سبک زندگی

دکوراسیون اتاق خواب نوزاد

طراحی دکوراسیون اتاق نوزاد نیازمند ذهن خلاق و صرف مدت زمان زیادی می باشد و علاوه بر این برای دیزاین داخلی اتاق نوزاد نباید از انجام تزیینات و توجه به جزئیات غافل شوید. در ادامه روش هایی برای دیزاین داخلی اتاق نوزاد دختر و پسر را مشاهده خواهید کرد که امیدواریم از مشاهده آن ها نهایت بهره را ببرید و مورد توجه تان قرار بگیرند.


فهرست مطالب


طراحی دکوراسیون اتاق نوزاد با ایده های خلاقانه و کاربردی

ایجاد تعادل بین کارآیی و زیبایی اتاق نوزاد از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و بهتر است شما در هنگام طراحی داخلی اتاق نوزاد حساسیت و دقت لازم را به خرج دهید تا بتوانید فضای آرامش بخشی را در این بخش از منزل خود ایجاد نمایید.

برای دیزاین اتاق نوزاد ابتدا باید وسایل ضروری را تهیه نمایید و قبل از انتخاب هر وسیله ای بهتر است رنگ مناسبی را برای اتاق انتخاب نمایید. رنگ اتاق و وسایل نوزاد را باید با توجه به جنسیت فرزند خود انتخاب نمایید. رنگ های گلبهی و صورتی و قرمز و … برای طراحی دکوراسیون اتاق نوزاد انتخابی مناسب و ایده آل هستند و برای اتاق نوزادان پسر بهتر است از رنگ های خاکستری و آبی و … استفاده نمایید.

دکوراسیون اتاق خواب نوزاد

تخت خواب و گهواره و سرویس خواب نوزاد از انواع وسایل ضروری برای نوزادان محسوب می شوند بنابراین بهتر است رنگ تخت خواب و گهواره را از بین رنگ های مناسب و خنثی نظیر خاکستری و سفید و کرم و … انتخاب نمایید تا با سایر رنگ های به کار برده شده در فضای اتاق مطابقت و همخوانی داشته باشند.

وجود صندلی ننویی در اتاق نوزاد از اهمیت زیادی برخوردار است و بهتر است شما فضایی مناسب را برای حضور مادر در اتاق بوجود آورید تا آسایش فرزندتان فراهم شود.

علاوه بر تخت خواب و گهواره می توانید دراور و کمد را نیز در فضایی مناسب از اتاق قرار دهید همچنین می توانید برای نگهداری وسایل ضروری نوزاد شلف و قفسه های دیواری را روی دیوار نصب نمایید.

بعد از اینکه وسایل ضروری و غیر ضروری را برای دکوراسیون اتاق نوزاد تهیه کردید باید به فکر چیدمانی مناسب در فضای اتاق باشید و اگر وسایلی را از قلم انداخته اید باید به دکوراسیون اضافه نمایید.

اتاق نوزاد لاکچری

زمانی که تصمیم دارید اتاق نوزاد لاکچری طراحی کنید باید به تمام اجزا و وسایل توجه کرده و در انتخاب کوچکترین تا بزرگترین وسیله دقت کافی داشته باشید که هیچ کم و کاستی نداشته باشد. زیرا کوچکترین وسیله ناهماهنگ می تواند دیزاین شما را ناقص جلوه دهد. شاید گمان شود که نوزاد به طراحی اتاقش بی تفاوت است، اما این یک اشتباه است! زیرا نوزاد خیلی زود با نگاهش اشیا را دنبال کرده و با آنها سرگرم شده و تاثیر بسیار زیادی از آنها می گیرد. در این بخش از مطالب دکوراسیون اتاق کودک دکونیوز جدیدترین مدل و عکس و ایده چیدمان اتاق نوزاد پسر و دختر لاکچری و لوکس را به همراه نکات مهم آن ارائه می دهیم. با ما همراه باشید.

دکوراسیون اتاق خواب نوزاد

اتاق نوزاد لاکچری با رنگ مناسب:

اولین بخش در اتاق نوزاد رنگ زمینه و تم اصلی می باشد. از نظر روانشناسی، رنگ ها از همان روزهای اول تولد می توانند روی روان و شخصیت نوزاد تاثیر گذاشته و آرامش یا هیجان برای آنها در پی داشته باشد. به همین دلیل است که در دکوراسیون داخلی به شدت بر رنگ ها تاکید شده و باید از نظر روانشناسی مورد بررسی قرار گیرند.

در طراحی دکوراسیون اتاق نوزاد لاکچری رنگ های خنثی بیشترین استفاده را دارند. رنگ هایی مثل خاکستری، سفید، سرمه ای، آبی روشن و تیره، رنگ های کرمی و قهوه ای از جمله رنگ هایی هستند که برای تم یک اتاق لاکچری می توانید استفاده کنید. بهترین رنگ اتاق کودک از نظر روانشناسی را قبلا به طور کامل بررسی کرده ایم و می توانید از اطلاعات آن استفاده کنید.

حتما بخوانید
بهترین دکوراسیون پذیرایی

اکسسوری و اسباب بازی های اتاق:

در هنگام خرید اسباب بازی ها باید توجه داشته باشید، رنگ هایی را انتخاب کنید که از مشتقات رنگ زمینه ی اتاق باشند. استفاده از عروسک های بزرگ و کوچک از حیوانات می تواند روحیه دوستی با حیوانات و طبیعت را در کودک شما تقویت کند.

دکوراسیون اتاق خواب نوزاد

استفاده از تخت های فانتزی با اشکال مختلف از حیوانات یا وسایل مورد علاقه بچه ها مثل ماشین برای نوزاد پسر و کالسکه برای نوزاد دختر در دیزاین لوکس جلوه بسیار خوبی دارند.

هرگز اجازه ندهید دیوارها خالی بمانند، نقاشی های دیواری یا استفاده از کاغذ دیواری های فانتزی و سه بعدی نیز می توانند به دیوارها زیبایی خاصی بدهند. همچنین می توان شلف هایی روی دیوار نصب کرد و عروسک ها و اسباب بازی ها را بر روی آنها قرار بدهید.

در دیزاین اتاق نوزاد لاکچری استفاده از مبل های لوکس و پاف را فراموش نکنید. یک فضا برای معاشرت با مهمانی که برای دیدن نوزاد آمده یا برای خودتان زمانی که می خواهید در کنار تخت او لحظاتی را بگذرانید بسیار ضروری بوده و زیبایی دوچندانی به اتاق خواهد داد.

چیدمان اتاق نوزاد سیسمونی

ایده هایی زیادی برای چیدن سیسمونی نوزاد وجود دارند که شما می توانید با کمک این ایده ها تزیینات زیبا و متفاوتی را برای اتاق نوزاد داشته باشید. در ادامه تصاویری از انواع چیدن وسایل و تزیینات سیسمونی نوزاد پسرانه و دخترانه را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که امیدواریم از مشاهده این ایده ها نهایت لذت را ببرید.

چیدمان وسایل سیسمونی نوزادان:

انتخاب تم رنگی مهم ترین نکته ای است که در هنگام چیدمان وسایل سیسمونی در اتاق نوزادان باید مورد توجه قرار بگیرد. بهتر است از رنگ های شاد و متناسب با جنسیت نوزاد برای طراحی و چیدمان سیسمونی دخترانه و پسر استفاده کنید. بعد از انتخاب رنگی مناسب برای دیوار ها و وسایل بهتر است وسایل موجود در سیسمونی نوزاد، نظیر سرویس خواب و وسایل بهداشتی و پوشاک و اسباب بازی و … را در مکانی مناسب قرار دهید. تزیین دیوار و تزیین وسایل سیسمونی یکی دیگر از نکاتی است که برای چیدمان وسایل سیسمونی بهتر است مورد توجه قرار بگیرد.

دکوراسیون اتاق خواب نوزاد

چیدمان وسایل سیسمونی درون کمد:

تخت خواب و کمد از ضروری ترین وسایل سیسمونی هستند بهتر است برای زیبایی و جذابیت نوع چیدن وسایل سیسمونی وسایل تهیه شده سیسمونی به شیوه ای مرتب و اصولی در کمد چیده شوند تا علاوه بر زیباتر شدن دکوراسیون داخلی اتاق نوزاد, از شلوغی و در هم ریختگی اتاق جلوگیری شود. بهتر است کمد نوزاد را با قفسه های بیشتر تهیه کنید تا بتوانید وسایل مورد نیاز و ضروری را در قفسه هایی جداگانه بچینید. همچنین می توانید برای چیدن وسایل تزیینی و اسباب بازی ها از شلف های دیواری استفاده کنید که شلف های دیواری شیک علاوه بر مزیت هایی که دارند باعث تزیین دیوار اتاق نوزاد می شوند.

نورپردازی اتاق به خصوص برای نوزادان از دیگر نکات مهم دیگر است که باید به شکل مناسب و اصولی باشد تا کودک بتواند در نور و روشنایی مناسب احساس آرامش داشته باشد.

به هنگام خرید فرش برای سیسمونی نوزاد، لازم است فرشی را انتخا بکنید که به هنگام چهار دست و پا رفتن فرزندتان و پا گرفتن وی، مناسب باشد و مجبور به تعویض فرش نشوید.

اتاق نوزاد پسر

طراحی دکوراسیون و چیدمان اتاق نوزاد پسر و دختر یکی از لذت بخش ترین کارها برای پدر و مادر های جوان است و اغلب پدر و مادر ها با شوق و شور زیادی اقدام به چیدمان وسایل در اتاق نوزاد خود می کنند.

چیدمان اتاق نوزاد پسر با ایده های کاربردی و متفاوت:

قبل از چیدمان اتاق نوزاد پسر باید ابتدا رنگ اتاق نوزاد را مشخص کنید سپس وسایل مورد نیاز و اولیه را برای نوزاد خود تهیه کنید و وسایل تهیه شده را به شیوه کاربردی و متفاوت در اتاق نوزاد بچینید. به صورت کلی برای طراحی دکوراسیون اتاق نوزاد پسر از رنگ های آبی و خاکستری و سفید و سبز و قهوه ای و سایر رنگ های پسرانه و شاد استفاده می شود و بهتر است رنگ اتاق نوزاد پسر از بین رنگ های شاد و ملایم و آرامش بخش انتخاب شود.

حتما بخوانید
آشنایی با امکانات و ویژگی های هتل قصر بین المللی مشهد

بهتر است یک رنگ پر جنب و جوش را به فضای اتاق نوزادتان اضافه کنید تا دکوراسیون داخلی اتاق نوزاد منحصر به فرد و جذاب تر به نظر برسد.

دکوراسیون اتاق خواب نوزاد

یکی از مهم ترین وسایل و تجهیزات در اتاق نوزادان مدل سرویس خواب نوزاد است که رنگ و طرح سرویس خواب می تواند روی زیبایی و جذابیت چیدمان اتاق تاثیرگذار باشد. تخت و یا گهواره نوزاد یکی از مهم ترین وسایل در سرویس خواب نوزادان محسوب می شوند و بهتر است تخت و یا گهواره نوزاد را در مکانی مناسب قرار دهید تا نوزاد شما خواب راحتی داشته باشد.

دکوراسیون اتاق خواب نوزاد

دکوراسیون اتاق کودک دو نفره

بیشتر خانه های امروزی با خانه های گذشته متفاوت هستند و دیگر خبری از خانه هایی که دارای تعداد زیادی اتاق هستند و متراژ بالایی دارند نیست و معمولا بیشتر افراد در آپارتمان ها زندگی می کنند و یا خانه های کوچکی دارند و اگر تصمیم داشته باشند که بیشتر از یک فرزند داشته باشند معمولا مجبور می شوند که برای فرزندان خود اتاق مشترک داشته باشند و دو فرزند آنها و یا بیشتر از یک اتاق به صورت مشترک استفاده کنند و حال اگر روحیات این دو فرزند با هم مختلف باشد و سلایق متفاوتی داشته باشد و حتی جنسیت متفاوتی داشته باشند، کار چیدمان و طراحی دکوراسیون مشکل می‌شود.

بسیاری از افراد معمولا با این سوال مواجه می شوند که بهتر است دکوراسیون به چه نحو چیده شود تا مورد پسند هر دو فرزند آنها باشد و به مشکل بر نخورند. کودکی سن رشد است و هر سال افراد علاوه بر اینکه از نظر فیزیکی رشد می کنند، اخلاق و سلایق آنها هم تغییر می کند و لازم است که دکوراسیون آنها به نحوی چیدمان شود که تمام مواردی که گفته شد مد نظر قرار گیرد و نیاز نباشد که هر چند ماه یک بار وسایل قبلی تعویض شود و وسایل جدید جایگزین آنها شود.

طراحی دکوراسیون داخلی اتاقی که قرار است توسط دو فرزند استفاده شود موضوع حساسی است زیرا در احساس دو کودک تاثیر می گذارد و آنها قرار است به طور مشترک از این اتاق خواب استفاده کنند و از تمام وسایل بهره ببرند.

دکوراسیون اتاق خواب نوزاد

سعی کنید اولین نکته‌ای که در چیدمان این اتاق ها مد نظر قرار می‌دهید این باشد که فضای اتاق به صورت کاملا مساوی به قسمت های مجزا تقسیم شود تا هیچ کدام از فرزندان شما فکر نکنند در حق آنها کوتاهی شده است. یعنی باید این حس را به فرزندان خود منتقل کنید که بهترین فضای اتاق را در اختیار آنها قرار دادید و از قرار گرفتن در آن لذت ببرند.

مثلاً یک کتابخانه دوقلو در اتاق قرار دهید که علاوه بر این که باعث زیبایی اتاق می‌شود دو کودک بتوانند کتاب های خود را به صورت مجزا در آن قرار دهند و یک فضای کاملاً یکسان برای هر دو ایجاد شده باشد و می توانند از قسمت های دیگر کمد ها برای گذاشتن لباس های آنها استفاده کرد.

تختخواب های دوطبقه جزو فاکتورهایی هستند که برای اتاق خواب های کوچک و آنهایی که قرار است بین دو فرزند تقسیم شود می تواند بسیار مفید باشد. این تخت خواب ها باعث می‌شود که هم در فضای زمینی صرفه‌جویی کرده باشید هم برای هر دو کودک تخت خواب قرار داده باشید.

اگر فرزندان شما اختلاف سنی دارند باید در نظر داشته باشید که طبقه بالای تخت ها برای کودکان کم سن تر جای مناسبی نیست و بهتر است آنهایی که بزرگتر هستند طبقه‌های بالا را انتخاب کنند. و یک نکته که خیلی مهم است در نظر بگیرید این است که اگر فرزند شما دوقلو است بهتر است تا قبل از اینکه به سن شش سالگی برسد برای آنها تخت خواب دو طبقه قرار ندهید.

اتاق خواب کودک پسر ایرانی

طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسر بچه ها با انرژی و گرم صورت می گیرد در این مطلب به چند طراحی متفاوت برای دکوراسیون اتاق خواب پسر بچه های سنسن ۵ تا ۱۱ سال می پردازیم تا با طراحی های موفق اتاق خواب پسر بچه بیشتر آشنا شوید. پسر بچه ها در سنین ۵ تا ۱۱ سالگی بسیار کنجکاو و با انرژی هستند و قطعا طراحی اتاق خواب مناسب برای آن ها می تواند بسیار دشوار باشد در ادامه تصاویری از چند طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسر بچه را با هم مشاهده می کنیم تا ضمن الگو برداری از آن ها با طراحی های متفاوت نیز آشنا شوید.

حتما بخوانید
معرفی طرز تهیه بهترین غذاهای رژیمی با مرغ + آشنایی با کالری قسمت‌های مختلف مرغ برای تهیه غذا

پسر بچه ها باید انرژی خود را تخلیه کنند آن ها نیاز دارند تا کنجکاو باشند و ایده های قهرمانانه در ذهن خود پرورش دهند بهتر است در طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسر بچه ها از رنگ های شاد و محیطی ایمن استفاده کنیم تا ضمن انتقال انرژی متقابل به محیط بتوانند از فعالیت در محیطی ایمن نهایت استفاده را ببرند. در مطلبی به عنوان “طراحی دکوراسیون اتاق کودک پسر” به چند طراحی با انرژی و خلاقانه برای این گروه سنی پرداختیم که در آن ایده های مناسبی به کار گرفته شده بود اما در این مطلب قصد داریم به ایده های جدید تر و قابل اجراتر در طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسر بچه ها بپردازیم. بهتر است با ایجاد محیطی با انرژی و خلاقانه کودک خود را به استفاده از خلاقیت های ذهنی تشویق کنیم تا با روحی شاداب به دوران حساس زندگی از جمله دوران نوجوانی و جوانی پا بگذارند در ادامه چند طراحی زیبا و با انرژی برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال را با هم مشاهده می نماییم.

دکوراسیون اتاق خواب نوزاد

دکوراسیون اتاق کودک دختر

این روزها دکوراسیون داخلی خانه خیلی بیش تر از گذشته مورد توجه خانواده ها قرار گرفته و جایگاه ویژه ای برای خود پیدا کرده است. یکی از مواردی که می خواهیم آن را مورد بررسی قرار دهیم، دکوراسیون اتاق کودک دخترانه است. اگر شما فرزند دختری دارید و در خانه اتاق مجزایی هم برای اختصاص دادن به او وجود دارد، قطعا مسئله دکوراسیون و چیدمان اتاق فرزندتان ذهن شما را به خود مشغول کرده است. با توجه به میزان فضای اتاق، میزان نورگیر بودن آن، جهت قرار گیری پنجره ها ، تعداد بچه ها و … انتخاب های بسیار متنوعی برای دکوراسیون اتاق کودک وجود دارد. توجه به رنگ، اختصاص فضای مناسب برای بازی کودکان و ایجاد فضایی با انرژی بالا از اهمیت بسیاری برخوردار است. در این مقاله شما را با 20 مدل دکوراسیون اتاق کودک دخترانه آشنا می کنیم.

دکوراسیون اتاق خواب نوزاد

استفاده از ترکیب رنگ یاسی و نارنجی انرژی و شادابی خاصی به اتاق بخشیده است. یکی از راه های ایجاد فضای بیش تر در اتاق این است که همان طور که در تصویر می بینید، چیدمان وسایل را در کنار هم و در یک بخش متمرکز کنیم. بدین ترتیب فضای آزاد بیش تری برای بازی کودک در دسترس قرار میگیرد. این اتاق برای کسانی که دو فرزند دارند کاملا مناسب است.

رنگ سبز را همه ما بیانگر آرامش می دانیم و صورتی هم به عنوان یک رنگ دخترانه کاملا شناخته شده است. اگر اتاق کودکتان فضای کوچک و پنجره بزرگی دارد و می خواهید چیدمان شیک با هزینه مناسبی داشته باشید، این دکوراسیون آرامش بخش پیشنهاد ما به شماست.

کمک گرفتن از کتابخانه های دیواری یک راه مناسب برای استفاده بهینه از فضا در اتاق های کوچک است. در چنین فضایی بهتر است از این مدل میز که هم مناسب مطالعه و بازی کودک است و هم فضای مناسب جهت نگهداری کتاب ها و اسباب بازی های او را دارد؛ استفاده کنید. در صورتی که وسایل کودکتان را به رنگ سفید انتخاب کرده اید، می توانید برای سایر بخش ها مثل روتختی، گلیم فرش و … از ترکیب های رنگارنگ استفاده کنید که انرژی اتاق تامین شود. استفاده از زنگ سفید به تنهایی اتاق کودک شما را سرد و بی انرژی می کند.

دکوراسیون اتاق خواب نوزاد

یک ایده جذاب دیگر استفاده از طرح قطعه های بازی خانه سازی برای طراحی وسایل داخل اتاق کودک شماست. اگر تنها یک فرزند دارید این مدل از تخت خواب که فضای زیر آن به میزمطالعه و بازی کودک اختصاص داده شده است، می تواند گزینه مناسبی باشد. ترکیب رنگ های خیلی روشن اگر با پرده، دیوارکوب و یا گلیم فرش پررنگ و جذاب هماهنگ شود، از بی روح شدن فضا جلوگیری خواهد کرد.

حتما بخوانید
زیباترین دکوراسیون آشپزخانه

یکی از مواردی که در دکوراسیون اتاق کودک دخترانه می تواند مورد توجه شما قرار بگیرد، استفاده از نورپردازی است. نورپردازی مناسب توسط ریسه ها و آویزهای چراغ دار، خصوصا برای بچه هایی که تاریک بودن اتاق را در شب بهانه می کنند تا در کنار پدر و مادر بخوابند، می تواند کمک کننده باشد.

دکوراسیون اتاق کودک ۶متری

دکوراسیون اتاق کودک 6 متری باید به صورت کاملا اصولی انجام شود تا علاوه بر اینکه برای تمام وسایل جایی در نظر گرفته می شود، بتوان یک بخش خالی برای سهولت در رفت و آمد ایجاد کرد. علاوه براین، باید بر اصل نظم در چیدمان نیز توجه داشت. در اتاق خواب کوچک دخترانه یا پسرانه شما احتیاج به تخت، کمدی برای لباس ها، میزتحریر و جایی برای قرار دادن کتاب، اسباب بازی و دیگر وسایل شخصی دارید. تمام این وسایل و همچنین رنگ بندی و نحوه چیدمان آنها باید بر اساس اصول روانشناسی و دکوراسیون انجام شود تا نتیجه مطلوبی دریافت کنید. در این بخش از مطالب دکوراسیون اتاق کودک دکونیوز ایده و مدل و عکس و نکات مهم در دکوراسیون اتاق کودک شش متری را ارائه می دهیم.

دکوراسیون اتاق خواب نوزاد

رنگ مناسب دکوراسیون اتاق کودک کوچک 6 متری:

در اتاق های کوچک کودکان باید به رنگ بندی اهمیت زیادی داده و از قدرت آنها کاملا استفاده کنید و فضای اتاق را بزرگ و دلباز نشان دهید. در اتاق های کوچک باید از رنگ های روشن و خنثی استفاده کنید، این رنگ ها به فضا وسعت می بخشند. علاوه براین، رنگ انتخابی باید متناسب با روحیات فرزند شما و سلیقه خودتان و دکوراسیون داخلی سایر بخش های منزل باشد. بهترین رنگ اتاق کودک از نظر روانشناسی را قبلا به طور کامل بررسی کرده ایم و با مطالعه آن می توانید رنگ ایده آل را انتخاب کنید.

توجه به نور در دکوراسیون اتاق های کوچک شش متری:

اگر اتاقتان دارای نور طبیعی است، شما بسیار خوش شانس و راحت هستید و یک قدم جلوتر خواهید بود. اما چنانچه اتاق شما پنجره ی کوچکی داشته و کم نور است، باید از لامپ های سقفی و دیواری یا رومیزی بهره بگیرید و اتاقی روشن و پرنور ایجاد کنید. علاوه براین، استفاده از آینه در کنار نورپردازی نیز می توانید فضای اتاق را بزرگتر کند. توجه داشته باشید که نور به شدت بر روحیه کودکان تاثیرگذار است و در حالت کلی بچه ها علاقه زیادی به فضاهای تاریک ندارند.

استفاده از فضای سقف اتاق:

یکی از بهترین راه ها برای اینکه بتوانید اتاق را به بهترین شکل تزئین و به کوچک و 6 متری بودن آن غلبه کنید، استفاده از سقف است. به عنوان مثال می توانید عروسک ها و حتی گل و گیاهان با وزن سبک را از سقف آویز کنید.

تخت خواب برای اتاق کودک 6 متری:

در دکوراسیون اتاق کودک شش متری شما باید از انواع تخت های کم جا و یا چند منظوره استفاده کنید. تخت های کوچک و همچنین تخت هایی که در قسمت زیر یا طرفین دارای کشو و کمد می باشند می توانند کمک بسیار زیادی در جا دادن به لباس ها و وسایل شخصی کودک داشته باشند.

امروزه تخت هایی که در ارتفاع بالاتری قرار می گیرند و در قسمت زیری دارای یک کمد جا دار و بزرگ هستند کاربرد گسترده ای پیدا کرده اند. اگر اتاق دونفره است، شما می توانید از تخت های دو طبقه استفاده کنید. از دیگر مدل های تخت های چند منظوره و کم جا می توان به تخت های تاشو و مبل شو اشاره کرد که در طول روز می توانند جمع شوند و مبل اتاق را بوجود بیاورند و یا کاملا جمع شده و در قسمتی از کمد قرار بگیرند.

نهایت استفاده از دیوارها در اتاق خواب 6 متری:

از جمله کارهایی که می توان برای دیزاین اتاق کودک شش متری انجام داد این است که از دیوارها نهایت بهره را ببرید. با استفاده از شلف، طبقاتی بر روی دیوار ایجاد کنید تا محلی برای قرار دادن کتاب ها و اسباب بازی های کودکانتان باشد. ارتفاع برای نصب این طبقات باید متناسب با قد کودک شما باشد.

کمدهای مناسب برای اتاق شش متری بچه:

حتما بخوانید
اصول طراحی دکوراسیون مغازه

در اتاق های کوچک پسر و دختر، احتیاج بسیار زیادی به استفاده از کمد دارید تا لباس ها و دیگر وسایل شخصی را قرار دهید. بهترین کار در هنگام سفارش و خرید کمد این است که از کمدهای با ارتفاع زیاد انتخاب کنید تا جای بیشتری داشته باشید. تمام وسایل را با نظم می توانید در کمد قرار دهید و همچنین می توانید از کمدهایی استفاده کنید که دارای طبقاتی به عنوان میز تحریر هستند. به این ترتیب احتیاجی به خرید میز جداگانه نخواهید داشت. اگر تخت خواب موجود در اتاق دوطبقه می باشد می توانید پله های آن را تبدیل به کشو کنید. چون علاوه بر استحکام بخشیدن به پله ها حالا شما یک فضای جدید و بیشتر دارید تا وسایل را در آن قرار دهید.

میز تحریر برای اتاق کوچک 6 متری کودکان:

برای میز تحریر ابتدا می توانید از یک طبقه در کمد استفاده کرده و یا کمدهای کم ارتفاع در اطراف و کنار دیوارها قرار دهید. در این صورت از قسمت های پایینی برای کتابخانه و از قسمت های بالایی برای میز تحریر استفاده میشود.

تزیین اتاق کودک با کمترین هزینه

حذف تخت در دکوراسیون اتاق کودک با کمترین هزینه:

کافیست کمی نگاهمان را در دکوراسیون داخلی تغییر دهیم تا براحتی بتوانید بسیاری از وسایل غیر ضروری را حذف کنیم. به عنوان مثال، تخت از جمله وسایل موجود در اتاق بچه ها می باشد که براحتی می توانید آن را حذف کنید. برای انجام این کار، کافیست خوشخواب یا تشک را در یک گوشه از اتاق قرار داده و روی آن را با کوسن و بالش های رنگی تزیین می کنند. حذف تخت مورد تایید دکوراسیون اتاق کودک به روش مونته سوری بوده و دارای آثار تربیتی بسیار خوب بر مستقل شدن بچه ها می باشد. برای زیباتر کردن جای خواب کودک می توان پارچه هایی از حریر یا طرح های زیبا را از سقف آویزان تا کنار بالش آویزان کرد.

دکوراسیون اتاق خواب نوزاد

حذف کمدهای بزرگ و میز تحریر:

کمدهای اتاق کودک را می توان از سایزهای کوچک انتخاب کرد، که قطعا اختلاف قیمت با مدل های بزرگتر خواهد داشت. سعی کنید ارتفاع کمد با قد کودک تناسب داشته باشد تا به طور مستقل بتواند از آن استفاده کند. همچنین می توان از کمدهایی استفاده کرد که یکی از طبقات آن به عنوان میز تحریر قابل استفاده می باشد. حتی می توانید به جای کمد از تخت خواب های دارای کشو استفاده کنید که کاملا با اتاق های کوچک نیز تناسب دارند.

تزئین اتاق کودک با وسایل سادیه و کاردستی:

برخی از وسایل مورد علاقه کودکان را به راحتی و با صرف کمترین هزینه می توان در منزل ساخت. ساخت چادر سرخ پوستی به راحتی و با وسایل اندکی ممکن می باشد. چادر علاوه بر اینکه می تواند برای بازی و سرگرمی مورد استفاده قرار گیرد، با یک تشک نرم و چند کوسن و متکا برای خواب کودک نیز به جای مناسبی شده و نقش تخت را خواهد گرفت. آموزش ساخت چادر بازی کودک را قبلا در سایت قرار داده ایم و شک نکنید که با تماشای آن می توانید تنها با چند قطعه چوب و پارچه های ساده چادری زیبا و باب میل فرزندتان بسازید.

استفاده از استیکرهای دیواری به جای کاغذ دیواری:

کاغذ دیواری اتاق کودک علیرغم جلوه منحصر به فردی که دارد، به دلیل قیمت گران ممکن است با استقبال تمام اقشار جامعه مواجه نشود. اما اصلا جای نگرانی نیست، چون استیکرهای دیواری می توانند یکی از تزیینات مناسب برای دیوار اتاق کودکان باشند. این استیکرها که قیمت بسیار مناسبی نیز دارند طرح های مختلفی داشته و بعضی از تولیدکننده ها طرح های سفارشی نیز اجرا می کنند. با کمک استیکرهای جذاب می توانید دکوراسیون اتاق کودک با تم کارتون را براحتی اجرا کنید و شک نکنید که فرزندانتان از این انتخاب استقبال می کنند.

نور پردازی اتاق کودک کم هزینه:

برای اینکه اتاق کودک زیبا و رویایی شود، از ریسه ها استفاده کنید. ریسه ها را در طرح ها و متراژهای مختلف به سلیقه ی کودک تهیه کرده و در گوشه ای از اتاق یا در اطراف چادر وصل کنید و زیبایی اتاق او را دو چندان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا