنید، یا از راه خشکی بوسیله خطوط ریل بین‌المللی یا اینکه در نهایت از راه هوایی و با هواپیمای باری اقدام به ارسال اجناس کنید.

حتما بخوانید
راهنمای خرید همزن برقی + بررسی مزایا و معایب انواع همزن برقی‌ها

بسته به نوع اجناسی که وارد می‌کنید، یکی از این‌ راه‌ها انتخاب می‌شود. هرکدام از راه‌ها را که انتخاب کنید لازم است که اجناس را بیمه کنید. درادامه برای انجام این انتقال شرکت‌های کارگو را به شما معرفی می‌کنیم. 

ترخیص کالا مرحله سوم

مرحله چهارم راهنمای واردات از چین عبارتست از ترخیص کالاهای وارداتی از کشور چین به گمرک ایران. برای انجام این کار لازم است که شما با دردست داشتن مدارکی رسمی مثل بارنامه، کارت بازرگانی و پیش‌فاکتور به اداره گمرک ایران رفته و درخواست ترخیص کالاها را بدهید. در این مرحله بازرسان اداره گمرک به بررسی کالاها پرداخته و بعد از تایید آنها نامه ترخیص اجناس را صادر می‌‎کنند.

البته صدور این نامه وابسته به مبلغی به نام حق گمرکی نیز هست که براساس نرخ مصوب اداره گمرک مشخص می‌گردد. بعد از صدور نامه ترخیص، شما می‌توانید کالاهای وارد شده را به بازار آورده و شروع به فروختن آن کنید. اما برای انجام این مراحل دو نکته باید مدنظر داشته باشید. 

کارگو برای واردات از چین

در مرحله دوم راهنمای واردات از چین توضیح دادیم که برای انتقال اجناس از کشور چین به ایران می‌توان از سه راه انتقال دریایی، انتقال زمینی یا انتقال هوایی استفاده کرد. برای انجام هر کدام از این راه‌ها چیزی به نام کارگو وجود دارد.

وانیکس بهترین کارگو از چین

کارگو به معنای انتقال اجناس با وسایل حمل‌ونقل باری از کشوری به کشور دیگر است. برای مثال کارگو هوایی به معنای انتقال اجناس از چین به ایران با هواپیمای باری است.

مزیت اصلی استفاده از کارگو این است که به صورت تخصصی به انتقال بار پرداخته و البته دارای بیمه‌های بسیار مناسبی است. علاوه‌براین شرکت‌های کارگو چینی به خاطر اینکه بسیار فعال هستند و به اقصی‌نقاط دنیا کالا صادر می‌کنند، در نتیجه استفاده از آنها بسیار به‌صرفه بوده و هزینه‌ای بسیار مناسب دارد. به خاطر موقعیت جغرافیایی چین، بیشترین کارگو موجود در این کشور کارگو دریایی است.

حتما بخوانید
راهنمای خرید دفتر بولت ژورنال

آموزش واردات از چین

با اینکه 3 مرحله راهنمای واردات از چین را توضیح دادیم، با این حال برای انجام این مراحل لازم است که حتما یک دوره آموزش انجام مراحل واردات از این کشور را بگذرانید. در این دوره‌ها به شما آموخته می‌شود که چگونه شرکت‌های چینی را پیدا کنید، عملیات خرید را چطور بدون دردسر انجام دهید.

برای شرکت در آموزش واردات از چین وانیکس  بر روی لینک https://1xcompany.com/import-training/ کلیک کنید.

چگونه با شرکت‌های کارگو در چین ارتباط بگیرید و برای انتقال اجناس از چین به ایران و در نهایت مدارک و عملیات لازم برای ترخیص کالا کدام است و چگونه انجام می‌شود. اما بهترین گزینه برای گذراندن این آموزش کدام است؟

پیشنهاد ما این است که حتما این دوره را در یک شرکت بازرگانی باتجربه در زمینه واردات کالا از چین بگذرانید. یکی از بهترین گزینه‌ها در این زمینه شرکت بازرگانی وانیکس است. این شرکت دوره‌های بسیار حرفه‌ای در زمینه خرید از چین، انتقال اجناس با شرکت‌های کارگو و درنهایت چگونگی ترخیص کالا برگزار می‌کند.

شما می‌توانید با شرکت در این دوره‌ها چگونگی واردات کالا از چین را بیاموزید. بدون گذراندن این دوره انجام عملیات واردات غیر ممکن بوده یا اگر هم ممکن باشد برای شما بسیار هزینه‌بر و انرژی‌گیر خواهد بود. 

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا