نماد سایت راه موفقیت

راهنمای خرید یخچال + بررسی مزایا و معایب انواع مدل های یخچال

خرید یخچال

راهنمای خرید یخچال به شما کمک می کند تا با توجه به مهمترین ویژگی ها و پارامترهای یخچال فریزرهای دوقلو، بالا پایین، ساید بای ساید، درب فرانسوی و حتی تک درب بهترین انتخاب را در هنگام خرید یخچال داشته باشید. با استفاده نکات خرید یخچال فریزر، یخچالی با کیفیت بالا، با قیمت مقرون به صرفه و مناسب با تعداد اعضای خانواده خود تهیه نمایید. در این مقاله به طور کامل هریک از انواع مدل های یخچال فریزر ویژگی ها، امکانات، مزایا و معایب آنها را شرح داده ایم. در صورتی که به دنبال خرید یخچال و فریزر مناسب با ویژگی های مدنظر خود هستید، مطالعه این مقاله می تواند به شما کمک بزرگی نماید.


فهرست مطالب


راهنمای خرید یخچال فریزر در مدل های مختلف

امروزه می توان یخچال فریزرهایی در مدل ها و طرح های مختلف را در بازار مشاهده نمود که هریک از آنها دارای ویژگی ها و امکانات خاصی هستند. به طور کلی می توان گفت که یخچال ها به انواع مختلف با کارایی های متفاوت تقسیم بندی می شوند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله بررسی نکات مهم هنگام خرید تلویزیون ال جی  را بخوانید. از جمله این مدل ها که شکل ظاهری یخچال ها را تشکیل می دهند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید

یکی از پرطرفدارترین انواع مدل های یخچال فریزر در بازار، مدل های ساید بای ساید هستند که در جدول زیر به بررسی مزایا و معایب خرید یخچال ساید بای ساید برای شما پرداخته ایم:

مزایای یخچال سایدمعایب یخچال ساید
دسترسی آسان به یخچال و فریزراشغال فضای زیادی از آشپزخانه
قابلیت ذخیره سازی بیشتر نسبت به سایر مدل هاداشتن قیمت بالاتر نسبت به سایر مدل ها
مناسب برای خانواده های متوسط و بزرگفضای داخلی باریک برای قرار دادن مواد غذایی مختلف
نمای بسیار شیک و زیبا در آشپزخانهنیاز به خرید و نصب فیلتر آب به صورت منظم
برخورداری از امکانات متنوع نظیر آبسردکن، یخساز و …حمل و نقل سخت یخچال به دلیل حجم بالا

در ادامه این بخش قصد داریم تا هریک از این موارد را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانید بهترین انتخاب را به هنگام خرید یخچال ساید داشته باشید:

راهنمای خرید یخچال فریزر دوقلو

در صورتی که قصد خرید یخچال دوقلو را دارید، لازم است نسبت به ویژگی ها و مزایا و معایب این مدل یخچال ها اطلاعاتی را کسب نمایید. در جدول زیر در راستای راهنمای خرید یخچال دوقلو به بررسی نکات مهم در این زمینه پرداخته ایم:

مزایای یخچال دوقلومعایب یخچال دوقلو
حمل و نقل آسان یخچال به دلیل جدا شدن هریک از بخش هااشغال فضای نسبتا زیاد در آشپزخانه
بسیار جادار و مناسب برای خانواده های پرجمعیتمیزان مصرف برق بالاتر از سایر مدل ها
برخورداری از ظرفیت بالا جهت قرارگیری مواد غذایی مختلفبرخورداری از امکانات کمتر نسبت به یخچال های ساید
امکان تعمیر آسان قطعات یخچال به دلیل مجزا بودن آنها از یکدیگرطراحی ساده تر از لحاظ رنگ و نمای بیرونی نسبت به مدل های ساید و فرانسوی
دسترسی آسان به قفسه ها و بخش های مختلف یخچالبالا بودن قیمت یخچال های دوقلو نسبت به دیگر یخچال ها و ارزان تر نسبت به یخچال های ساید

حال که توانستید در جدول بالا به اختصار با هریک از ویژگی ها و مزایا و معایب این مدل یخچال ها آشنا شوید، در ادامه راهنمای خرید یخچال فریزر دوقلو قصد داریم هریک از این موارد را برای شما به طور کامل توضیح دهیم:

راهنمای خرید یخچال فریزر بالا

یکی دیگر از انواع مدل های یخچال فریزرها در بازار، مدل های فریزر بالا هستند که این روزها بسیاری از کاربران از این مدل یخچال ها استفاده می کنند. چنانچه قصد خرید یخچال فریزر بالا را دارید، در ادامه به بررسی مزایا و معایب این مدل یخچال ها پرداخته ایم:

مزایای یخچال فریزر بالامعایب یخچال فریزر بالا
فضای کمی در آشپزخانه اشغال می کند.فضا و حجم داخلی یخچال نسبت به سایر مدل ها کمتر است.
حمل و جابجایی این مدل یخچال بسیار آسان است.امکان قرار دادن مواد غذایی زیاد در فریزر وجود ندارد.
قیمت یخچال مناسب و مطابق با هر بودجه ای است.برای خانواده هایی با جمعیت زیاد مناسب نیست.
طیف وسیعی از مدل ها و برندها برای این نوع یخچال موجود است.برای استفاده از یخچال در طبقات پایین باید مرتبا خم و راست شوید.
برای خانواده های کوچک و کم جمعیت مناسب است._

در ادامه این بخش از راهنمای خرید یخچال فریزر بالا قصد داریم هریک از ویژگی ها و امکانات آنها را به تفضیل شرح دهیم:

راهنمای خرید یخچال فریزر پایین

در صورتی که قصد خرید یخچال فریزر پایین را دارید، می توانید به بررسی اطلاعاتی که در جدول زیر برای شما آورده شده است، بپردازید:

مزایای یخچال فریزر پایینمعایب یخچال فریزر پایین
برای خانواده های کوچک کاملا مناسب است.مصرف انرژی آنها نسبت به مدل های فریزر بالا بیشتر است.
فضای بسیار کمی را در آشپزخانه اشغال می کند.از یخچال های فریزر بالا گران تر هستند.
تنوع برندها و مدل های این یخچال زیاد است.برای خانواده های پرجمعیت مناسب نیست.
در این مدل ها بخش فریزر بزرگ تر از مدل های فریزر بالا است.خنک سازی فریزر ممکن است کندتر از یخچال انجام شود.
نیازی نیست برای استفاده از فضای داخل یخچال خم شوید._

راهنمای خرید یخچال فریزر پایین به شرح زیر است:

راهنمای خرید یخچال درب فرانسوی

از دیگر یخچال هایی که دارای مدل های خاصی بوده و طرفداران خاصی را به خود اختصاص داده است، یخچال های درب فرانسوی هستند. در جدول زیر به بررسی مزایا و معایب خرید یخچال درب فرانسوی خواهیم پرداخت:

مزایای یخچال درب فرانسویمعایب یخچال درب فرانسوی
ظرفیت ذخیره سازی مناسبهزینه خرید بالاتر نسبت به سایر مدل ها
مناسب برای خانواده های بزرگ و پرجمعیتاشغال فضای بسیار زیادی از آشپزخانه
برخورداری از آپشن های متنوع مانند آبسردکن، یخساز و …مصرف انرژی بالای یخچال

در ادامه این بخش هریک از موارد درج شده در جدول بالا را به صورت کامل در راستای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راهنمای خرید یخچال درب فرانسوی بررسی خواهیم کرد:

راهنمای خرید یخچال های کامپکت هتلی

یکی دیگر از انواع یخچال فریزرها در بازار، یخچال های تک درب یا یخچال های هتلی هستند که در جدول زیر مزایا و معایب خرید یخچال هتلی را بررسی خواهیم کرد:

مزایای یخچال هتلیمعایب یخچال هتلی
قیمت خرید این بخچال ها مقرون به صرفه می باشد.به دلیل حجم کم برای خانواده مناسب نیست.
بسیار جمع و جور بوده و فضای کمی را اشغال می کند.امکان قرار دادن مواد غذایی زیاد در این مدل یخچال ها وجود ندارد.
برای استفاده در مراکز مختلف و افراد مجرد مناسب است.برای خنک سازی مواد غذایی زیاد طی مدت زمانی کوتاه مناسب نیستند.
حمل و نقل این بخچال ها آسان است._
مصرف برق و انرژی آنها بهینه است._

یخچال های کامپکت هتلی مدل های کوچک و جمع و جوری هستند که برای قرار دادن در اتاق خواب، مناطق دور از آشپزخانه و … در نظر گرفته شده اند:

بررسی نکات مهم در خرید یخچال

برای خرید یخچال به چه نکاتی توجه کنیم؟ قبل از اینکه یخچال جدید خود را خریداری کنید، چند سوال وجود دارد که باید به آنها توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین یخچال را انتخاب و خریداری نمایید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنمای خرید زودپز و آشنایی با معیار های اصلی آن را بخوانید.

۱- هزینه و بودجه لازم برای خرید یخچال

اولین موردی که در راهنمای خرید این وسیله بررسی می‌شود، مسئله‌ مقدار بودجه و هزینه است.

اگر شما بودجه مشخصی را برای خرید یخچال درنظر بگیرید، می‌توانید انتخاب راحت‌تری داشته باشید. در حال حاضر مدل‌های مختلفی از یخچال با محدوده‌های قیمتی متفاوت در بازار موجودند که انتخاب را برای شما آسان‌تر می‌کنند.
البته به این نکته توجه داشته باشید که خرید یخچال گران‌تر به معنای بهتر بودن آن نیست، شما باید با در نظر گرفتن قیمت، سایر فاکتورهای راهنمای خرید یخچال را هم در نظر بگیرید.

۲- میزان مصرف انرژی

از آن جایی که یخچال‌‌ها به صورت دائمی در حال کار و روشن‌اند، بدون شک انرژی و برق بیشتری هم مصرف می‌کند. یکی از نکات مهم راهنمای خرید یخچال فریزر که باید به آن توجه کنید، برچسب انرژی آن است. برچسب انرژی میزان مصرف انرژی یخچال را به شما نشان می‌دهد. یخچال‌های نسل جدید با موتورهای اینورتر یا خطی طراحی شده‌اند که برچسب انرژی ++A دارند. موتورهای اینورتر کمک می‌کنند تا حجم بار ورودی یخچال متغیر شود و تنها با یک قدرت ثابت کار نکنند.

کارکرد یخچال‌ با موتور اینورتر به این شکل است که در فصول گرم سال، موتور با بیشترین حد توان خود کار می‌کند و در فصول سرد، از کمترین توان موتور استفاده می‌شود.

از مواردی که در راهنمای خرید یخچال فریزر بررسی می‌شود، گنجایش و ظرفیت یخچال است. یخچال‌های موجود در بازار گنجایش‌های متفاوتی دارند. شما باید پیش از خرید یخچال، تعداد اعضای خانواده خود و میزان رفت‌ و آمد مهمان به خانه خود را در نظر بگیرید و بر اساس آن یکی از مدل‌های یخچال فریزر، یخچال ساده و تک، یخچال ساید بای ساید و دو قلو را انتخاب کنید.

۳- گنجایش یخچال

یکی از مواردی که در راهنمای خرید یخچال فریزر بررسی می‌شود، گنجایش و ظرفیت یخچال است. یخچال‌های موجود در بازار گنجایش‌های متفاوتی دارند. شما باید پیش از خرید یخچال، تعداد اعضای خانواده خود و میزان رفت‌ و آمد مهمان به خانه خود را در نظر بگیرید و بر اساس آن یکی از مدل‌های یخچال فریزر، یخچال ساده و تک، یخچال ساید بای ساید و دو قلو را انتخاب کنید. درباره  بررسی مزایای سرویس قابلمه لایف اسمایل life smile بیشتر بدانید.

۴- امکانات

یکی از مواردی که هنگام خرید یخچال باید به آن توجه کنید، امکانات یخچال است. یعنی شما می‌توانید بر اساس نیاز خود یخچالی با امکانات آبریز، یخ‌ساز و حتی ساده و معمولی بخرید.

توجه داشته باشید که هر چه امکانات یخچال بیشتر باشد، به طور قطع بر میزان افزایش قیمت هم موثر است.

۵- متراژ آشپزخانه

برای این که بتوانید در خرید یخچال، انتخاب مناسبی داشته باشید حتما به متراژ آشپزخانه خود توجه کنید.

یخچال‌ها در اندازه‌های مختلف در بازار موجودند و شما می‌توانید یخچال مناسب خود را پیدا کنید. برای این کار دقت کنید که با نصب یخچال تا چه میزان فضا اشغال می‌شود و آیا شما به راحتی می‌توانید تردد کنید و کارهایتان را انجام دهید؟

۶- توجه به برند

یکی از مواردی که این روزها بسیار مورد توجه است، خرید یخچال و سایر لوازم خانگی از برندهای معروف و شناخته شده است.

بهتر است هنگام خرید یخچال، به سراغ برندهای معروف و قدرتمند بروید تا مجبور نباشید بعد از خرید هزینه‌های بیشتری بابت تعمیرات و حتی تعویض آن بپردازید. در این زمینه، دور برندهای ناشناخته را خط بکشید.

۷- طراحی و رنگ یخچال

یکی از مواردی که در خرید یخچال باید به آن توجه کنید، طراحی و رنگ یخچال است.

بعضی از یخچال‌ها با یک نمایشگر دیجیتالی روی صفحه، طراحی شده‌اند که به راحتی دمای داخل یخچال را نشان می‌دهند یا به همان شکل ساده در بازار موجودند. همچنین از آن جایی که یخچال به دلیل بزرگ بودن، تاثیر زیادی در دکور آشپزخانه دارد بهتر است طرح و رنگ یخچال، متناسب با فضای آشپزخانه انتخاب شود.

۸- خرید از فروشگاه‌های معتبر

یکی از مواردی که در راهنمای خرید یخچال فریزر باید به آن بسیار توجه کنید، خرید یخچال از فروشگاه‌های معتبر است. گاهی ممکن است فروشنده، یخچالی را به شما بفروشد که قطعات آن اصل نباشد پس بهتر است قبل از خرید به چند فروشگاه سر بزنید و شماره سریال یخچال مورد نظر خود را با یکدیگر مقایسه کنید.
وقتی از یک فروشگاه شناخته شده و معتبر، یخچال می‌خرید نگرانی‌های شما بسیار کمتر می‌شود. بهتر است نام کامل مدل موردنظر را از فروشنده بپرسید و آن را در وبسایت اصلی برند یخچال جست و جو کنید. اگر مشخصات مدل مدنظر در وبسایت اصلی با یخچال داخل فروشگاه یکسان بود، می‌توانید با اطمینان آن را بخرید.

۹- گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش

داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش، یکی از مهم‌ترین موارد راهنمای خرید یخچال است. وجود گارانتی و ضمانت‌نامه معتبر، بابت یک سری از خطرات احتمالی که ممکن است برای یخچال اتفاق بیفتد، خیالتان را راحت می‌کند.
گاهی بعضی از افراد گمان می‌کنند که تنها خرید برندهای معروف و شناخته‌شده کافی است و به گارانتی نیاز ندارند. پس به سراغ خرید یخچال‌های بدون گارانتی می‌روند که با قیمت کمتری در بازار موجودند.

اما این عقیده درست نیست، ممکن از است از میان هزاران محصول تولیدی یک برند، حتی برندی معروف، ۱۰ عدد آن خراب باشد، پس اگر این کالا را با گارانتی بخرید در صورت خرابی، گارانتی موردنظر آن را تعمیر یا تعویض می‌کند. بیشتر شرکت‌های گارانتی، یخچال را ۲ سال و کمپرسور آن را ۵ تا ۱۰ سال گارانتی می‌کنند.

معرفی بهترین مارک‌های یخچال

آخرین و مهم ترین مسئله، توجه به برندی است که یخچال را از آن خریدای می‌کنید. برند یخچال و کیفیت آن، تضمین کننده کیفیت یخچال است. بنابراین باید حتما به آن توجه نمائید. در ادامه شما را با چند برند معروف و با کیفیت آشنا می‌کنیم.

جنرال الکتریک

یخچال جنرال الکتریک، ساخت کشور آمریکا است. این یخچال دارای کیفیت عالی است. همچنین تکنولوژی‌های بکار رفته در یخچال جنرال الکتریک، سبب شهرت آن در بین مارک‌های دیگر شده است. برخی از ویژگی‌های مهم این یخچال شامل:

یکی از خصوصیات منفی این یخچال، قیمت آن است. قیمت یخچال جنرال الکتریک اندکی بالاست. بنابراین اگر به دنبال یخچالی کم قیمت هستید، این یخچال انتخاب مناسبی نیست.

یخچال سامسونگ

باز هم سامسونگ در بین برندهای معروف و باکیفیت رونمایی می‌کند. کیفیت یخچال فریزر سامسونگ، در یک کلمه عالی است. بنابراین با خیال راحت می‌توانید یخچال خود را از این برند تهیه کنید. ویژگی‌های یخچال سامسونگ شامل:

یخچال ال جی

ال جی نیز همانند سامسونگ، برندی معتبر و معروف است. کیفیت قطعات یخچال فریزر ال جی بسیار عالی است. بنابراین سومین برند فوق العاده با کیفیت برای خرید یخچال، برند ال جی است. ویژگی‌های یخچال ال جی شامل:

یخچال بوش

بوش، مارکی که همه افراد با آن آشنایی دارند. یخچال بوش همانند دیگر محصولات این برند، از کیفیت عالی برخوردار است. اگر به دنبال یخچالی با کیفیت هستید. بوش نیز یکی از برندهای فوق العاده است. ویژگی یخچال بوش شامل:

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنما خرید انواع یخچال ها آشنا شدیدو همچنین از مزایا و معایب خرید آنها آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

چرا باید یخچال‌های دارای ستاره‌های بیشتر را انتخاب کنیم؟

بهتر است یخچال با ستاره‌های بیشتر را انتخاب کنید زیرا هزینه استفاده از آن برای شما کمتر خواهد بود.

یخچال‌های سفید چه مزیت‌هایی در مقایسه با یخچال‌های درب استیل دارند؟

تمیز نگه‌داشتن راحت‌تر یخچال‌های سفید نسبت به یخچال‌های استیل، قیمت خرید کمی ارزان‌تر، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و زمان برق انداختن و تمیز کردن یخچال‌های سفید و با وجود محبوبیت یخچال‌های استیل، گزینه‌هایی هستند که باعث می‌شود شما بخواهید یخچال سفید بخرید.

خروج از نسخه موبایل