راهنما خرید

بررسی فناوری توربو واش TurboWash لباس شویی های ال جی

برای ششمین سال متوالی است که ال جی به خاطر ماشین لباس شویی های درب از جلو توربو واش TurboWash خود رتبه 1 را دریافت کرده است. به طور طبیعی؛ LG به این موفقیت بسیار افتخار می کند؛ اما ما می خواهیم توضیح دهیم که چگونه فناوری توربو واش TurboWash ال جی باعث شده که ماشین لباس شویی های ال جی به یکی از محبوب ترین لوازم خانگی تبدیل شود. در این مقاله قصد داریم در خصوص همه آنچه در مورد برند ال جی و ماشین های لباسشویی آن باید بدانید صحبت کنیم.


فهرست مطالب


فناوری توربو واش TurboWash ال جی چیست؟

LG TurboWash در ماشین لباسشویی های ال جی عملکرد شستشو را با افزایش دمای آب و سرعت دادن به چرخه شستشو انجام می دهد. ماشین های لباسشویی توربو واش ال جی دارای مخزن های بزرگ و چرخه شستشوی فوق العاده سریع و کار آمد هستند که به شما کمک می کنند تا در هر بار بارگیری 20 دقیقه در وقت خود صرفه جویی کنید.

کاهش مصرف آب

باید بدانید که فناوری توربو واش TurboWash ال جی به کاهش 40 درصدی مصرف آب و کاهش مصرف انرژی 15 درصدی کمک می کند و باعث می شود که قبض های برق و آب کمتری داشته باشید. در طول چرخه شستشو؛ ماشین لباسشویی های ال جی که دارای فناوری توربو واش هستند دارای سیستم اسپری جت شستشوی هوشمند هستند که هنگام چرخش وان آب را وادار به نفوذ در الیاف پارچه می کنند.

 ظرفیت بیشتر

به نظر می رسد که کاربران همیشه در تلاشند تا لباس های بیشتری را در لباسشویی جای دهند و در یکبار بارگیری تعداد زیادی از لباس های تمیز خود را دریافت کنند. با استفاده از فناوری توربو واش TurboWash ال جی هدف این شرکت طراحی محصولی بوده است که نه تنها بتواند لباس هاش بیشتری را در خود جای دهد، بلکه عملکرد پاک کنندگی خود را حفظ کند. بنابراین طراحان این شرکت به دنبال راه هایی برای افزایش ظرفیت داخلی لباسشویی بودند.

لباس شویی ال جی

حالا با وحود لباسشویی های توربو واش ال جی می توانید روتختی های بزرگ و یک مجموعه کاملا از ملحفه ها را به صورت یکباره شستشو دهید. در نتیجه در تعداد دفعات کمتری می توانید لباس های تمیز بیشتری داشته باشید.

صرفه جویی در وقت

وقتی که طراحان ال جی متوجه شدند که چگونه می توانند لباس های زیادی را در ماشین لباسشویی قرار دهند؛ برای کمک به صرفه جویی در وقت، توجه خود روی افزایش سرعت چرخه شستشو معطوف کردند.

چرخه شستشوی شریع در لباسشویی چیز جدیدی نیست؛ اما تفاوت آن با فناوری توربو واش TurboWash ال جی این است که می توانید چرخه شستشوی سریع را در بارهای زیاد استفاده کنید؛ برخلاف اکثر چرخه های شستشوی سریع که فقط به شما امکان می دهند همزمان چند تکه لباس کوچک را بشویید. بنابراین در واقع شما با شستن لباس های بیشتر در یک بارگذاری؛ کل روند را تسریع می کنید اما این در حالی است که عملکرد پاک کنندگی کاهش پیدا نمی کند.

فناوری توربو واش TurboWash ال جی همچنین به شما کمک می کند تا در مدت زمان بسیار کمتری لباس های خود را بشویی و در هر بار 20 دقیقه در وقت خود صرفه جویی کنید. تقریبا هر بار 20 دقیقه به زمان از دست رفته تان باز می گردد. با فرض اینکه به طور متوسط یک خانواده 7.5 بار شستشو را در هفته انجام می دهد و در هر بار 20 دقیقه در زمان صرفه جویی می شود تقریبا در دو ماه 1300 ساعت در زمان شما صرفه جویی می شود.

نکات مهم درانتخاب بهترین ماشین لباس شویی ال جی چیست؟

ماشین لباسشویی از جمله لوازمی است که در بیشتر خانه‌های امروزی وجود دارد و با خصوصیت و طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند. تولیدکنندگان این ماشین‌ها با تغییر مداوم شکل و اجزای داخلی آنها سعی دارند از هر نظر تولید خود را کامل‌تر کنند. توصیه می‌کنیم ظرفیت ماشین لباسشویی را مطابق با تعداد افراد خانواده و مقدار لباس‌های کثیف در هر هفته انتخاب کنید.

استاندارد بودن و برچسب انرژی

اولین و مهمترین نکته در انتخاب ماشین لباسشویی توجه به استاندارد بودن و رتبه برچسب انرژی آن است. این دستگاه در هفته حدود یکی-دو بار استفاده می‌شود و حداکثر مصرف آن حدود 35 کیلو وات ساعت است.

بیشتر این انرژی برای گرم کردن آب مصرف می‌شود. به این ترتیب، هنگام خرید این وسیله توجه به برچسب انرژی بسیار مهم است. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی ال جی را بخوانید.

ظرفیت لباس شویی ال جی

با توجه به تعداد اعضای خانواده و میزان لباس‌های قابل شستشو در هر بار ظرفیت لباسشویی را انتخاب کنید. مسلما میزان پولی که برای خرید این دستگاه در نظر می‌گیرید یکی از عوامل مهم تعیین‌کننده در انتخاب آن است. اما باید توجه داشته باشید که با کمی بیشتر کردن این مبلغ، می‌توانید گزینه بهتری بدست آورید.

برنامه‌های شست‌وشو

وجود برنامه های متنوع در ماشین لباسشویی به شما اجازه می‌دهد که برنامه شست‌وشو را متناسب با نوع و جنس لباس‌ها انتخاب کنید و نتیجه بهتری نصیبتان شود. بعضی از دستگاه‌های جدید، مانند ماشین‌های لباسشویی ال‌جی، علاوه بر برنامه‌های از پیش تعیین شده، این امکان را برایتان فراهم می‌آورند که به دلخواه خود برنامه‌ای را برای شست‌وشو تنظیم یا دانلود کنید. در صورتی که توانایی و حوصله چنین کاری را دارید، بدانید که خرید این دستگاه‌ها خالی از لطف نیست.

امکانات ویژه لباس شویی ال جی

توجه کنید که ماشین لباسشویی چه امکاناتی را برای شست‌وشو به شما می دهد. شست‌وشو با آب سرد، شست‌وشو با درجه حرارت پایین آب و امکان تعیین تعداد دور آبکشی در دقیقه از جمله امکانات مفیدی هستند که می‌توانند در کاهش مصرف انرژی مؤثر باشند.

نوع درب لباس شویی ال جی

ماشین‌هایی که دربشان در قسمت جلوی آنها قرار دارد بسیار کمتر از ماشین‌هایی که درب آنها در قسمت بالا است آب مصرف می‌کنند. بعضی از انواع ماشین‌های لباسشویی با درب از جلو فقط به اندازه 33 درصد دیگر ماشین لباسشویی‌ها مصرف آب دارند. پس به میزان مصرف آب دستگاه هم توجه کنید. شست‌وشو در ماشین‌های درب از جلو نیز بهتر انجام می شود. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ را بخوانید.

ورودی‌های آب سرد و گرم

اگر محل قرار گرفتن ماشین لباسشویی شما به شیر آب گرم نزدیک است، پیشنهاد می‌کنیم دستگاه‌های دارای دو ورودی آب (اصطلاحا دارای دو شیر) را بخرید. اگر برای شست‌وشو در این گونه ماشین‌ها دمای بالایی نیاز باشد، مقداری از آب گرم از طریق شیر تأمین و در نتیجه انرژی کمتری مصرف می‌شود. در غیر این صورت، المنت دستگاه به تنهایی باید دمای مطلوب آب را تأمین کنید.

سرعت خشک‌کن لباس شویی ال جی

سرعت خشک کن که با واحد دور در دقیقه مشخص می شود از دیگر مشخصه ها یک ماشین لباسشویی است. اگر برای خشک کردن لباس‌ها محدودیت دارید یا ترجیح می دهید که آنها را به صورت نیمه خشک یا خشک از لباسشویی خارج کنید، بهتر است ماشین لباسشویی با دور خشک کن بیشتر انتخاب کنید.

ضمانت و خدمات پس از فروش

این که چه ماشین لباسشویی از همه بهتر است سؤالی است که در مود هیچ وسیله برقی نمی‌توان به طور قطعی به آن پاسخ داد. آن هم در حالتی که وسایل برقی حتی در اولین روز استفاده خود با احتمال خرابی روبه رو هستند! اما نکته قابل توجه در این زمینه مدت زمان ضمانت و نوع خدمات پس از فروش است.

سخن پایانی

شما در این مقاله با فناوری توربو واش لباس شویی ال جی آشنا شدید. همچنین از نکات مهم در خرید لباس شویی ال جی آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

چرا لباس ها در لباسشویی ال جی به خوبی شسته نمی شوند؟

اگر بیشتر از ظرفیت دستگاه لباس به داخل لباسشویی ال جی بیندازید، قطعا لباس های شما به خوبی شسته نخواهد شد.در مرحله ی بعد مقدار مواد شوینده را بررسی کنید. مواد شوینده باید متناسب با میزان لباسی که داخل ماشین لباسشویی ال جی قرار دارد، ریخته شود.برای تمیزی بیشتر لباس ها مطابق با جنس لباس ها و میزان کثیفی برنامه ماشین لباسشویی را تنظیم کنید.

چرا لباسشویی ال جی روشن نمی شود؟

در اولین قدم برای پیدا کردن مشکل روشن نشدن لباسشویی ال جی مطمئن شوید که پریز برق سالم است. به این منظور میتوانید دستگاه دیگری مثل سشوار را به پریز بزنید تا از سالم بودن پریز اطمینان پیدا کنید.دوشاخه ی برق لباسشویی LG نباید کج و یا از حالت نرمال خارج شده باشد. بهتر است دوشاخه ی لباسشویی یه صورت مستقیم به برق وصل شود و از سه راهی برای اتصال برق به لباسشویی خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا